ДРАГОБРАТ: відпочинок, готелі та житло — ЦІНИ 2025
- Область: Закарпатська
- Район: Рахівський
- До найближчого обласного центру: 116 км
Драгобрат — це відомий гірськолижний курорт, найвищий в Українських Карпатах. Він компактно розташувався в однойменній долині між хребтами гірського масиву Свидовець на висоті 1300–1700 метрів в оточенні хвойних лісів та альпійських лугів. Така висота та особливості клімату забезпечують тут природний сніговий покрив та найдовший у країні гірськолижний сезон — з листопада по травень.
Драгобрат популярний насамперед серед досвідчених лижників та фрірайдерів, які люблять його за круті складні спуски, цікавий рельєф та можливість кататися пухнастим цілинним снігом. Але різноманітність трас, велика кількість витягів та лижні школи також створюють тут чудові умови для новачків та просто любителів активного зимового відпочинку.
У Драгобрата при цьому є один недолік — сюди непросто добиратися, — але він із лишком компенсується фантастичними краєвидами, відсутністю натовпів, як у сусідньому Буковелі, та адекватними цінами на житло.
Зміст
Приховати- Готелі та житло на Драгобраті
- Лижні траси та підйомники на Драгобраті
- Дозвілля на Драгобраті
- Найпопулярніші готелі
- Дитячий відпочинок
- Охорона здоров’я
- Банки, банкомати та термінали
- Харчування
- Які ціни у 2025 році на Драгобраті
- Скільки коштує відпочити на Драгобраті тиждень із харчуванням та дорогою?
- Поширені запитання
- Як дістатися до Драгобрату
Готелі та житло на Драгобраті
На території курорту Драгобрат діють понад півсотні засобів розміщення, і їхня кількість з кожним роком зростає.
Серед них є кілька баз відпочинку та туристичних комплексів, але переважна більшість це невеликі готелі, котеджі, вілли та приватні садиби. П’ятизіркових умов шукати не варто, але розміститися з комфортом проблемою не буде — хороший вибір номерів з усіма зручностями.
Досить багато готелів і котеджів Драгобрату знаходяться поряд з витягами та спусками, але більшість — за 200–300 метрів і далі. Ця відстань через компактність курорту здається невеликою, але з урахуванням специфіки рельєфу долати його, тим більше з важким спорядженням лижним, може бути непросто.
Ще більше варіантів розміщення — у найближчих селах: Ясіні, Лазещині, Квасах. Причому тут є можливість зняти житло дешевше, ніж на самому Драгобраті. Але розглядати їх варто лише в тому випадку, якщо ви приїхали на власному транспорті, і його характеристики дозволяють переміщатися гірським бездоріжжям. В іншому випадку доведеться користуватися послугами трансферу щонайменше двічі на день, що з урахуванням його вартості та не найпростішої дороги зводять економію нанівець.
Нижче наведено посилання на огляди найпопулярніших готелів Драгобрату.
Лижні траси та підйомники на Драгобраті
Гірськолижний курорт Драгобрат розташований біля підніжжя гори Стіг (1704 метра), на схилах якої обладнано більшість трас. Ще кілька спусків знаходяться на схилах сусідніх гір Близниця (1883 метра) та Жандарм (1763 метра). Усього тут є близько 20 гірськолижних трас довжиною від 300 до 2000 метрів, їх загальна довжина становить майже 10 км, а перепад висот — близько 500 метрів.
За рівнем складності вони поділяються на сині, червоні та чорні.
- Перші призначені для новачків (вони ж використовуються як навчальні).
- Другі (їх більшість) — для досвідчених лижників та сноубордистів;
- Треті розраховані на професіоналів та екстремалів.
Чорні траси стартують безпосередньо з вершин гір Стіг, Близниця та Жандарм, куди лижників та сноубордистів доставляють від верхніх станцій витягів снігоуплонювальною технікою, або так званими ратраками.
Крім того, у Драгобраті багато локацій та маршрутів для фрірайду.
