БУКОВЕЛЬ: відпочинок, готелі та житло — ЦІНИ 2024
- Область: Івано-Франківська
- Район: Надвірнянський
- До найближчого обласного центру: 110 км
- Індекс: 78593
Буковель — це самий відомий і найсучасніший гірськолижний курорт України, найбільший у країні та один із найбільших у Східній Європі. Він розташований у самому серці Карпат, поблизу села Поляниця, біля підніжжя гори Буковель, у якої й запозичив назву.
Зручне розташування, м’який клімат, добре розвинена інфраструктура, відмінна якість лижних трас та велика кількість витягів, велика кількість готелів та розваг зробили Буковель найбільш популярним місцем зимового відпочинку в Україні. Гірськолижний сезон тут триває з грудня по квітень, а стабільність снігового покриву забезпечують снігові гармати, якими оснащені траси курорту.
Буковель приваблює не лише величезним вибором активних зимових розваг. Тут безліч можливостей для спокійного розміреного відпочинку із зануренням у зимову казку, релаксу в оточенні первозданної природи та знайомства з колоритом та самобутньою культурою карпатського регіону.
Єдиний недолік Буковеля — ціни, які є найвищими серед усіх гірськолижних курортів країни. Втім, вище тут і рівень сервісу, а можливість заощадити завжди знайдеться.
Зміст
Приховати- Готелі та житло у Буковелі
- Лижні траси та підйомники у Буковелі
- Дозвілля у Буковелі
- Найпопулярніші готелі
- Дитячий відпочинок
- Лікування та оздоровлення
- Охорона здоров’я
- Банки, банкомати та термінали
- Харчування
- Які ціни у 2024 році у Буковелі
- Скільки коштує відпочити у Буковелі тиждень із харчуванням та дорогою?
- Поширені запитання
- Як дістатися до Буковеля
Готелі та житло у Буковелі
У Буковелі та околицях курорту доступно близько трьох сотень варіантів проживання, що відрізняються типом, рівнем, цінами та близькістю до витягів. Це:
- три-, чотири- та п’ятизіркові готелі, у тому числі всесвітньо відомих готельних мереж;
- СПА-готелі;
- апартаменти;
- туристичні бази;
- котеджні комплекси;
- вілли у стилі шале;
- приватні садиби;
- гостьові будинки.
Найзірковіші, найбільш статусні та найдорожчі, як правило, знаходяться ближче до витягів. Якщо хочеться заощадити, краще вибирати варіанти у навколишніх селах — Поляниці, Яблуниці, Татарові: тут більше бюджетних пропозицій.
Нижче наведено посилання на огляди одних із найпопулярніших готелів Буковеля.
Лижні траси та підйомники у Буковелі
Курорт Буковель розташований на п’яти горах. На схилах трьох із них — гір Довга, Буковель та Чорна Клева — обладнано 68 трас загальною довжиною 75 км. Їхня довжина варіюється від 330 до 2350 метрів, а перепад висот — від 40 до 285 метрів.
За рівнем складності траси курорту діляться на три категорії: сині, червоні та чорні, дозволяючи кожному вибрати відповідно до своєї підготовки та навичок катання.
- Сині — це легкі траси, які у свою чергу бувають різної довжини та з різним кутом нахилу. Вони підходять для новачків, дітей та тих, хто тільки недавно навчився стояти на лижах і поки що почувається невпевнено.
- Червоні — траси середньої складності, призначені для досвідчених лижників та сноубордистів. Як і сині, вони бувають різними по довжині та куту нахилу.
- Чорні — максимально складні траси для професіоналів та екстремалів, що характеризуються різкими перепадами висот, крутими схилами, вузькими викочуваннями та стартами. До чорних також відносяться траси для фрірайду та могулу.
Крім того, у Буковелі є траси для катання на санчатах та сноутюбах.
Усі спуски курорту обладнані сніговими гарматами, які за потреби забезпечують потрібний обсяг снігу, та захищені від прямих сонячних променів. Для катання їх готує спеціальна техніка — ратраки. Сім гірськолижних трас оснащені системами освітлення, які дозволяють кататися у вечірній час.
