КРАСІЯ: відпочинок, готелі та житло — ЦІНИ 2025
- Область: Закарпатська
- Район: Ужгородський
- До найближчого обласного центру: 68 км
- Індекс: 89023
Красія — це невеликий гірськолижний курорт, розташований біля підніжжя та на схилах однойменної гори поряд із селом Вишка, у мальовничій долині річки Уж. Він входить до п’ятірки найпопулярніших місць для катання на лижах та сноубордах в Українських Карпатах та є одним із найбільш затребуваних напрямків для зимового відпочинку в регіоні.
Красію люблять за широкі добре підготовлені траси різної складності, різноманітний рельєф, який робить катання цікавим як для новачків, так і для професіоналів, захоплюючі спуски для фрірайду та сучасні підйомники.
У Красії не найтриваліший гірськолижний сезон і сюди довго добиратися, натомість тут не буває великого скупчення туристів і, як наслідок, черг на витяги, як у Буковелі чи Славську, а ціни приємно вражають.
Влітку тут не менш цікаво, ніж узимку: навколо безліч туристичних та еко-троп, природних та історичних пам’яток, устелені ягодами та грибами галявини, а ще — повна безтурботність, заради якої до Красії їдуть із великих міст за тишею та ретритом.
Зміст
Приховати- Готелі та житло у Красії
- Лижні траси та підйомники у Красії
- Дозвілля у Красії
- Найпопулярніші готелі
- Дитячий відпочинок
- Охорона здоров’я
- Банки, банкомати та термінали
- Харчування
- Які ціни у 2025 році у Красії
- Скільки коштує відпочити у Красії тиждень із харчуванням та дорогою?
- Поширені запитання
- Як дістатися до Красії
Готелі та житло у Красії
На території гірськолижного комплексу Красія та в самому селі Вишка працює кілька десятків об’єктів розміщення. В основному це:
- готелі;
- котеджі з апартаментами;
- приватні садиби;
- окремі дерев’яні будиночки на кшталт шале.
Номери різного рівня — від бюджетних із частковими зручностями до комфортабельних «Люкс». Найзатребуваніші зазвичай — «Стандарт» в готелях і котеджі з кухнею.
Частина готелів та садиб розташована безпосередньо на гірському схилі поряд з трасами. З одного боку, це зручно, з іншого — треба враховувати, що піднятися сюди можна лише на підйомнику, а він працює до 16:30, і після цього часу добратись до готелю буде проблематично: доведеться або замовляти позашляховик, або користуватися послугою трансферу, яку зазвичай пропонують власники такого житла.
Нижче наведено посилання на огляди одних із найпопулярніших готелів та садиб гірськолижного курорту Красія.
Лижні траси та підйомники у Красії
Траси для катання на лижах та сноубордах облаштовані на північному схилі гори Красія (1036 метрів). Основних чотири, але три з них мають кілька варіантів спуску різного рівня складності.
- Легка «синя» траса — широка та полога — починається із середини гірського схилу.
- Більшість трас у верхній частині схилу — «червоні», розраховані на вже досвідчених лижників і сноубордистів, включаючи «Слалом» та «Гігант».
- Тут же прокладено найскладніший «чорний» спуск для професійних райдерів та екстремалів, а також кілька маршрутів для позатрасового катання — фрірайду.
Траси в Красії просторі, завширшки від 100 до 250 метрів, завдяки чому їхати тут можна вільно, не боячись зіткнутися з іншими лижниками. Є пологі ділянки, а є більш круті, зі стрімким спуском. Найдовша траса курорту має довжину понад 3500 метрів та перепад висот 600 метрів; вона є однією з найдовших в Україні. Вона сертифікована за стандартом FIS та підходить для проведення міжнародних змагань; наприклад, тут проходить чемпіонат України з гірських лиж.
Завдяки різноманітності спусків кататися в Красії цікаво лижникам та сноубордистам з різним досвідом — і новачкам, і аматорам, і сучасним райдерам, і професійним спортсменам. А ті, хто поки що не ризикує ставати на лижі чи борд, спускаються з гори на санках-тарілках або сноутюбах («ватрушках»). Для цього на схилі спеціально обладнані безпечні спуски.
Траси гірськолижного комплексу Красія завжди добре підготовлені. Якщо природного снігу недостатньо, необхідний обсяг забезпечує сучасна система штучного засніження. Сніг потім ущільнюється ратраками, які обробляють спуски кілька разів на день для комфортного та безпечного катання.
На горі Красія працюють кілька підйомників. Від підніжжя до середини схилу (на початок «синього» спуску) веде двомісна канатно-крісельна дорога. Звідти на вершину можна потрапити на чотиримісному крісельному підйомнику, який по суті є продовженням першого; між ними є станція пересадки. У верхній частині гори також працює бугельний витяг, він обслуговує траси «Слалом», «Гігант» та «Аматорська». Ці витяги належать гірськолижному комплексу Красія.