Всі траси зручно з’єднуються та перетинаються одна з одною, створюючи додаткові цікаві переїзди та перемички, роблячи катання на лижах та бордах тут захоплюючим як для професійних спортсменів, так і для аматорів. Єдиний недолік трас Драгобрату — вони не освітлені, тож покататися у вечірній час не вийде. А світловий день, який взимку і так короткий, високо в горах триває ще менше.
До місця початку спусків лижників доставляють витяги. Тут їх дюжина і розподілені вони між гірськолижними комплексами, що діють на території курорту:
- «Драгобрат» (центральний та найбільший);
- «Вершина Карпат»;
- «Карпатська Чайка»;
- «Оаза».
Так, «Драгобрат» має два бугельні витяги довжиною 1000 метрів кожен і два мультиліфти (у тому числі навчальний), «Вершина Карпат» та «Карпатська Чайка» — по бугельному та крісельному витягам, а також по навчальному мультиліфту, «Оаза» — три бугельні витяги, один з яких навчальний.
Єдиного абонементу на всі витяги курорта немає: кожен гірськолижний комплекс встановлює свої ціни. У всіх різні ціни та різні системи.
Поряд із нижніми станціями витягів працюють пункти прокату спортивного спорядження. Тут можна орендувати:
- лижі (дорослі та дитячі);
- сноуборди;
- лижі для фрірайду;
- палиці;
- черевики;
- рукавиці;
- захисні маски та інший інвентар.
Для тих, хто ніколи не катався і має намір у Драгобраті стати на лижі чи сноуборд, працює спеціалізована школа. Є можливість замовити індивідуальні уроки чи відвідувати групові заняття. Інструктори школи також допомагають підвищити майстерність та освоїти нові техніки їзди, у тому числі фрірайду.
Дозвілля на Драгобраті
Переважна більшість тих, хто обирає місцем зимового відпочинку Драгобрат, їдуть сюди насамперед кататися на гірських лижах та сноубордах, освоювати фрірайд.
Але й тим, хто поки що не наважується підкорювати спуски, тут є чим зайнятися. Наприклад, відправитися в поїздку на ратраках на одну з вершин, щоб милуватися панорамами зимових гір, що зачаровують, покритих кучугурами пухнастого снігу. Звідси відкриваються одні з найкращих видів на знамениті двохтисячники Українських Карпат — Говерлу та Петрос, а з іншого боку видно вершини масиву Ґорґани — Синяк та Довбушанку. Романтикам пропонують ранкові та вечірні екскурсії — щоб зустріти на вершині світанок чи побачити захід сонця, коли сонце повільно ховається за засніженими хребтами.
Після активного дня в горах гості Драгобрату зазвичай розслаблюють м’язи та відігріваються у саунах, лазнях, басейнах та карпатських чанах. Останні тут особливо популярні: паріння на вулиці величезному чавунному котлі, вода в якому від багаття нагрівається до температури +40–42 °C, і подальше пірнання в крижану купіль або сніг бадьорить, оздоровлює і дарує незабутні відчуття.
Провести вечір на Драгобраті можна і за нескладними розвагами. Їх тут незрівнянно менше, ніж у тому ж Буковелі, але марнувати час у номері точно не доведеться. Більшість готелів курорту мають на території ігрові зали, де можна пограти в більярд, аерохокей, настільний теніс та футбол, а також кімнати відпочинку з настільними та відеоіграми. Ті, у кого після насиченого дня на схилах залишаються сили, танцюють на вечірках та концертах у місцевих кафе, барах та нічних клубах.
У теплу пору року найпопулярніші заняття на Драгобраті це сходження на вершини, прогулянки (піші, кінні, велосипедні) та поїздки (на джипах чи квадроциклах) до високогірних озер та водоспадів, якими славиться масив Свидовець. Так, наприклад, неподалік курорту, поряд з горою Догяска, знаходиться Драгобратский водоспад, він же водоспад Свидовець. Невеликий, але мальовничий каскадний водоспад, заввишки сім метрів, варто відвідати ще й заради розташованого над ним озера Герашаська (Догяска) льодовикового походження, яке вражає незвичайною прямокутною формою та кольором води, в якому змішалися всі відтінки Карпат.