До початку спусків гостей Буковеля доставляють 19 витягів: один бугельний та 18 крісельних, серед яких є дво-, три-, чотири- та шестимісні. Доступ до них забезпечують абонементи по типу скі-пасів, які можна придбати онлайн або на місці. Вони бувають різного типу та терміну дії: на кілька годин, дві, три, п’ять, сім, десять днів тощо.
Поряд із нижніми станціями витягів працюють пункти прокату спорядження. Всього на території курорту їх 16, спорядження тут поділено на кілька категорій залежно від класу та стану. Тут можна орендувати:
- лижі (у комплект входять черевики, палиці та шолом);
- сноуборд із черевиками та шоломом;
- окремо шолом;
- окуляри;
- тощо.
Графік роботи трас та підйомників вказаний на картах та схемах, з якими можна ознайомитись на сайті курорту або придбати в касах.
У Буковелі діє школа лиж та сноуборду, де пропонують різні програми.
- Програма «Комфортний старт» призначена для новачків, яких досвідчені інструктори вчать впевнено стояти на лижах та освоювати перші спуски.
- «Техніка Level-up» дозволить виправити помилки в техніці та вдосконалити навички, ставши на крок ближче до професійного рівня.
- Програма «Згадати все» розроблена для тих, хто пропустив один або кілька сезонів та хоче повернути втрачену форму.
- «Фрістайл» — для досвідчених лижників та сноубордистів, які хочуть освоїти техніку фрістайлу, навчившись ефектно ковзати по поверхні фігур та виконувати трюки.
Можливі індивідуальні та групові заняття.
На курорті, крім того, працюють школи лиж та сноуборду для дітей. У першу приймають малюків віком від 3 років, у другу — з 6 років. Тут дітлахів вчать базовим навичкам катання та контролюють перші спуски. У рамках школи діє дитячий денний табір, до програми якого, крім занять з інструктором, входять прогулянки Буковелем, перегляд мультфільмів, обід та катання на сноутюбах.
Дозвілля у Буковелі
Крім катання на лижах та сноубордах, у Буковелі є чим зайнятися та що подивитися.
Етнопарк «Гуцул Ленд»
Одна з найпопулярніших локацій на території курорту — Етнопарк «Гуцул Ленд». Більшу його частину займає скансен, або етнографічний комплекс просто неба, що розповідає про життя, культуру і побут гуцулів, лемків і бойків — етнічних груп, що населяють Українські Карпати.
Тут зібрано унікальні зразки дерев’яної народної архітектури другої половини XIX — початку XX століття, які були перевезені з найвіддаленіших куточків регіону. Одні з найстаріших — хата із села Рожанка Львівської області та хата заможних гуцульських пастухів із Ворохти Івано-Франківської області, датовані кінцем позаминулого століття. Всередині детально відтворено інтер’єр, предмети якого передають дух і атмосферу на той час.
Родзинка музею — це його інтерактивність. Зайшовши в одну з хат, можна сісти на старовинну дерев’яну лавку і дивитися, як у печі горить вогонь, можна своїми руками змолоти зерно за допомогою жорнів — так, як це робили наші предки, зіткати доріжку на справжньому ткацькому верстаті та навчитися іншим народним ремеслам. А ще спостерігати за процесом приготування сиру у сироварні та побувати на гуцульському весіллі.
На території парку «Гуцул Ленд» також працює контактний зоопарк із домашніми, дикими та екзотичними тваринами та птахами, обладнані оригінальні фотозони, діє арт-галерея із зонами відпочинку, клуб українського кіно та багато іншого.
Тим, хто не мислить відпочинок без пригод та гострих відчуттів, Буковель пропонує безліч розваг.
Родельбан
Один з найпопулярніших — «Родельбан». Це захоплюючий дух атракціон, який полягає у швидкісному спуску з гірського схилу на санках по рейках з віражами та поворотами. Спускатися можна одному чи вдвох. Початок спуску довжиною понад кілометр знаходиться біля верхньої станції витягу №2. Траса атракціону всепогодна, тому доступний він не тільки взимку, а й в іншу пору року.
