ВОРОХТА: відпочинок, готелі та житло — ЦІНИ 2024

  • Область: Івано-Франківська
  • Район: Надвірнянський
  • До найближчого обласного центру: 90 км
  • Індекс: 78595

Ворохта — це селище Івано-Франківської області, що лежить на берегах річки Прут в оточенні гір і лісів на території Карпатського національного природного парку. Сто років тому він був найбільшим зимовим курортом Карпат та відомим спортивно-туристичним центром: перші професійні трампліни для стрибків на лижах у Польській Республіці, до складу якої входила тоді Ворохта, з’явилися саме тут.

І хоча сьогодні статус найпопулярніших гірськолижних курортів країни перейшов до сусідніх Буковеля та Драгобрата, Ворохта залишається одним із значних центрів туризму в карпатському регіоні, привабливим і взимку, і влітку. Тут, як і раніше, можна кататися на лижах і сноубордах, але тільки на простих і середній складності трасах, ходити в гори і на прогулянки мальовничими околицями, милуватися старовинними мостами-віадуками, що зробили ландшафт селища миттєво впізнаваним, і дерев’яними гуцульськими церквами, ніби з казки.

А ще Ворохта — це кліматичний курорт: перебування тут не тільки відкриває масу можливостей для цікавого та насиченого відпочинку, а й корисне для здоров’я. Цьому сприяють знижений атмосферний тиск, оптимальна кількість сонячних днів та кришталево чисте гірське повітря, напоєне фітонцидами сосен та лучних трав. Приємним бонусом є наявність у селищі залізничної станції та близькість до популярних туристичних маршрутів.

Зміст

Приховати

Готелі та житло у Ворохті

Ворохта серед іншого приваблює великим вибором житла. Тут працюють:

  • туристичні бази;
  • санаторії;
  • готелі;
  • приватні садиби;
  • котеджі;
  • гостьові будинки;
  • кемпінги.

Отже, які б умови ви не шукали і на який бюджет не орієнтувалися, підібрати потрібний варіант у Ворохті буде нескладно. Пропозицій тут безліч: від апартаментів на кілька спалень, обставлених сучасними меблями та технікою, зі своєю терасою до скромних номерів економ-класу із зручностями загального користування. Але майже все — з чудовим краєвидом на гори та ліс.

Нижче наведено посилання на огляди одних із найпопулярніших готелів Ворохти.

Лижні траси та підйомники у Ворохті

Ворохта — у минулому відомий центр підготовки спортсменів із зимових видів спорту, зокрема, стрибків з трампліну, біатлону та бігових лиж. Сьогодні вона залишається гірськолижним курортом: у сезон тут працює кілька витягів та трас.

Найвідоміші місця для катання в селищі — це навчально-спортивна база «Авангард» і гірськолижний комплекс «Ворохта», що працює поряд з нею, розташовані на північній околиці.

На території «Авангарду» знаходяться:

  • три трампліна;
  • канатно-крісельний підйомник завдовжки 200 метрів;
  • навчальна траса для лижників-початківців.

Поруч, на території гірськолижного комплексу, діють бугельний витяг та мультиліфт. Вони обслуговують два спуски:

  1. легкий завдовжки 100 метрів — для новачків та дітей;
  2. більш складний завдовжки 500 метрів із перепадом висот 140 метрів — для підготовлених лижників та досвідчених спортсменів.

Обидві траси обладнані системами штучного осніження, що гарантує необхідний рівень снігового покриву, незалежно від погоди.

Для забезпечення комфортного та безпечного катання спуски у Ворохті готуються ратраком; на них встановлено освітлення, що дозволяє кататися у вечірній час. Поруч знаходиться невелика гірка для сноутюбінгу. Витяги працюють з 09:00 до 17:00–18:00.

Там же, поблизу витягів, можна взяти напрокат гірськолижне спорядження та екіпірування. Поруч працює пункт прокату санчат та сноубордів. На території і «Авангарду», і ГК «Ворохти» діють лижні школи з досвідченими інструкторами, які ставлять на лижі та сноуборди всіх бажаючих — і дорослих, і дітей.

Ті, чиї навички та підготовка дозволяють кататися на складних «чорних» трасах, воліють їздити з Ворохти до Буковеля, розташованого всього за 22 км.

Дозвілля у Ворохті

Взимку більшість часу гості Ворохти проводять на лижних трасах. За кількістю та різноманітністю вони програють сусіднім Буковелю та Драгобрату, але відмінно підходять для тих, хто хоче навчитися впевнено стояти на лижах чи сноуборді та практикуватися у комфортних умовах без натовпів.