На околицях курорту також варто побачити озеро Івор, що лежить у вузькій протяжній улоговині між північними схилами гори Близниця, тим більше що дорога до нього займе трохи більше півгодини пішки, і буде нескладною, оскільки перепад висот тут складає всього 250 метрів. Ще ближче до Драгобрата, неподалік від витягу туристичного комплексу «Оаза», знаходиться озеро Вороняче Око.
У теплу пору року з території курорту організовують поїздки та піші походи на полонину Урда, що розташована під горою Близниця. Побувати тут варто заради фантастичних гірських пейзажів, можливості побачити овець, корів і коней, що пасуться, і відвідати місцеву сироварню, де дізнатися, як роблять карпатський сир, а заразом купити свіжу бринзу і вурду.
Якщо спуститися з Драгобрату на головну дорогу і трохи проїхати вниз течією річки Чорна Тиса, можна побачити один із найвідоміших і найкрасивіших водоспадів Українських Карпат — Труфанець. Його висота — 36 метрів, що робить його найвищим природним водоспадом Закарпаття. Він складається з безлічі каскадів і найбільш мальовничий навесні та влітку, коли його живлять талі сніги та часті зливи.
Відпочинок на Драгобраті можна урізноманітнити поїздками навколишніми селами. Одне з них — Ясиня — проминути точно не вийде, бо саме звідси починається дорога до курорту і тут стартують усі трансфери на Драгобрат. Тут безперечно варто затриматися не тільки щоб переночувати чи поїсти, а й щоб побачити старовинну Струківська церква початку XIX століття і заглянути до історико-краєзнавчого музею. Церква входить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО та є одним із найдосконаліших зразків гуцульської дерев’яної сакральної архітектури.
Також уваги варті сусідні села Лазещина, звідки стартує більшість маршрутів на гори Говерла та Петрос і де стоїть дерев’яна церква св. Петра та Павла кінця XVIII століття, та Квасиі, знамениті цілющими мінеральними джерелами. Трохи далі, за 40 км, є село Ділове, де знаходиться географічний центр Європи. Але побувати тут цікаво не лише заради фото біля пам’ятного знака, а й щоб побачити найвищий однокаскадний водоспад Українських Карпат — Ялинський, розташований у мальовничій місцевості на околицях села.
Серед інших занять, доступних влітку на Драгобраті, є:
- зелений туризм;
- риболовля;
- кінні прогулянки;
- рафтинг на річці Чорна Тиса;
- катання на байдарках та каное;
- політ на параплані;
- тури на квадроциклах;
- збирання грибів та ягід та багато іншого.
Найпопулярніші готелі
Готель «Вершина»
«Вершина» — це сучасний готель розташований на території туристичного комплексу «Вершина Карпат» у центральній частині курорту Драгобрат, поряд із витягами. Він є п’ятиповерховою будівлею з просторими номерами категорій «Стандарт», «Стандарт Покращений», «Люкс» та «Сімейний» місткістю від двох до чотирьох осіб. Кожен номер укомплектований двоспальним або двома односпальними ліжками, шафою для одягу, телевізором із супутниковим ТБ, а також має власний санвузол, що складається з унітазу, умивальника та душової кабіни.
У вартість проживання входить сніданок; обідати та вечеряти гостям пропонують у ресторані готелю. Постояльці «Вершини» можуть безкоштовно користуватися Wi-Fi, камерою зберігання лижного спорядження та автостоянкою. При готелі також працюють два бари, прокат спортивного інвентарю та сувенірний магазин.
Готель «Дан»
«Дан» — це готель на території гірськолижного комплексу «Драгобрат», розташований за 50 метрів від центрального витягу та за 100 метрів від головного пункту прокату. Для проживання тут доступні дво-, три- та чотиримісні номери категорії «Стандарт», де є необхідний мінімум для комфортного відпочинку: широкі ліжка, шафа для одягу, телевізор та власна ванна кімната з душовою кабіною та феном.
У ціну номера включені сніданки та вечері. За домовленістю можливе проживання без харчування. Прийоми їжі відбуваються в кафе-їдальні, розташованій на першому поверсі готелю; там же можна обідати, обираючи комплексні пропозиції чи окремі позиції з меню, що складається із страв гуцульської кухні. До послуг гостей сауна, карпатський чан, бар з ігровою приставкою, тераса, кімната для сушіння гірськолижного спорядження. Неподалік готелю «Дан» знаходяться бари та дискотеки курорту, а також дитяча кімната.