Троллей
Ще один адреналіновий атракціон у Буковелі — «Троллей», що передбачає швидкісний спуск на ролику тросом, натягнутому під крутим кутом. Його довжина більше 1100 метрів (входить до десятки найдовших подібних атракціонів Європи), а перепад висот становить майже 200 метрів. З’їзд триває 100 секунд, за які можна пролетіти від вершини гори Буковель до центру курорту (верхній рівень паркінгу №2).
Роллеркостер
Серед інших екстремальних розваг курорту — «Роллеркостер». Він схожий на «Троллей» і є трасою зі сталевих канатів, підвішених між деревами на висоті 15 метрів, з підйомами, спусками та крутими віражами.
Ще одна варіація — атракціон «Bike Zip», який дозволяє прокотитися велосипедом канатною дорогою довжиною 560 метрів, натягнутою над озером Молодості на висоті до 30 метрів.
Тюбінг і льодовий каток
Для тих, хто віддає перевагу відпочинку без зайвого ризику, у Буковелі є тюбінг і льодовий каток, які стануть чудовою розвагою для дітей та дорослих.
Хаскі Хаус
Цікаво провести час всією сім’єю також можна в «Хаскі Хаус», розташованому у юртах біля нижньої станції витягу №14. Тут можна поспілкуватися і зробити фото з собаками породи сибірської хаски, а також проїхатися на нартах, запряжених цими пухнастими красенями.
А потім милуватися зимовими пейзажами Карпат зі скляної кабіни колеса огляду, що є найвищим в Україні, з панорамним видом або скориставшись оглядовими витягами курорту.
Інші розваги
Серед інших зимових розваг у Буковелі — поїздки на всюдиходах, снігоходах та квадроциклах, вечірні програми у клубах та барах, колоритні ярмарки та свята.
Екскурсії
Туристичний центр курорту пропонує захоплюючі поїздки та насичені екскурсії цікавими місцями в найближчих околицях та всьому Закарпатті.
Найпопулярніші готелі
Готель «Bukovel Hotel»
«Bukovel Hotel» — це тризірковий готель розташований у самому центрі Буковеля поряд з ключовою інфраструктурою курорту: ресторанами, магазинами, розвагами. Він складається з нижньої та верхньої резиденцій із дерев’яними двоповерховими котеджами. Тут великий вибір номерів — від скромних двомісних «Економ» до розкішних «Шале» на кілька кімнат місткістю до восьми осіб.
Всі номери укомплектовані необхідними меблями, включаючи зручні двоспальні ліжка та простору шафу для одягу, телевізором та електрочайником з набором посуду. В кожному є окремий санвузол з душовою кабіною та/або ванною, феном, рушниками та косметичними засобами. Номери типу Шале додатково оснащені міні-кухнею, мають сауну з басейном і власний гараж.
У вартість проживання входить сніданок, який подається в ресторанах готелю у форматі «Шведський стіл». Там же можна обідати та вечеряти, вибираючи позиції з меню, що складається зі страв української, європейської та міжнародної кухонь. У розпорядженні гостей готелю «Буковель» СПА-центр із сауною, солярієм та тренажерним залом, дитячий майданчик, послуги дитячого клубу, безкоштовне паркування, прокат роликових ковзанів та велосипедів. На всій території доступний швидкісний Wi-Fi.
Готель «Radisson Blu Resort Bukovel»
«Radisson Blu Resort Bukovel» — це п’ятизірковий готель однойменної всесвітньо відомої мережі, розташований у центрі курорту, на схилі гори Буковель поруч із витягом №7. Його номерний фонд складається з 252 просторих світлих номерів різних категорій. Всі вони мають сучасний дизайн інтер’єру, укомплектовані якісними меблями та технікою і мають у своєму розпорядженні все необхідне для комфортного відпочинку, включаючи окрему ванну кімнату. Більшість номерів готелю мають балкон з видом на гори.
Після активного дня, проведеного на гірськолижних трасах, гостям пропонують розслабитися у СПА-салоні з великим басейном з гідромасажем, дитячим басейном, трьома саунами та солярієм. До послуг гостей Radisson Blu Resort Bukovel два ресторани, в одному з яких щоранку сервірують сніданок, кілька барів, оздоровчий центр, тренажерний зал, безкоштовний Wi-Fi, автостоянка.