Якщо ж лижі не до душі, тутешні схили можна використовувати для інших зимових забав: кататися на санках, сноутюбах, снігоходах. А ще добре піднятися на канатно-крісельному витягу на гору, щоб звідти милуватися засніженими гірськими хребтами, лісами та іграшковими будиночками.

У вільний від катання час чи замість нього можна займатися дослідженням пам’яток селища.

Кам’яні віадуки

Насамперед, тут варто побачити старовинні кам’яні віадуки. Вони були збудовані наприкінці XIX століття ще за Австро-Угорщини, коли проклали залізницю з Івано-Франківська до Рахова, і відтоді залишаються візитівкою Ворохти. Усі чотири мости-віадуки, перекинуті через річку Прут, її притоки та круті яри, збереглися до наших днів.

Найбільший вражаючий знаходиться в центрі селища, його довжина досягає майже 200 метрів, а найбільша арка має ширину 65 метрів. Він вважається найдовшим арочним мостом України та одним із найдовших у Європі. Проте вражає цей кам’яний велетень не лише своїми габаритами, а й цікавою формою, що повторює вигин русла річки Прут.

Два з чотирьох віадуків уже не функціонують (поруч із ними відносно недавно були зведені сучасні мости), а двома іншими, як і раніше, ходять потяги.

Церква Різдва Пресвятої Богородиці

У Ворохті, крім того, знаходиться один із найстаріших та найцікавіших храмів регіонуцерква Різдва Пресвятої Богородиці, розташована на пагорбі поблизу центру селища. Вона вважається досконалою в плані пропорцій і входить до найцінніших зразків дерев’яної народної архітектури гуцульської школи.

Побудований храм був у середині XVII століття у сусідньому селі Яблуниця, а 1780 року перенесений до Ворохти. І всередині, і зовні церква збереглася майже в первозданному вигляді: особливу цінність представляє настінний розпис XIX століття. Поруч стоїть невелика капличка у стилі неоготики, де сьогодні діє музей.

Крім церкви Різдва Пресвятої Богородиці, цікавим є храм святих Петра та Павла, зведений неподалік неї сто років тому.

Туристичні маршрути

Із селища стартують десятки туристичних маршрутів, зокрема по Чорногірському хребту, де знаходиться найвища вершина Українських Карпат та інші «двотисячники».

Відправною точкою для більшості з них є турбаза «Заросляк», розташована неподалік південної околиці селища. Тут же починається найкоротший маршрут на Говерлу: він непростий, але винагородою стануть карколомні види, що відкриваються з вершини.

Звідси можна вирушити в триденний похід на гору Піп Іван. Спочатку піднятися на Говерлу, потім дійти до високогірного озера Несамовіт, де переночувати, після чого продовжити шлях на гори Дземброня та Піп Іван.

Ще один цікавий і при цьому казково гарний маршрут із Ворохти — на гору Кукул. Він досить легкий, пройти його можуть навіть діти. Дорога лежить через полонини, де влітку живуть пастухи, які пасуть тут худобу і роблять знамениті карпатські сири. А з вершини Кукула можна помилуватися панорамними краєвидами хребтів Чорногори.

Більш складний і довгий маршрут до неї лежить через гору Кичера. Він починається біля залізничної станції Ворохти, прямує через міст на річці Прут до кількох урочищ, звідки дорога виводить на Кичеру. Звідти через полонину Паленіна маршрут повертає перевал Переслоп і через полонину Лабєска веде на гору Кукул.

Активний відпочинок

Влітку у Ворохті та околицях є безліч інших можливостей для активного відпочинку.

Тут пропонують сплави на каное і байдарках по гірських річках, скелелазіння, зиплайн (тут знаходиться одна з найдовших і найефектніших трас для швидкісного спуску на сталевому канаті) та багато іншого. Доступні у Ворохті і заняття спокійніше: наприклад, медитативні кінні прогулянки гірськими доріжками та полонинами, або збирання грибів та ягід, якими влітку та восени тут усипані галявини.

Комплекс «Авангард»

«Авангард» — це готельний комплекс, що діє при однойменній навчально-спортивній базі, розташованій у північній частині селища Ворохта. Користується славою одного з найкращих місць для бюджетного розміщення та активного відпочинку на курорті. Готель може одночасно розмістити до ста гостей, пропонуючи номери категорій «Економ», «Блоковий», «Напівлюкс» та двокімнатний «Люкс». Розрізняються вони комплектацією та зручностями: для номерів «Економ» туалети та душові знаходяться на поверсі, у «Блочних» — загальний санвузол на блок (три кімнати); Постояльці номерів «Напівлюкс» та «Люкс» можуть користуватися власною ванною кімнатою.