Комплекс «Оаза»
«Оаза» — це спортивно-туристичний комплекс, розташований у південній частині курорту Драгобрат поблизу власних витягів. Тут доступні номери трьох категорій: двомісні «Люкс» та «Стандарт» з можливістю додаткового розміщення однієї дорослої та однієї дитини та «Сімейний» місткістю до п’яти осіб. Це світлі кімнати з простим, невибагливим інтер’єром, де є двоспальне або два односпальні ліжка, розкладне крісло або диван, телевізор, міні-холодильник, електрочайник, а також санвузол з душовою кабінкою, феном та рушниками.
У вартість проживання входять сніданок та вечеря. Всі страви подають у ресторані готелю, що спеціалізується на стравах гуцульської, української та європейської кухні. Є можливість харчуватися за меню. У розпорядженні гостей комплексу є сауна з контрастним басейном та куточком відпочинку, дитячий майданчик та ігрова кімната, прокат спортивного спорядження, послуги інструкторів. На території працює медпункт.
Комплекс «Адреналін»
«Адреналін» — це готельно-ресторанний комплекс, розташований неподалік центру курорту Драгобрат поряд з витягом ГК «Карпатська Чайка». Його номерний фонд складається з 70 номерів категорій «Стандарт», «Напівлюкс» та «Люкс» загальною місткістю від 150 до 220 осіб. Всі номери мають стильний дизайн інтер’єру, оснащені сучасними меблями та технікою, включаючи телевізор, холодильник, персональний сейф. В кожному є власний санвузол з душовою кабіною, туалетно-косметичним приладдям та феном. Гостям на вибір пропонують два тарифи: із включеним у вартість сніданком або сніданком та вечерею.
У складі комплексу працює ресторан гуцульської, української та європейської кухні, бар, дві сауни з басейном, соляна кімната. До послуг постояльців також більярд, аерохокей, настільний теніс, пункт прокату спортивного спорядження, парковка, Wi-Fi.
Можливе розміщення з домашніми тваринами вагою до 6 кг (подобова оплата).
Міні-готель «У Роберта»
«У Роберта» — це міні-готель у центральній частині курорту Драгобрат. Найближчі витяги та траси знаходяться за 200 метрів. На вибір пропонують 13 однокімнатних номерів категорії «Стандарт» місткістю до чотирьох осіб. Це невеликі, з нехитрим інтер’єром і просто обставлені кімнати, але все — з власним санвузлом, що складається з унітазу, умивальника та душової кабіни.
При готелі працює кафе української кухні, де можна замовити дворазове (сніданок + вечеря) комплексне харчування або їсти страви з меню. У розпорядженні гостей також більярдний зал, бар, тераса з мангалом, стоянка для авто, пункт прокату гірськолижного спорядження (за найнижчими цінами на Драгобраті), невелика сауна, карпатський чан. Доступні послуги трансферу з села Ясіня (за окрему плату).
Дитячий відпочинок
Їхати на Драгобрат із немовлятами навряд чи буде гарною ідеєю, а от з дітьми старшими трьох років тут можна організувати цікавий, насиченими активностями та враженнями відпочинок.
Поїздка на Драгобрат взимку — чудова можливість поставити дитину на лижі чи сноуборд: тут є пологі навчальні траси, доступні послуги інструктора, а в прокаті без проблем можна орендувати спорядження та екіпірування дитячих розмірів. Дітлахам, які не бажають освоювати гірськолижний спорт, можна запропонувати інші зимові активності: наприклад, катання на санках, поїздки в гори на ратраках або підйомниках, щоб відчути чари зимових Карпат, помилуватися прихованими під кучугурами соснами та засніженими хребтами.
Влітку на Драгобраті організувати дитяче дозвілля ще простіше. Можна ходити в піші походи в гори і на полонини, вирушити в міні-тур високогірними озерами і водоспадами, кататися на конях у мальовничих долинах, збирати гриби та ягоди в лісі, ходити на рибалку.