Готель «Bukville Hotel & SPA»
«Bukville Hotel & SPA» — це сучасний готель розташований за 10 хвилин ходьби від центру Буковеля та за 350 метрів від витягу 1R. Для розміщення тут доступні 38 комфортабельних одно- та двокімнатних номерів категорій «Стандарт», «Напівлюкс» та «Люкс», частина яких мають балкон з мальовничим краєвидом на гори. Всі номери, незалежно від типу, мають лаконічний дизайн, укомплектовані сучасними меблями та технікою, включаючи просторі ліжка, телевізор з кабельним ТБ, гардеробну шафу із сейфом, міні-холодильник, електрочайник. У кожному номері є власна ванна кімната з душовою кабіною або ванною, феном і туалетно-косметичними засобами.
На першому поверсі готелю знаходиться ресторан «Don Yapon», де пропонують страви японської та італійської кухні, а на терасі шостого поверху — лаундж-бар «Upper Hill». У розпорядженні гостей СПА-зона з критим басейном з підігрівом, фінською сауною, римською парною, джакузі на відкритій терасі шостого поверху. Для гостей з дітьми на території готелю обладнані пандуси для зручного спуску з колясками, дитячий басейн, ігрова кімната; у ресторані пропонують спеціальне дитяче меню.
У вартість проживання включено користування приватним паркінгом, зоною відпочинку, кімнатою для лижного спорядження.
Готель «Mardan Palace SPA Resort»
«Mardan Palace SPA Resort» — це ультрасучасний готель, розташований в урочищі Вишня в південно-східній частині курорту, за 500 метрів від витягу №1. У його п’ятиповерховій будівлі, що нагадує неоготичний замок, обладнано 45 номерів категорій «Суперлюкс», «Люкс» та «Делюкс» з індивідуальним дизайном. У кожному номері є зручні одно- та/або двоспальні ліжка, телевізор з плоским екраном, шафа для одягу, робочий стіл та власна ванна кімната.
У СПА-зоні готелю можуть користуватися басейном, відвідувати хамам, римську та фінську сауни, соляну кімнату. На території «Mardan Palace SPA Resort» працює ресторан, облаштований дитячий майданчик, невеликий тенісний корт, сезонний відкритий басейн, загальний лаунж, парковка для авто постояльців.
Готель «Villa Nikoletta»
«Villa Nikoletta» — це невеликий готель розташований на околиці села Поляниця за 20 хвилин ходьби від центру курорту Буковель. Неподалік знаходяться кілька витягів. Це варіант відносно недорогого розміщення, де доступні трохи більше півсотні номерів категорій «Стандарт», «Напівлюкс», «Люкс» та «Мансардний», що відрізняються площею, комплектацією та місткістю. У кожному з них є базовий набір меблів, телевізор із супутниковим ТБ, кондиціонер, власний санвузол з душовою кабіною.
При готелі працює ресторан української та румунської кухні, облаштована невелика сауна з басейном на 6 осіб, доступний безкоштовний Wi-Fi, влітку відкритий басейн. Допускається розміщення з тваринами за попереднім погодженням з адміністрацією.
Дитячий відпочинок
Буковель — це чудове місце для зимового відпочинку з дітьми різного віку. Коли місто з рутиною, що набила оскому, суєтою і смогом залишається вдалині, а навколо неймовірна природа, кришталево чисте гірське повітря і безліч розваг на будь-який смак.
Якщо ви приїхали до Буковеля кататися на лижах чи сноубордах, це можна робити разом із дітьми. Тут діють дитячі школи, інструктори яких допоможуть малюкам стати на лижі чи борд та освоїти базові навички катання, а заразом проконтролюють їхні перші спуски.
Крім того, на курорті є можливість взяти у прокат гірськолижне спорядження різного розміру для дітей. В рамках лижної школи діє денний дитячий табір для дітей віком від 5 до 14 років. У його програмі:
- групові заняття з інструктором;
- прогулянки засніженим Буковелем;
- різноманітні ігри та розваги, включаючи катання на сноутюбах та перегляд мультфільмів;
- обід.
