Релакс та оздоровлення в Карпатах
Зимовий відпочинок у Карпатах, хоч і асоціюється з активними розвагами на кшталт катання на лижах, далеко не обмежується лише ними.
Для тих, хто вважає за краще проводити відпустку більш спокійно і ставить за мету розслабитися тілом і душею, на місцевих курортах достатньо можливостей. Тут майже в кожному готелі є карпатські чани — таке собі місцеве СПА у вигляді великого чавунного котла, який наповнюють мінеральною джерельною водою, часто додаючи в неї ароматні гірські трави або хвою, і нагрівають на відкритому вогні до температури +38…+42 °C. Пірнання в таких чанах відмінно розслаблює, знімає стрес, нормалізує сон і піднімає настрій.
Спокійний відпочинок та релакс на зимових курортах України також можливий у численних СПА-центрах та саунах, що діють при готелях та садибах, у теплих басейнах та джакузі. А краще одразу їхати у «тематичні» місця — наприклад, у Косино, Берегове чи Велятино на Закарпатті, які славляться термальними джерелами. Тільки уявіть: на вулиці легкий мороз, з неба повільно спускаються пухнасті сніжинки, а ви в басейні з гарячою водою, яку для вас «нагріла» сама природа: такий контраст бадьорить, оздоровлює і дарує нові цікаві відчуття.
Зима — це ще й чудовий час, щоб поправити здоров’я, поєднавши цей важливий захід із відпочинком. Таку можливість пропонують бальнеологічні курорти України, більшість яких зосереджена на заході країни. Серед них — знамениті Трускавець, Моршин, Свалява, Східниця, Шаян та інші. Тут відкрито кілька сотень джерел лікувальних мінеральних вод, серед яких:
- «Нафтуся»;
- «Трускавецька»;
- «Поляна Квасова»;
- «Моршинська».
На їх базі діють санаторії, курортні та оздоровчі комплекси, де мінеральну воду використовують для лікування та профілактики захворювань шлунково-кишкового тракту, печінки, нирок, опорно-рухового апарату, нервової системи, органів дихання, а також для реабілітації пацієнтів після травм, складних оперативних втручань та важких станів.
Бальнеологічні курорти України приваблюють ще й тим, що тут можна не лише пройти лікування, відновитися після стресу та загалом зміцнити фізичне та ментальне здоров’я, а й просто відпочити: всі вони пропонують безліч варіантів цікаво провести час за межами санаторіїв та оздоровчих центрів.