ПИЛИПЕЦЬ: відпочинок, готелі та житло — ЦІНИ 2024

  • Область: Закарпатська
  • Район: Хустський
  • До найближчого обласного центру: 121 км
  • Індекс: 90011

Пилипець — це популярний гірськолижний курорт в Українських Карпатах, розташований в однойменному селі Закарпатської області. Він знаходиться на висоті понад 700 метрів над рівнем моря біля підніжжя гір Гемба та Магура-Жиде, які є частиною гірського масиву Полонина Боржава.

Тривалим гірськолижним сезоном, наявністю трас з цікавим рельєфом і зон для фрірайду Пилипець схожий на Драгобрат, але краще за нього розвинений в інфраструктурному плані, та й добиратися сюди набагато простіше. До того ж, тут гарний вибір житла, у тому числі поблизу витягів, і розумні ціни.

Зміст

Приховати

Готелі та житло у Пилипці

У Пилипці гідний вибір туристичного житла. Тут працюють:

  • кілька чотиризіркових готелів;
  • понад півсотні міні-готелів та приватних садиб;
  • котеджні комплекси;
  • будиночки у стилі шале;
  • гостьові будинки.

Послуги розміщення гостям курорту також пропонують місцеві мешканці, які здають в оренду свої будинки та кімнати.

Більшість готелів і садиб розташовані вздовж шестикілометрової вулиці, яка бере початок у центрі села і тягнеться аж до гірськолижних схилів. Жити поблизу витягів набагато зручніше, але й дорожче. Варіанти розміщення на протилежному кінці вулиці та в інших куточках села Пилипець обійдуться дешевше, але треба розуміти, що до спусків щодня доведеться долати понад п’ять кілометрів.

Заощадити на проживання, особливо у пік гірськолижного сезону, коли ціни помітно виростають, також можна, підшукавши житло у сусідніх селах, де воно коштує менше.

Нижче наведено посилання на огляди одних із найпопулярніших готелів та садиб курорту Пилипець.

Лижні траси та підйомники у Пилипці

Головні зони катання в Пилипці розташовані на схилах гір Гемба та Магура-Жиде, сніг на яких лежить зазвичай із середини грудня до кінця березня, іноді довше. Усього тут облаштовано 13 лижних трас загальною довжиною понад 20 км. Серед них є як пологі та рівні для новачків, так і круті, з природними перешкодами — для досвідчених лижників та сноубордистів. Більшість трас — середні та складні.

Найпопулярніша локація для катання в Пилипці — гора Гемба (1497 метрів). На її схилах обладнано дев’ять спусків різного рівня складності. Більш прості знаходяться у верхній та нижній частині гори, більш складні, круті та з нерівностями — у середині. Найдовша траса тут — майже 4000 метрів, перепад висот — до 500 метрів. Декілька трас на горі Гемба мають хвилястий маршрут і проходять через ліс.

Ще чотири гірськолижні спуски облаштовано на горі Магура-Жіде (1517 метрів), що розташована по сусідству. Вони пологі, спокійні, без перешкод — тут буде комфортно початківцям і не дуже цікаво досвідченим лижникам та сноубордистам. Довжина найбільш протяжної траси тут — близько 1500 метрів, перепад висот — до 300 метрів.

Більшість спусків на курорті Пилипець готується ратраками — спеціальними машинами для ущільнення снігу. Розраховувати доводиться лише на природний покрив, оскільки снігових гармат тут немає. Але з цим тут зазвичай проблем не буває: навіть коли в самому селі, внизу, вже починають цвісти дерева і пахне весною, на горі, на схилах, ще пишною шапкою лежить сніг і ганяють лижники.

Відмінні умови в Пилипці є і для позатрасового катання, за що курорт особливо люблять фрірайдери. Для цього добре підходять далекі відроги Гемби зі складними ділянками лісу, вузькими стежками, ярами. Тут також є двокілометрова кільцева траса для катання на бігових лижах.

Усі спуски гірськолижного курорту Пилипець обладнані витягами. Усього їх сім: один крісельний довжиною 1650 метрів, який працює цілий рік, і шість бугельних. Всі вони належать різним власникам: туристичним комплексам та готелям.