З дітьми в Буковелі також можна кататися на санках і ковзанах, грати в сніжки та ліпити сніговика, кататися на собачих упряжках, з підлітками — вирушити в гори на снігоходах чи квадроциклах, їздити на екскурсії Карпатами.
Про комфорт сім’ям із дітьми у Буковелі теж переживати не доведеться. Тут безліч хороших готелів, у тому числі сімейних, де створюють всі умови для приємного і безтурботного відпочинку з малюками. Це комфортабельні номери, куди при необхідності поставлять ліжечко або манеж, ігрові кімнати та дитячі клуби, де дитину можна залишити під наглядом вихователя чи няні, дитячі басейни, спеціальне дитяче меню у кафе та ресторанах, на території пандуси для колясок та ін.
Лікування та оздоровлення
Буковель відмінно підходить не тільки для активного відпочинку в горах, але й для того, щоб відновити та зміцнити здоров’я, розслабитися та позбутися наслідків стресу.
Останні десять років курорт розвивається у тому числі як лікувальний та бальнеологічний центр.
Лікувально-оздоровчий комплекс «Resort Medical Park»
З 2022 року у самому центрі Буковеля діє лікувально-оздоровчий комплекс «Resort Medical Park», який обладнаний сучасним медичним обладнанням. Він об’єднує фахівців медицини, реабілітації та курортології.
Тут пропонують програми лікування, відновлення (у тому числі після травм, переломів, хірургічних втручань, перенесених хвороб серця), релаксу та корекції фігури, які проходять під контролем лікарів та реабілітологів. Кожну індивідуалізують відповідно до завдання.
Для досягнення результату в «Resort Medical Park» використовують бальнеотерапію — лікування мінеральними водами у вигляді місцевих і загальних ванн, душів та інших процедур. Вони зменшують спазми та біль, покращують кровообіг і рухливість суглобів, виводять токсини, підвищують м’язовий тонус, знімають напругу, мають загальнозміцнюючу дію.
Бальнеотерапію в оздоровчому центрі Буковеля використовують при проблемах:
- опорно-рухового апарату;
- судин та серця;
- нервової системи;
- шлунково-кишкового тракту;
- ендокринної системи;
- шкірних покривів;
- чоловічої та жіночої репродуктивних систем.
Серед інших лікувально-оздоровчих методик та процедур, які використовують у «Resort Medical Park» — механотерапія, магнітотерапія, електротерапія, ударно-хвильова терапія, гідрокінезотерапія, різні види масажу, кріосауна тощо.
СПА-центри
Крім того, у Буковелі є «VODA club», який взимку працює у форматі СПА, де можна розслабити м’язи після активного дня на гірських схилах та відновити сили. Тут доступні чотири джакузі просто неба, великий теплий басейн, кілька видів сауни, соляна печера, 10 різновидів масажу (класичний, лімфодренажний, антицелюлітний та інші), пілінг, тренажерний зал.
Послуги оздоровлення, релаксу та відновлення на курорті пропонують ще кілька СПА-центрів, у тому числі «Оазис» і «Сезон 4». Вони включають:
- комплекс лазень: класичну, турецьку, римську, фінську, середземноморську;
- масажі: лікувально-оздоровчі, розслаблюючі, корекційні;
- косметологічні процедури: пілінг, грязьові обгортання, маски для обличчя та тіла, ліфтинг;
- солярій;
- фітобар.
Комплекс «Буковельські чани»
Ще одне відмінне місце для відновлення та оздоровлення у Буковелі — комплекс «Буковельські чани», розташований у мальовничому місці на березі річки Прутець.
Купання в чані, наповненому кристально чистою водою з буковельського джерела, що підігрівається від багаття, благотворно впливає на стан судин та серця, нервової системи, опорно-рухового апарату, зміцнює захисні сили організму. Поруч із чаном знаходиться купіль із крижаною водою для загартовування.
Охорона здоров’я
Базову медичну допомогу, у тому числі швидку та невідкладну, гостям курорту Буковель забезпечує медичний центр «Айболіт». Тут надають першу допомогу при травмах, проводять діагностику та основні медичні маніпуляції:
- ставлять крапельниці;
- роблять уколи;
- роблять перев’язки;
- накладають гіпсові пов’язки;
- вправляють вивихи і т.д.