На території самого курорту теж нудьгувати не доведеться: у багатьох готелях та туристичних комплексах є ігрові кімнати для дітей. А от дитячих клубів з аніматорами та послугами няньки шукати на Драгобраті не варто.
Підібрати житло для відпочинку з дітьми тут також не буде проблемою — більшість місцевих готелів, садиб та котеджів пропонують комфортабельні сімейні номери. При цьому краще вибирати готелі неподалік підйомників, тому що дорога до них і назад, враховуючи рельєф долини Драгобрат, для дитини може бути важкою та стомлюючою.
Охорона здоров’я
Поблизу нижніх станцій витягів на території туристичних комплексів «Драгобрат», «Вершина Карпат», «Карпатська Чайка» та «Оаза» діють стаціонарні медпункти з черговим лікарем-травматологом. Там можуть надати першу медичну допомогу, якщо травма невелика, та організувати доставку до найближчої лікарні у разі серйозної травми.
Як правило, з Драгобрату пацієнтів доправляють до Ясинської міської лікарні, розташованої за адресою: с. Ясіня, вул. Коцюбинського, 25, де є загальне, терапевтичне та дитяче відділення, або до центральної лікарні в Яремчі, що знаходиться за адресою: вул. О. Довбуша, 5.
Аптек на Драгобраті немає. При деяких готелях та туристичних комплексах зустрічаються аптечні пункти, але асортимент у них найчастіше мізерний, а ціни завищені. Найближчі аптеки знаходяться у селі Ясіня. Тому медикаменти та ліки, які можуть знадобитися на відпочинку, краще купити заздалегідь або взяти з собою з дому.
Банки, банкомати та термінали
Ані банкоматів, ані тим більше банківських відділень на Драгобраті немає. При цьому розплатитися карткою на курорті практично неможливо — переважна більшість засобів розміщення, закладів громадського харчування та торгових об’єктів тут не практикує безготівковий розрахунок. Термінали для оплати банківською картою є лише в кількох готелях та ресторанах Драгобрату, але й вони можуть не працювати через поганий зв’язок із банком.
Тому, вирушаючи сюди на відпочинок, важливо запастись необхідною сумою готівки. Зробити це можна у селі Ясіня, звідки починається дорога на Драгобрат і яке часто слугує перевалочним пунктом на шляху на курорт. Тут працює відділення «Ощадбанку» із банкоматом, розташоване в центрі по вул. Миру, а також два банкомати (вул. Миру, 19 та вул. Миру, 6) та кілька терміналів самообслуговування «ПриватБанку».
Харчування
Більшість готелів на Драгобраті пропонують гостям сніданок або дворазове харчування — як правило, сніданок та вечерю. Вони можуть бути включені у вартість номера або за бажанням за додаткову плату. У деяких готелях та садибах курорту є можливість замовити триразове харчування. Прийоми їжі організуються у власних їдальнях, кафе та ресторанах готелів. Там же можна харчуватися за меню.
Закладів громадського харчування на Драгобраті вистачає й за межами готелів. Це і невеликі кафе біля витягів, де роблять свіжу каву та пропонують швидкі перекушування, і колоритні колиби з автентичним інтер’єром та гуцульською кухнею, де можна ситно та смачно поїсти. А крім них — піцерії, кав’ярні, кафе-їдальні домашньої кухні та гарні ресторани. Своє харчування гості курорту найчастіше довіряють:
- колибі «У Степана»;
- колибі «Ялинка»;
- кафе «Різдво»;
- кафе «Шовкова Косиця»;
- кафе «Курятня»;
- кафе «Сказка Карпат»;
- ресторану «Хата Магната»;
- ресторану «Адреналін».
А ось варіант із самостійним приготуванням на Драгобраті реалізувати буде складно. По-перше, тут потрібно дуже напружитись, щоб знайти номер з кухнею та можливістю готувати, а по-друге, продукти купувати нема де.
На території курорту, звичайно, є невеликі магазинчики, але асортимент у них дуже скромний, а ціни завищені. Що не дивно, враховуючи віддаленість Драгобрату від цивілізації та його недоступність.
Якщо їдете своїм транспортом і немає впевненості, що продукти та напої вдасться купити на місці, їх можна привезти із собою.