На території курорту — біля нижніх станцій витягів, а також при багатьох готелях, садибах та турбазах Пилипця — працюють пункти прокату спорядження, де можна орендувати:

  • лижі;
  • сноуборди;
  • санки;
  • захисні шоломи;
  • маски;
  • інші елементи екіпірування.

Деякі також пропонують послуги з ремонту лиж та бордів.

У Пилипці діють кілька лижних шкіл, де в рамках групових занять чи індивідуальних — із особистим тренером — допомагають «чайникам» стати на лижі чи сноуборд та контролюють перші спуски. Свої послуги також пропонують інструктори з фрірайду та досвідчені гіди, які покажуть найцікавіші маршрути для вільного катання на території курорту та допоможуть безпечно освоїти нові техніки.

Дозвілля у Пилипці

У Пилипці можна не лише кататися на лижах та сноубордах. Гостям курорту доступний повний набір зимових розваг та активностей у горах:

  • катання на санках та надувних «плюшках» (сноутюбах);
  • екскурсійні поїздки на снігоходах та пригодницькі — на позашляховиках;
  • кінні прогулянки засніженим лісом;
  • багато іншого.

Піші прогулянки

В зимовий час популярні піші прогулянки в гори та по полонинах.

Водоспад Шипіт

Один із найбільш затребуваних напрямків — до Водоспаду Шипіт, що знаходиться всього за кілометр від західної околиці села Пилипець та за 300 метрів від найближчого витягу. Це один із найвідоміших та найкрасивіших водоспадів Закарпаття. Він знаходиться в невеликій мальовничій ущелині річки Пилипець посеред густого лісу. Вода тут падає п’ятьма каскадами із висоти 14 метрів.

З назвою водоспаду Шипіт пов’язана легенда. Згідно з нею, у давнину недалеко від цього місця жили молоді хлопець і дівчина — Іван та Марічка. Вони були закохані один в одного, і потай від батьків, які чинили опір їхнім стосункам, зустрічалися в безлюдному місці біля водоспаду. Під час однієї з таких зустрічей сталася сильна гроза, і бурхливий потік води забрав закоханих у прірву. З того часу в звуках падаючої води люди чують шепіт пари, що загинула.

Вхід на територію водоспаду платний, вона упорядкована: встановлені альтанки, де можна відпочити, зробити фото та навіть влаштувати пікнік, є парковка.

Взимку Шипіт найчастіше замерзає, утворюючи химерні крижані постаті. Влітку неквапливо стікає по кам’яних виступах скромним потоком. А ось навесні, коли річка наповнюється талими водами зі схилів Гемби, він стає повноводним, набирає сили і множить красу.

Полонина Боржава

У теплу пору року найпопулярніше заняття у Пилипці — це трекінг. А найкраще місце для нього — Полонина Боржава, що представляє собою барвистий калейдоскоп з фантастичних пейзажів, соковито-зелених галявин, вікових лісів і сонячних галявин, густо усипаних ягодами чорниці, лохини, брусниці, журавлини та ароматними травами.

Тут м’який рельєф, багато пологих схилів, а перепади висот між вершинами невеликі. Все це разом з наявністю промаркованих стежок роблять цей гірський масив ідеальним місцем для трекінгу навіть для недосвідчених туристів.

Багато прогулянкових маршрутів на Боржаву проходить через Пилипець або стартує від нього.

Один з найпопулярніших охоплює гори Ряпецька, Великий Верх та Гембу. Його довжина 17 км, а приблизний час проходження 8 годин. Але за бажанням його можна скоротити до підйому на гору Гемба та відвідування водоспаду Шипіт. Довжина маршруту зменшиться майже вдвічі, до того ж частину його можна подолати підйомником.

Ще один затребуваний маршрут на Боржаву з Пилипця — круговий, який передбачає сходження на вершину гори Стій (1681 метр) та похід схилами Гемби, дорогою на яку можна відвідати водоспад Шипіт. Протяжність цього маршруту — трохи більше 15 км, час проходженняблизько 5 годин.

Велотуризм

Влітку Пилипець — справжній рай для велосипедистів. На схилах Гемби є класні траси для катання на гірському велосипеді, причому як для новачків і любителів, так і для досвідчених спортсменів. До початку спусків можна піднятися на крісельному підйомнику (він був закритий з початку війни, але з кінця 2023 року знову працює).