Поруч можна побачити старий одномісний підйомник крісла, який є власністю туристичної бази «Локомотив», що діяла ще за радянських часів. Його нижня станція знаходиться недалеко від готелю «Перлина Красії». Останнім часом цей витяг не працює, а траси поряд з ним не обслуговуються.
Біля нижньої станції витягу гірськолижного комплексу Красія, поруч із касою, діє пункт прокату, де можна орендувати необхідне спорядження як для любителів, так і для професіоналів:
- лижі;
- сноуборд;
- черевики;
- шоломи;
- захисні окуляри;
- багато іншого.
Тут же розташована лижна школа, інструктори якої за короткий час навчать стояти на лижах чи сноуборді та підстрахують на перших спусках. Заняття проводяться індивідуально або у групах на дві, три чи чотири особи.
Пункти прокату гірськолижного спорядження також діють при деяких готелях, туристичних комплексах та приватних садибах курорту.
Дозвілля у Красії
Взимку до Красії їдуть кататися на лижах та сноубордах, тому весь світловий день гості курорту проводять на схилі. Діти та дорослі, які не спокусились лижами та сноубордом, катаються на санках-тарілках та сноутюбах — для цього тут є спеціальні пологі спуски. Серед інших зимових розваг, доступних в Красії — кінні прогулянки (верхом або в запряжених кіньми санях) мальовничими околицями курорту.
Після закриття витягів курортне життя переміщується з гірських схилів на територію готелів та садиб. Хтось грає в більярд чи настільний теніс, хтось зігрівається та розслаблює м’язи в саунах та лазнях, хтось релаксує у карпатських чанах або у номері біля каміна. Ті, у кого залишаються сили після насиченого дня на лижних трасах, вирушають на вечірки до місцевих кафе та дискотеки.
У теплу пору року тут ще більше можливостей цікаво провести час. Наприклад, піднятися на вершину гори — на крісельному витягу, який продовжує роботу влітку, або пішки — і милуватися видами, що відкриваються з неї, збирати ягоди і гриби, кататися верхи лісовими стежками, ловити рибу в гірських річках. Якщо до душі екстремальний відпочинок, можна політати на параплані чи повітряній кулі (ці активності доступні за сприятливих погодних умов).
Ужанський національний природний парк
Одне з найпопулярніших занять літом у Красії — це походи. На околицях курорту є кілька десятків туристичних маршрутів та екологічних стежок, які охоплюють масу природних, історичних та культурних пам’яток. Деякі з них пристосовані для велосипедистів.
Більшість таких маршрутів прокладено територією Ужанського національного природного парку. Більше половини його площі займають букові праліси, що охороняються ЮНЕСКО.
Дідо-дуб і дуб Чемпіон
Саме тут, на околиці села Стужиця, знаходяться одні з найстаріших дерев України — могутні велетні Дідо-дуб і дуб Чемпіон. Останній вважається найстарішим дубом у країні: його вік оцінюють у 1300 років. Його сусід трохи молодший — близько 1100–1200 років. Обидва вражають розмірами, потужністю та енергетикою. Поруч із дубом Чемпіоном є альтанки, оглядові майданчики, інформаційні стенди та навіть безкоштовний Wi-Fi.
Мінеральні джерела
Поруч із дубами є кілька мінеральних джерел з цілющою водою. Загалом на території парку таких джерел понад десяток, майже всі вони охоплені маршрутами еко-стежок.
Урочище Чорні Млаки
Неподалік Стужиці, у бік села Княгиня, знаходиться одна з найцікавіших локацій Ужанського парку — урочище Чорні Млаки, де у 1866 році впав гігантський метеорит вагою майже півтонни. Каміння, що падало з неба, розсипалося по території навколишніх сіл, а найбільший фрагмент знайшли саме в цьому урочищі. Загалом було знайдено понад сотню уламків метеориту, вони сьогодні зберігаються у різних музеях у всьому світі, а на місці падіння стоїть пам’ятний знак.
Дорогою із села Княгиня до урочища також можна відвідати стародавні карстові печери.
Лінія Арпада
Ще один популярний маршрут — еко-стежка «Лінія Арпада». Вона пролягає через буковий ліс та урочище Жорнавський, де за часів угорської окупації 1939–1944 років діяв опорний пункт однойменної системи оборонних укріплень. Прямо на схилі гори було збудовано близько десяти залізобетонних споруд, включаючи кулеметні ДОТи, артилерійські позиції, укриття, складські приміщення тощо.
Старовинні церкви
Серед інших скарбів Ужанського парку — старовинні церкви, які вважаються шедеврами народної дерев’яної архітектури та є видатними зразками традиційної бойківської архітектури.