Серед інших послуг медичного центру — виклик лікаря додому, виклик педіатра, доставка медикаментів, доставка та госпіталізація до профільної медустанови у сусідніх населених пунктах (наприклад, до міської лікарні Яремче чи обласної лікарні в Івано-Франківську).
За медичною допомогою у Буковелі також можна звернутися до медичного центру «Оксфорд Медікал», що розташовано на першому поверсі комплексу «Resort Medical Park» за адресою: урочище Вишня, 354-А. Тут можна отримати консультацію лікарів різних спеціальностей (терапевта, травматолога, хірурга, кардіолога, лора, гастроентеролога та ін.), невідкладну допомогу при травмах, зробити УЗД та пройти інші обстеження.
На території гірськолижного курорту працює кілька аптек, але ціни там відчутно вищі, ніж у містах. Тому є сенс взяти з дому аптечку з найнеобхіднішими препаратами: жарознижувальними, знеболюючими, протизапальними тощо.
Банки, банкомати та термінали
Єдине банківське відділення — «МТБ Банку» — у Буковелі знаходиться за адресою: с. Поляниця, ділянка Щивки, будинок 1, прим. 5, поруч з автобусною зупинкою на паркінгу №1. Там діє банкомат цього банку.
Крім того, на території курорту працюють чотири банкомати «ПриватБанку», у тому числі на території готелів «Буковель» та «Radisson Blu Resort» у центральній частині, та два термінали самообслуговування того ж банку.
Але треба враховувати, що в сезон до банкоматів можуть вишикуватися довгі черги, а гроші в них швидко закінчуються. При цьому розплатитися банківською карткою у Буковелі можна далеко не скрізь. Тож про запас готівки варто подбати заздалегідь.
Харчування
Харчуватись у Буковелі можна, не виходячи за територію готелю.
Багато хто з них пропонує сніданок: він може бути включений у вартість проживання або за окрему плату. Деякі готелі курорту працюють у форматі «напівпансіон»: це означає, що в ціну номера, крім сніданку, включений ще один прийом їжі — обід або вечеря. Є у Буковелі і кілька готелів, які практикують систему «все включено».
На території курорту — як за готелі, так і за їх межами — працюють десятки закладів громадського харчування:
- ресторани;
- кафе;
- колоритні колиби;
- піцерії;
- суші-бари.
Кухня на будь-який смак:
- автентична карпатська (з баношем, бограчем, грибною юшкою та налистниками);
- традиційна українська;
- вишукана італійська;
- пікантна азіатська;
- класична європейська.
Формат — від закладів швидкого харчування із самообслуговуванням до фешенебельних ресторанів із першокласним сервісом. Найвідоміші та найдорожчі знаходяться на гірських схилах та біля витягів. У самому селі Поляниця і далі від головної дороги можна поїсти дешевше та часто смачніше.
Найбільшою популярністю в Буковелі користуються:
- ресторан «Salo»;
- ресторан «Грибова хата»;
- ресторан «Filvarok»;
- ресторан «Коліба Ra»;
- ресторан «Numo»;
- кафе «Bugi.L»;
- кафе «Фелічіта»;
- кафе «Донська Японія»;
- кафе «Моністо».
Під час відпочинку у Буковелі за бажання можна готувати і самому. Тут безліч пропозицій житла з кухнею: це і номери в готелях, апартаменти, і приватні садиби, і котеджі.
Великих супермаркетів відомих всеукраїнських та навіть локальних мереж тут немає. На території курорту працює один великий супермаркет — «Aston» — з гарним вибором продуктів, а також з десяток менших продовольчих магазинів. Але ціни тут «курортні», майже в півтора — удвічі вищі, ніж у столиці та інших великих містах.
Тому багато туристів, особливо ті, хто приїхав на власній машині, віддають перевагу магазинам в сусідніх населених пунктах — Татарові, Яблуниці, Яремчі.
Які ціни у 2024 році у Буковелі
Скільки коштує відпочити у Буковелі тиждень із харчуванням та дорогою?
Поширені запитання (FAQ)
Де знаходиться Буковель?
Гірськолижний курорт Буковель знаходиться біля підніжжя однойменної гори на Івано-Франківщині біля села Поляниця, за 30 км від м. Яремче.