Активний відпочинок

Серед інших видів активного відпочинку, доступних у теплу пору року на курорті Пилипець, парапланеризм. Польоти над вершинами Боржави на параплані в тандемі з інструктором або самостійно (після проходження навчання) здійснюються з гір Гемба та Великий Верх з травня до жовтня за умови сприятливої погоди.

Якщо погода підведе, і доведеться залишитися в готелі, тут також є можливість цікаво та не нудно провести час. Більшість готелів та приватних садиб курорту мають столи для гри в більярд та настільний теніс, ігрові кімнати з настільними та відеоіграми, дитячі майданчики, пропонують попаритися у лазні, сауні чи карпатському чані. Влітку — поплавати в басейні або влаштувати риболовлю у водоймі на території туристичного комплексу з можливістю відразу приготувати свіжий улов на мангалі і завершити вечір вечерею в альтанці.

Пам’ятки

Цікаво прогулятись і самим селом Пилипець.

Тут варто побачити дерев’яну церкву Різдва Пресвятої Богородиці з монументальної дзвіницею. Вона була зведена в середині XVIII століття і майже через сто років реконструйована. Примітний храм не тільки оригінальною архітектурою, а й іконостасом 1760-х, що зберігся всередині.

Знайомство із сакральною архітектурою Західної України можна продовжити у Музеї дерев’яних церков, розташованому на території готельного комплексу «Аратта». Тут представлено колекцію макетів дерев’яних храмів Закарпаття, Львівської та Івано-Франківської області, створених місцевим майстром Андрієм Воробцем. Це моделі як стародавніх церков, що діють сьогодні, так і тих, які не збереглися до наших днів і були скрупульозно відтворені в мініатюрі за книгами та фотографіями.

Екскурсії

Цілий рік з Пилипця організовують екскурсії цікавими місцями Українських Карпат. Серед найбільш затребуваних напрямків:

  • національний природний парк «Синевир» з однойменним озером та центром реабілітації бурих ведмедів;
  • село Колочава, яке називають «селом десяти музеїв»;
  • оленя та страусина ферми;
  • екопарк «Долина вовків»;
  • мінеральні джерела Сваляви;
  • Мукачево;
  • Ужгород.

Комплекс «Гранд Отель Пилипец»

«Гранд Отель Пилипец» — це готельно-ресторанний комплекс (4 зірки), розташований біля підніжжя гори Гемба, неподалік нижньої станції крісельного витягу курорту Пилипець. Для проживання тут пропонують одно-, дво- та трикімнатні номери категорій «Стандарт», «Напівлюкс», «Люкс» та «Покращений люкс».

Це просторі номери, оформлені в класичному стилі та оснащені всім необхідним для комфортного відпочинку. У кожному номері є зручні одно- та/або двоспальні ліжка, телевізор, робочий стіл, шафа для одягу, сейф, а також власний санвузол з душовою кабіною або ванною (залежно від типу номера). У більшості номерів є балкон з видом на гори.

У вартість проживання входить сніданок, який подається за системою «шведський стіл» у ресторані комплексу. У деяких випадках може бути запропоновано континентальний сніданок. Обідати та вечеряти також можна у ресторані з терасою, замовляючи страви по меню, що складається зі страв закарпатської, української та європейської кухні.

При готельному комплексі «Гранд Готель Пилипець» діє СПА-зона, яка включає лазню в дерев’яній хаті над річкою, фінську сауну з невеликим басейном, соляну кімнату, карпатські чани та масажний кабінет. Влітку на території готелю працює відкритий басейн із підігрівом та зоною для відпочинку. У розпорядженні гостей також невеликий тренажерний зал, більярдна, дитяча ігрова кімната і два дитячі майданчики, альтанки і зони відпочинку, простора парковка, безкоштовний Wi-Fi. Доступні послуги трансферу та екскурсійного бюро.

У готелі допускається розміщення з домашніми тваринами невеликих розмірів (за попередньою домовленістю та за додаткову плату).

Комплекс «Шепіт Карпат»

«Шепіт Карпат» — це готельний комплекс, що знаходиться в самому серці курортної зони Пилипця, за п’ять хвилин ходьби та від нижньої станції витягу на гору Гемба. Він складається з трьох корпусів: основного цегляного, дерев’яного котеджного та лазневого. У першому облаштовано 12 номерів місткістю до трьох осіб, у другому — 15 номерів, включаючи сімейні з окремим входом, у лазневому — 2 просторі двокімнатні номери, які підходять для великих компаній або сімей з дітьми.