Які ціни у 2025 році на Драгобраті
Скільки коштує відпочити на Драгобраті тиждень із харчуванням та дорогою?
Поширені запитання (FAQ)
Де знаходиться курорт Драгобрат?
Гірськолижний курорт Драгобрат знаходиться в Закарпатській області, в однойменній долині біля підніжжя гори Стіг масиву Свидовець на висоті 1300–1700 метрів над рівнем моря. Найближчий населений пункт — село Ясіня, що за 13 км від курорту.
Коли розпочинається сезон на Драгобраті?
Завдяки унікальному підковоподібному розташуванню високо в горах та особливому клімату Драгобрат може похвалитися найдовшим сезоном серед гірськолижних курортів України. Кататися тут починають уже у листопаді, коли утворюється стабільний сніговий покрив. Триває сезон до травня.
Скільки трас на Драгобраті?
На Драгобраті облаштовано близько 20 трас різного рівня складності: для новачків, досвідчених спортсменів та професіоналів-екстремалів. Їхня довжина варіюється від 300 до 2000 метрів, а загальна протяжність становить 10 км. Крім того, курорт славиться чудовими умовами для фрірайду.
Скільки коштує витяг на Драгобраті?
На Драгобраті немає загального абонементу на всі витяги, оскільки вони належать різним гірськолижним комплексам (на території курорту їх чотири), і кожен встановлює свої правила та розцінки. Вартість залежить від типу підйомника (крісельний, бугельний, мультиліфт) та кількості підйомів. Можна придбати скі-пас на 1, 3, 5, 10, 20, 50 підйомів або абонемент на весь день.
Вартість користування центральними витягами, розташованими на території гірськолижного комплексу «Драгобрат», у сезоні 2023–2024 складає:
- 1 підйом — 100 гривень;
- 3 підйоми — 250 гривень;
- 5 підйомів — 350 гривень;
- 10 підйомів — 600 гривень;
- 20 підйомів — 1000 гривень;
- 50 підйомів — 2000 гривень.
Для дітей до 14 років — удвічі дешевше.
Скільки коштує житло на Драгобраті?
Вартість проживання залежить від типу об’єкта розміщення (готель, садиба, котедж тощо), його рівня, близькості до витягів та категорії обраного номера. На Драгобраті можна знайти різні за ціною та умовами варіанти (крім п’ятизіркових). Якщо хочеться заощадити, краще приїжджати не у високий сезон, тобто у листопаді чи з березня до травня.
Що робити на Драгобраті влітку?
- Ходити до піших походів у гори
- Їздити в тури велосипедами, джипами або квадроциклами з відвідуванням високогірних озер та водоспадів
- Побувати на полонині Урда та заглянути до місцевої сироварні
- Збирати ягоди у лісі
- Ловити рибу в гірських річках
- Спробувати рафтинг на річці Чорна Тиса
- Побачити старовинну Струківську церкву у селі Ясіня
- Завітати до географічного центру Європи, розташованого у селі Ділове
Як дістатися до Драгобрату
Усі дороги на Драгобрат ведуть через селище Ясіня. Добиратися до нього зручніше залізницею. Сюди ходять прямі поїзди із Києва, Запоріжжя, Кривого Рогу, Одеси, Луцька, Харкова, Сум. Їхній маршрут охоплює Дніпро, Полтаву, Вінницю, Хмельницький, Тернопіль, Львів, Рівне та інші населені пункти. Поїздом також можна доїхати до Івано-Франківська, а звідти рейсовим автобусом або маршруткою до села Ясіня (відстань між ними 106 км, орієнтовний час у дорозі — 2 години).
Єдиний спосіб дістатися з Ясіні до курорту Драгобрат — скористатися трансфером, який здійснюється спецтранспортом. Таку послугу в селі пропонують багато місцевих перевізників та туристичних агенцій (дорога займає до години).
Їхати на Драгобрат власним транспортом є сенс лише в тому випадку, якщо це позашляховик з повним приводом та кліренсом не менше 20 см, а його водій має досвід їзди гірським бездоріжжям. Але заради власної безпеки та збереження авто краще залишити машину на парковці в Ясіні та скористатися послугами трансферу.