Коли краще їхати до Буковеля на лижі?
Гірськолижний сезон на курорті зазвичай стартує наприкінці листопада та триває до середини, а іноді до кінця квітня.
При цьому найкращі умови для катання на лижах та сноубордах тут фіксують у період із другої половини грудня до середини березня. Цей час вважається високим сезоном, а його пік випадає на новорічно-різдвяні свята.
Де у Буковелі знаходяться пункти прокату спорядження?
Пункти прокату спорядження працюють поряд із нижніми станціями витягів.
Скільки коштує скі-пас у Буковелі?
Вартість абонементу «скі-пас» залежить від висоти сезону та кількості днів, на які він купується. Станом на початок 2024 року діють такі розцінки:
- високий сезон (з 19 грудня по 1 січня та з 7 січня по 16 березня) — від 1196 гривень на день;
- новорічно-різдвяні свята (з 2 по 6 січня) — від 1568 гривень на день;
- низький сезон (з початку сезону по 18 грудня та з 17 березня до кінця сезону) — від 724 гривень на день.
Ціни вказані для звичайного тарифу. Крім нього, доступний тариф із VIP-проходом.
Скільки коштує житло у Буковелі?
Варіантів розміщення в Буковелі безліч. Вони різняться відстанню до витягів, запропонованими умовами і вартістю. Але загалом, особливо у сезон, житло тут коштує дорого: двомісний номер у скромному готелі на околиці села Поляниця за півгодини ходьби від центру курорту коштуватиме щонайменше 950 гривень (актуально на 2024 рік).
Де шукати недороге житло в Буковелі?
Якщо хочеться заощадити на проживання, не сильно жертвуючи комфортом, варто шукати житло за територією курорту — чи то в самому селі Поляниця, чи то в найближчих селах: Яблуниця (10 км), Татарів (15 км), Микуличин (20 км), Ворохта (23 км) тощо.
Чим зайнятися у Буковелі взимку, крім катання на лижах?
- Кататися на санчатах та сноутюбах
- Виробляти піруети на ковзанці
- Проїхатися на санях, запряжених їздовими собаками
- Піднятися на витягу на схил гори та милуватися зимовими видами карпат
- Відкрити для себе нічні панорами буковеля під час поїздки на ратраках та взяти участь у підготовці гірськолижних схилів
- Відправитися в екстремальну подорож на джипі засніженою дорогою до свидовецького масиву
- Пити гарячий глінтвейн на буковельському ярмарку
- Покататися на родільбані
Де знаходиться колесо огляду у Буковелі?
Найвище колесо огляду в Україні знаходиться біля озера Молодості, неподалік етнопарку «Гуцул Ленд» у центральній частині курорту.
Де можна покататися на санках у Буковелі?
Санна траса це траса 14В, витяг №14.
Скільки коштує вхід до етнопарку «Гуцул Ленд»?
Вартість вхідного квитка становить 300 гривень у будні дні та 330 гривень у вихідні. Пільговий квиток, право на який мають діти віком від 6 до 12 років та пенсіонери, коштує 250 гривень у будні дні та 280 гривень у вихідні. Для дітей віком до 6 років та військовослужбовців ЗСУ вхід безкоштовний. Тривалість перебування на території парку не обмежена.
Як дістатися до Буковеля
Найзручніше — на своєму авто.
Але якщо доступний лише громадський транспорт, краще обирати варіант залізниці. Найближча до курорту залізнична станція «Татарів-Буковель» знаходиться в селі Татарів за 15 км від гірськолижного комплексу. Сюди ходять прямі поїзди з Києва, Одеси, Запоріжжя, Дніпра, Харкова, Вінниці, Хмельницького, Тернополя, Львова та інших міст.
З залізничної станції Татарова безпосередньо до Буковеля можна дістатися автобусами, графік руху яких синхронізований з прибуттям поїздів. З актуальним розкладом можна ознайомитись на офіційному сайті туристичного курорту «Буковель».
Крім того, можна доїхати потягом до Івано-Франківська, Львова, Луцька, Ворохти чи Яремче, а звідти автобусом до села Поляниця.