Всі номери укомплектовані базовим набором меблів, телевізором із супутниковим ТБ, холодильником, а також індивідуальним санвузлом із душовою кабіною та феном. На першому поверсі основного корпусу працює ресторан, де пропонують традиційні страви карпатської, української та європейської кухні. Щоранку тут подають сніданок, який входить у вартість номера. На території комплексу також працює піцерія з більярдом та кальяном, є альтанки з мангалами.

До послуг гостей готелю «Шепіт Карпат» лазня з басейном, соляна кімната, настільний теніс, дитячий ігровий майданчик, прокат гірськолижного спорядження та екіпірування, власний бугельний підйомник, стоянка для авто, безкоштовний Wi-Fi.

Готель «Берлога Пилипец»

«Берлога Пилипец» — це невеликий готель, розташований біля підніжжя гори Магура-Жиде поряд із витягом, за 10 хвилин ходьби від центру села. Є триповерховим зрубом з 12 номерами загальною місткістю до 40 осіб: по чотири однокімнатні двомісні, тримісні та двокімнатні сімейні номери. Комплектація мінімальна: одно- або двоспальні ліжка, телевізор з кабельним ТБ та індивідуальний санвузол, що складається з туалету, умивальника та душової кабіни.

На першому поверсі готелю знаходиться ресторан, де діє основне меню, що складається зі страв місцевої закарпатської кухні, та меню зі сніданками, доступне гостям «Берлоги». Сніданки не входять у вартість проживання. Постояльці комплексу можуть безкоштовно користуватися приватним паркуванням та Wi-Fi, що діє в зонах загального користування. За додаткову плату доступні послуги пральні, трансферу, сауни та карпатського чана.

Допускається розміщення з домашніми тваринами за попередньою домовленістю.

Готельний комплекс «Під Магурою»

«Під Магурою» — це готельний комплекс розташований біля підніжжя гори Магура-Жиде, за 500 метрів від гірськолижного витягу. Він складається з основного чотириповерхового корпусу на 20 номерів та дворівневого котеджу з п’ятьма номерами та сауною. На вибір — номери «Економ», «Стандарт», «Напівлюкс» та «Молодіжний» місткістю від 2 до 7 осіб. Серед зручностей: одно- або двоспальні ліжка, шафа або вішалка для одягу, телевізор із супутниковим ТБ, розкладне крісло. У деяких кімнатах є балкон з панорамним видом на гори. Більшість номерів готелю мають власний санвузол, інші — тільки унітаз та умивальник, а душова знаходиться на поверсі. Для деяких категорій номерів санвузол є загальним на кілька номерів чи поверх.

На території комплексу «Під Магурою» працює кафе-ресторан, де можна харчуватися за меню, у котеджі обладнана спільна кухня з можливістю готувати самостійно; крім того є опція замовлення комплексного харчування (за домовленістю).

У вартість проживання входить користування Wi-Fi, паркуванням, альтанками та мангалом, дитячим майданчиком, влітку — відкритим басейном з шезлонгами. Серед платних послуг — відвідування лазні, сауни, ширяння в карпатському чані, трансфер, прокат лижного спорядження та велосипедів, користування пральною машиною, праскою, феном.

Дозволяється розміщення з домашніми тваринами.

Готельний комплекс «Горянин»

«Горянин» — це готельний комплекс, розташований біля підніжжя гори Гемба на околиці Пилипця, за дві хвилини ходьби від гірськолижного витягу та за 10 — від водоспаду Шипіт. Він складається з трьох корпусів з номерами різних категорій: «Економ», «Стандарт», «Напівлюкс», «Люкс», «Апартаменти», «Студіо», «Сімейний» та інші. Всі вони укомплектовані базовим набором меблів та техніки, включаючи зручні ліжка, шафу для одягу або комод з вішалкою, телевізор, і мають власний санвузол, що складається з умивальника, унітазу та душової кабіни. На вибір доступні два тарифи: стандартний та зі сніданком.