Гості турбази «Авангард» мають можливість замовити триразове комплексне харчування за попередньо узгодженим меню (оплачується окремо), яке організується у власному кафе комплексу. До послуг гостей сауна на 6 осіб (доступна за додаткову плату), великий спортзал, альтанки, автостоянка, прокат гірськолижного спорядження, організація екскурсій, безкоштовний Wi-Fi.

На території навчально-спортивної бази знаходяться три трампліни, канатно-крісельний витяг та навчальна лижна траса для новачків. Поруч працює гірськолижний комплекс «Ворохта» з бугельним витягом, мультиліфтом та двома спусками.

Готель «Авангард» дозволяє розміщення гостей з домашніми тваринами.

Комплекс «Оксамит»

«Оксамит» — це відпочинковий комплекс розташований в самому центрі Ворохти, недалеко від залізничної станції селища. Найближчий гірськолижний витяг знаходиться за 400 метрів. Відстань до курорту Буковель складає 17 км.

Комплекс включає готель, три котеджі та апартаменти. У готелі доступні номери категорій «Стандарт» та «Стандарт Поліпшений» місткістю 2–4 особи. У кожному номері є зручні ліжка, шафа для одягу або навісний комод, телевізор з супутниковим ТБ, власна ванна кімната з туалетно-косметичним приладдям і балкон з видом на гори. Двоповерхові котеджі, кожен із яких оформлений в індивідуальному стилі, мають закриту територію. Вони складаються з кількох спалень з балконами, з яких відкривається вид на гори та ліс, вітальні з телевізором, кухні; на кожному поверсі є окремий санвузол. На території перед котеджем обладнано зону барбекю з мангалом, є сад, тераса з лежаками.

Апартаменти-студіо розташовані поряд з одним з котеджів. Вони обладнані сучасними меблями та технікою і укомплектовані всім необхідним для комфортного відпочинку. В апартаментах з панорамними вікнами є кухня з холодильником, мікрохвильовою піччю, електрочайником і посудом. Поруч облаштована тераса, дитячий майданчик, зона барбекю з альтанкою, паркінг.

На території готельного комплексу «Оксамит» працює ресторан, що спеціалізується на стравах української та європейської кухні. Тут можна вибирати страви з меню або замовити сніданок, комплексний обід та вечерю за попереднім запитом. У розпорядженні гостей також сауна та карпатські чани. Доступні послуги з організації екскурсій, пішохідних та велосипедних прогулянок, риболовлі тощо.

Гостьовий будинок «Райтштоки»

«Райтштоки» — це гостьовий будинок розташований за 15 хвилин ходьби від центру Ворохти поряд з лісом. На вибір тут пропонують номери «Стандарт», «Напівлюкс» та «Сімейний» місткістю від 2 до 5 осіб, а також двоповерховий котедж, де можуть розміститися від 8 до 16 осіб, та 7-місцеве шале «Колиба». Всі вони мають власний санвузол та інші зручності, включаючи просторі одно- або двоспальні ліжка, шафа для одягу, телевізор. У деяких номерах є кухонний куточок або міні-кухня.

На території гостьового будинку працює кафе, де можна харчуватися за меню. У розпорядженні гостей є лазня на дровах, карпатський чан, альтанка з мангалом, автостоянка, зона відпочинку з гамаком, природний басейн, дитячий майданчик, безкоштовний Wi-Fi.

Готель «Мелодія Гір»

«Мелодія Гір» — це невеликий затишний готель розташований у тихому мальовничому місці на східній околиці селища Ворохта, за 1,5 км від лижних витягів. Тут можна орендувати дво-, три- та чотиримісні номери із сучасним дизайном та свіжим ремонтом, укомплектовані всім необхідним для комфортного відпочинку. Серед зручностей — просторі одно- та двоспальні ліжка, комод для одягу, телевізор з плоским екраном (кабельне та супутникове ТБ), холодильник, власний санвузол. Майже в усіх номерах є балкон з видом на гори та ліс. Для розміщення тут також доступні апартаменти, що складаються з двох спалень, кухні, вітальні та ванної кімнати.

У будівлі готелю «Мелодія Гір» обладнана спільна кухня, де можна готувати, обідня зона та вітальня з каміном. На території є простора тераса з чудовими краєвидами на гори, зона барбекю з усіма приладдями (надаються безкоштовно), гамаки, гойдалки, альтанки для відпочинку, батут для дітей, чани-джакузі. До послуг гостей швидкісний Wi-Fi і парковка.

Комплекс «Хатки на пеньках»

«Хатки на пеньках» — це готельний комплекс розташований на північній околиці Ворохти, недалеко від витягів та лижних трас. Складається з кількох дерев’яних котеджів. У частині з них облаштовані дво- та тримісні комфортабельні номери, кожен з окремим входом, інші — на 4, 6 та 8 гостей — здаються повністю. У номерах є двоспальне ліжко (додатковий розкладний диван), шафа для одягу, телевізор, холодильник, електрочайник, а також власний санвузол з душем.

У кожному котеджі обладнана кухня з технікою та посудом для самостійного приготування їжі. Є можливість за попередньою домовленістю замовити дво- та триразове харчування, що складається зі страв домашньої української кухні, або харчуватись у ресторані на території комплексу. До послуг гостей велика тераса, парковка, дитячий майданчик, Wi-Fi, доступний на всій території. За додаткову плату можна скористатися літнім басейном, сауною, чанами.

Дитячий відпочинок

Ворохта — чудове місце, щоб провести відпустку з дітьми. Це можливість показати їм величні Карпати, оздоровити (у селища статус кліматичного курорту) та поставити на лижі. Організувати цікаве дозвілля для дитини тут будь-якої пори року нескладно.

Взимку дітлахи весь світловий день проводить на схилах: одні освоюють лижі чи сноуборд, інші веселяться, катаючись на санках та сноутюбах. Влітку з дітлахами цікаво ходити в походи, підніматися на навколишні вершини (з Ворохти є можливість вибрати нескладні та короткі маршрути), дослідити полонини, на яких гуцульські пастухи пасуть корів та овець і тут же варять сир з їхнього молока, кататися на велосипеді чи верхи на конях, збирати гриби та ягоди. Старшим дітям можна запропонувати рафтинг на річці Чорний Черемош або зиплайн.

У Ворохті багато готелів та приватних садиб, що пропонують комфортні умови для гостей з дітьми. У номер за запитом поставлять дитяче ліжечко, а в кафе нададуть стільчик для годування. На території багатьох готелів є дитячі майданчики з батутами, гірками та гойдалками, у деяких також обладнані басейни.

Охорона здоров’я

Медичне обслуговування мешканців та гостей курорту здійснює Ворохтянська лікарня, розташована за адресою: вул. Б. Хмельницького, 9. Тут працюють:

  • поліклінічне відділення;
  • терапевтичне відділення;
  • клініко-діагностична лабораторія;
  • фізіотерапевтичний кабінет.

Найближча міська лікарня знаходиться у м. Яремче, розташованому за 33 км від Ворохти. Там працюють приватні медичні лабораторії, кабінети УЗД, стоматологічні клініки.

У селищі відкрито кілька аптек, у тому числі відомих всеукраїнських мереж, з гарним асортиментом та адекватними цінами. Цілодобова аптека — «Подорожник» — знаходиться за адресою: вул. Д. Галицького, 59/2.

Тож із собою варто взяти лише ті препарати, які ви приймаєте на постійній основі, все інше за потреби можна буде купити на місці.

Банки, банкомати та термінали

У Ворохті працює лише одне банківське відділення«ПриватБанку», розташоване поряд із залізничною станцією за адресою: вул. Д. Галицького, 41. Там знаходиться єдиний на курорті банкомат того ж банку.

Враховуючи, що банкомат може іноді не працювати, а гроші в ньому за великого напливу туристів — швидко закінчуватися, готівкою варто заздалегідь запастися. Без них у Ворохті не обійтися: майже скрізь у готелях, кафе, магазинах до оплати приймають лише готівку. Місць, де можна розплатитись банківською картою, тут одиниці.

Харчування

Як і на інших курортах, у Ворохті є три основні способи організувати харчування.

Перший і найзручніший — харчуватися в готелі. Більшість готелів, приватних садиб та гостьових будинків надають можливість замовити комплексне харчування, найчастіше дво- чи триразове, яке організовують у власних кафе. Там же за бажанням можна замовляти по меню.