На території працює ресторан карпатської кухні, лазня на дровах, є дитячий майданчик, діє прокат лижного спорядження, парковка, доступні послуги з організації екскурсій та велотурів, у тому числі індивідуальних, трансферу.

Дитячий відпочинок

Для відпочинку з немовлятами Пилипець, напевно, не найкраще місце, але ось дітлахам від п’яти років і старше можна сміливо брати із собою.

Взимку з ними можна кататися на лижах та сноубордах:

  • на курорті є пологі схили з навчальними трасами та мультиліфти;
  • у місцевих прокатах без проблем можна орендувати дитячі гірські лижі, борди та захисне екіпірування відповідних розмірів;
  • інструктори лижних шкіл проводять навчання для дітей від 4 років.

Але найчастіше дітям більше до вподоби катання на санчатах і надувних плюшках (сноутюбах), поїздки на вершини гір на снігоходах, прогулянки лісом у казкових санях, запряжених кіньми, та інші зимові забави.

У теплу пору року у Пилипці ще більше можливостей цікаво провести час із дітьми:

  • ходити в піші походи Боржавою (тут багато нескладних маршрутів і добре обладнаних стежок);
  • кататися на велосипеді;
  • побувати біля одного з найкрасивіших водоспадів Карпат — Шипіт, що знаходиться всього за кілометр від курорту;
  • збирати ягоди, якими влітку встелені схили навколишніх гір;
  • їздити на екскурсії та ін.

У Пилипці, до того ж, гарний вибір готелів та садиб з комфортабельними номерами для розміщення з дитиною. У великих готельних комплексах, як, наприклад, «Гранд Готель Пилипець», за бажанням гостей ставлять у номер дитячі ліжечка (для дітей різного віку). На території часто є дитячі майданчики, в готелях обладнані ігрові кімнати з іграшками, книжками та наборами для творчості; у деяких є можливість скористатися послугами няньки. У ресторанах при великих готелях нерідко пропонують окреме дитяче меню та доступні дитячі стільці.

Охорона здоров’я

Єдиною установою охорони здоров’я у Пилипці є фельдшерсько-акушерський пункт, розташований у центрі села: тут займаються лікуванням хвороб та травм, які не потребують госпіталізації, у дітей та дорослих.

Крім того, протягом усього гірськолижного сезону біля підніжжя схилів діє медпункт, де в разі чого надають першу допомогу при травмах, та працює місцева рятувальна служба.

Найближча лікарняВоловецька районна лікарня з центром первинної медико-санітарної допомоги — знаходиться у селищі Воловець, розташованому за 16 км від Пилипця, за адресою: вул. Карпатська, 49. Тут працюють:

  • профільні відділення;
  • денний стаціонар;
  • кабінети діагностики;
  • стоматологія;
  • клінічна лабораторія.

У Пилипці працює лише одна аптека — на території готельного комплексу «Гранд Готель Пилипець». Вона невелика, і асортимент там не найширший, але базові медикаменти (жарознижувальні, знеболювальні, протизапальні препарати, антисептичні засоби, перев’язувальні матеріали тощо) купити можна.

Декілька аптек також є в сусідньому селищі Воловець.

Банки, банкомати та термінали

У Пилипці немає банківських відділень, але працюють два банкомати.

  1. Один — «ПриватБанку» — знаходиться на будівлі місцевої сільради у центрі села.
  2. Другий — «Ощадбанку» — поряд із магазином «Рукавичка».

Без готівки тут не обійтися, оскільки більшість туристичних та торгових об’єктів, а також об’єктів громадського харчування не приймають до оплати банківські картки.

Харчування

Багато готелів, приватні садиби та готельні комплекси курорту Пилипець мають власні кафе чи ресторани, де пропонують харчуватися своїм гостям.

Сніданок часто входить у вартість проживання або за бажанням сервірується за окрему плату. Іноді в ціну номера включено два прийоми їжі: сніданок та вечерю. У деяких об’єктах розміщення — зазвичай невеликих готелях, садибах, котеджах та гостьових будинках — за домовленістю з власниками можна замовити дво- або триразове харчування.

Закладів громадського харчування вистачає й у селі як у його центральній частині, так і в курортній зоні, розташованій на західній околиці біля підніжжя гірських схилів.

Перекусити або зігрітися гарячим напоєм можна на нижніх та верхніх станціях витягів, де працюють невеликі кафе та точки швидкого харчування.