Якщо харчування в готелі припаде до смаку або хочеться різноманітності, можна відвідувати місцеві заклади громадського харчування — у Ворохті, як і в будь-якому туристичному місці, їх достатньо: від фастфуду та піцерій до колоритних кафе та ресторанів. Найвідоміші:

  • ресторан «Стара Ворохта»;
  • ресторан «Високий Грунь»;
  • ресторан «Водограй»;
  • кафе «Sova»;
  • кафе «Говерла»;
  • кафе «Газдиня»;
  • кафе «Станція Ворохта»;
  • кафе готелю «Бархат»;
  • паб «Вепр».

Тут готують в основному страви автентичної карпатської та традиційної української кухні.

Готувати самому на відпочинку у Ворохті теж можна. Тут є багато пропозицій житла з кухнею в номері або загальною на території. Зазвичай це апартаменти, окремі будиночки або котеджі. Кухні також є в деяких гостьових будинках та міні-готелях. Там, як правило, є:

  • варильна панель;
  • мікрохвильова піч;
  • холодильник;
  • електрочайник;
  • мийка;
  • набір посуду для приготування та прийому їжі.

Продукти продаються в місцевих магазинах, таких як «Non Stop» або «На п’ятачку»асортимент у них, звичайно, поступається міським супермаркетам, але все необхідне купити можна.

За свіжим м’ясом та м’ясними продуктами краще ходити до магазину «Рибалка» в центрі Ворохти, а за овочами та фруктами — на ринок, розташований поряд із залізничною станцією.

Якщо хочеться більшого асортименту та звичних цін — у сусідньому Татарові, відстань до якого трохи більше ніж 7 км, працює супермаркет «АТБ».

Які ціни у 2024 році у Ворохті?

Скільки коштує відпочити у Ворохті тиждень із харчуванням та дорогою?

Поширені запитання (FAQ)

Де знаходиться Ворохта?

Ворохта — це селище в Івано-Франківській області, розташоване на території Карпатського національного природного парку, недалеко від Буковеля та Яремче.

Які траси у Ворохті?

Тут лише кілька лижних трас — вони знаходяться на території навчально-спортивної бази «Авангард» та розташованого поряд з нею гірськолижного комплексу «Ворохта». За рівнем складності вони відносяться до легких/навчальних, і лише одна класифікується як «червона», тобто середньої складності (вона більш крута та підходить для досвідчених лижників). За цікавим, зокрема позатрасовим катанням, краще їхати до Буковеля. А ось вчитися та відточувати техніку зручніше у Ворохті: і спуски легші, і людей менші.

Де у Ворохті взяти напрокат гірськолижне спорядження?

Пункти прокату гірськолижного спорядження працюють на території турбази «Авангард», гірськолижного комплексу «Ворохта», а також багатьох інших готелів та садиб Ворохти. Тут можна орендувати лижі, сноуборди, захисне екіпірування, лижні костюми та черевики як для дорослих, так і для дітей. Ціни нижчі, ніж у Буковелі чи Драгобраті.

Скільки коштує квиток на витяг у Ворохті?

Ціни оновлюються перед кожним сезоном. Наприклад, у сезоні 2023–2024:

  • один підйом на мультиліфті коштував 30 гривень, 5 підйомів — 130 гривень, 10 підйомів — 200 гривень, 20 підйомів — 300 гривень;
  • на «бугелі» один підйом коштував 70 гривень, 10 підйомів — 500 гривень, 50 підйомів — 1000 гривень, 100 підйомів — 1500 гривень;
  • один підйом канатно-крісельною дорогою — 50 гривень.

Що можна побачити у Ворохті?

Тут варто побачити чотири кам’яні мости-віадуки, збудовані наприкінці XIX століття, та старовинну церкву Різдва Пресвятої Богородиці, яка вважається визначною пам’яткою народної дерев’яної архітектури гуцульської школи.

Скільки їхати з Ворохти до Буковеля?

Відстань між курортами — 22 км, дорога займає 30–40 хвилин.

Як дістатися до Ворохти

Через селище проходить залізниця. Тут є залізнична станція, через яку прямують пасажирські поїзди з Києва, Харкова, Одеси, Запоріжжя, Дніпра, Кривого Рогу, Сум, Львова. Їхній маршрут охоплює такі міста, як Полтава, Біла Церква, Вінниця, Хмельницький, Тернопіль та інші.

Поїздом також можна спочатку дістатися Івано-Франківська, а звідти електричкою або автобусом доїхати до Ворохти. Відстань між ними — 90 км, час у дорозі — близько двох годин.