Ґрунтовно підкріпитися, смакуючи страви закарпатської кухні в автентичних інтер’єрах, — у ресторанах. Найвідоміші та найвідвідуваніші заклади курорту Пилипець:

  • ресторани готелів «Газдівська хижа», «Справжня казка», «Гранд Готель Пилипець», «Шепіт Карпат», «Аратта»;
  • кафе «Сурія» та «Folk»;
  • піцерії «Crazy Rocky» та «Pizza Bo».

За бажанням на відпочинку в Пилипці можна готувати самостійно. Номери з кухнею тут не дуже поширені, але за належної завзятості знайти їх можна. Ще простіше знайти варіант проживання із загальною кухнею, що укомплектована необхідною технікою та посудом. Такі зазвичай пропонують міні-готелі, садиби, котеджі та гостьові будинки.

Продукти з собою можна не везти — на території курорту працює з десяток невеликих магазинчиків та міні-маркетів, а з недавнього часу — ще й супермаркет локальної мережі «Рукавичка», де можна купити найнеобхідніше.

Які ціни у 2024 році у Пилипці

Скільки коштує відпочити у Пилипці тиждень із харчуванням та дорогою?

Поширені запитання (FAQ)

Де знаходиться гірськолижний курорт Пилипець?

Курорт знаходиться в однойменному селі Хустського району Закарпатської області, за 120 км від Ужгорода та за 200 км від Львова, біля підніжжя гірського масиву Полонина Боржава.

Які лижні траси на курорті Пилипець?

На курорті є 13 лижних трас, прокладених на схилах гір Гемба і Магура-Жиде. Їхня загальна довжина становить 20 км, а довжина найдовшого пуску — майже 4000 метрів.

Траси у Пилипці різного рівня складності. Більша частина відносяться до середніх і складних, і підходять для добре підготовлених лижників і сноубордистів. Але легких та навчальних спусків тут також вистачає. На горі Гемба, крім того, є локації для позатрасового катання (фрірайду) та катання на бігових лижах.

Скільки коштує квиток на витяг у Пилипці?

Витяги на курорті Пилипець належать різним туристичним комплексам, і вартість підйому у всіх різна. Крім разового квитка, є абонементи на три години, на день і два дні. Ціна підйому залежить не тільки від типу витягу, а й від сезону: у високий сезон, який зазвичай триває з кінця грудня до середини січня, вона вища, решта часу — нижча.

У сезоні 2023–2024 вартість квитка на підйомник крісла на гору Гемба становить 250 гривень в обидві сторони (пільговий — 200 гривень).

Найкращі готелі курорту Пилипець?

  • Гранд Отель Пилипец
  • Зустріч у Лева
  • Шепіт Карпат
  • Берлога
  • У Маріани та Міші
  • Казка Карпат
  • Грунок

Як потрапити до водоспаду Шипіт із Пилипця?

Водоспад Шипіт знаходиться в 5 км від центру села Пилипець і всього за кілометр від його західної околиці, де розташована курортна зона з трасами та витягами. Дістатися до нього можна пішки, велосипедом, на своєму авто або на таксі.

Скільки коштує вхід на водоспад Шипіт?

Вартість вхідного квитка на територію водоспаду становить 20 гривень для дорослих та 10 гривень для дітей 7–16 років. Для дітей віком до 7 років вхід безкоштовний. За користування альтанкою доведеться заплатити 20–50 гривень (залежно від типу альтанки) на годину, паркуванням — 10 гривень для легкових авто та 20 гривень для автобусів.

Як дістатися до Пилипця

Своєї залізничної станції у Пилипці немає, найближча знаходиться у селищі Воловець за 16 км від курорту. Через неї прямують пасажирські потяги з Києва, Запоріжжя, Одеси, Харкова, Луцька, Львова. Їхній маршрут також охоплює низку інших міст, включаючи Дніпро, Білу Церкву, Вінницю, Полтаву, Хмельницький, Тернопіль.

З Воловця до Пилипця можна доїхати на рейсовому автобусі, що проходить, або таксі. Відстань між населеними пунктами — 16 км, час у дорозі — 20 хвилин.

Також спочатку можна дістатися поїздом до Львова, Ужгорода чи Мукачева, а звідти автобусом до села Пилипець.