Всього на території парку їх шість, одна з них — Свято-Михайлівська церква — знаходиться безпосередньо у селі Вишка, на околиці якого розташований гірськолижний комплекс Красія. Вона зведена з ялинових брусів приблизно у другій половині XVII століття, кілька разів перебудовувалася. Усередині збереглися цінні зразки декоративно-ужиткового мистецтва 1700 року. Уваги також варті:
- Михайлівська церква в селі Ужок 1745 року, включена до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО;
- церква Покрови Пресвятої Богородиці середини XVII століття у сусідньому з курортом селі Костріна;
- церква св. Василя у селі Сіль.
Поїздки та екскурсії
З Красії також цікаво з’їздити в село Лумшори, знамените водоспадами (тут їх цілих п’ять) та карпатськими чанами з мінеральною водою, об’їхати всі замки Закарпаття — Ужгородський, Мукачівський (Паланок), Чинадіївський (Сент-Міклош), Невицький, палац Шенборнів, — побувати на озері Синевир, замовити оглядову екскурсію Ужгородом, відвідати дегустації на місцевих виноробнях та сирних фермах.
Найпопулярніші готелі
Готель «Alpen House»
«Alpen House» — це невеликий готель у стилі шале, розташований прямо на схилі гори Красія, поблизу пересадочної станції між першим та другим крісельними підйомниками. З території готелю є прямий вихід до лижних трас.
Для розміщення тут доступні одно- та двокімнатні номери «Напівлюкс», а також чотирикімнатні апартаменти «Люкс». Всі вони мають стильний дизайн інтер’єру та укомплектовані сучасними меблями та технікою, включаючи просторі двоспальні ліжка, тумби, шафа та/або комод, телевізор з супутниковим ТБ. У кожному номері є власна ванна кімната з душовою кабіною, набором туалетно-косметичного приладдя та феном, багато які також мають вітальню з кухонним куточком, де є обідній стіл, холодильник, електрочайник та набір посуду.
При готелі «Alpen House» працює однойменний ресторан, що спеціалізується на стравах закарпатської та європейської кухні. Щоранку тут подають континентальний сніданок, включений у вартість проживання. До послуг постояльців більярдна кімната, столи для гри в настільний теніс, лазня на дровах з контрастним басейном та кімнатою відпочинку, спортивний майданчик для гри у волейбол, баскетбол, міні-футбол та великий теніс, дитячий майданчик. На території готелю також є парковка, скористатись якою можна за додаткову плату. Гостям пропонують безкоштовний трансфер від підніжжя гори Красія до готелю.
Комплекс «Перлина Красії»
«Перлина Красії» — це туристичний комплекс, розташований неподалік одномісного крісельного витягу турбази «Локомотив». Він складається з триповерхового готелю з рестораном та двох котеджів. У готелі номери двох типів: однокімнатні «Стандарт» та двокімнатні «Напівлюкс». У кожному є все необхідне для комфортного відпочинку: зручні ліжка (два односпальні або двоспальні), телевізор, гардероб, а також власний санвузол з душовою кабіною та туалетно-косметичним приладдям.
Для проживання також пропонують два дерев’яні двоповерхові котеджі: верхній та нижній. Верхній розрахований на 7 гостей: тут є дві спальні з санвузлами (один з душем, інший з ванною) та гостьова кімната з каміном, міні-кухнею, телевізором та розкладним диваном. Неподалік знаходиться альтанка з мангалом. Нижній котедж складається із двох чотиримісних номерів «Люкс», розташованих на різних поверхах. Кожен має окремий вхід з вулиці, складається зі спальні, вітальні з каміном, телевізором та розкладним диваном, а також санвузла з душовою кабіною.
У вартість проживання входить сніданок. Також доступний тариф, що передбачає два прийоми їжі: сніданок та вечерю. У складі комплексу працює ресторан на два зали та бар, лазня на дровах зі штучною водоймою-басейном, наповненою водою з гірського потоку, пункт прокату гірськолижного спорядження та гірських велосипедів, лижна школа, є приміщення для зберігання лиж, сувенірний магазин. На території обладнано спортивний майданчик для гри у футбол та волейбол, є столи для настільного тенісу, штучне озеро для риболовлі, альтанки, дитячий майданчик та ігрова кімната, стоянка для авто постояльців туристичного комплексу. Допускається розміщення з тваринами за попереднім погодженням (додаткова плата не стягується).
Приватна садиба «Теремок»
«Теремок» — це приватна садиба, розташована біля підніжжя гори Красія, всього за п’ять хвилин ходьби від витягу. На її компактній доглянутій території знаходяться чотири дерев’яні котеджі, два з яких здаються цілком, інші два розділені на номери: двомісні та сімейні («Люкс», «Економ» і «Family Suite»). У кожному номері є зручні ліжка (односпальні або двоспальні), вішалка або комод для одягу, телевізор, холодильник, а також власний санвузол, що складається з душової кабіни, унітазу та умивальника. У деяких номерах є міні-кухня з холодильником, мікрохвильовою піччю, електрочайником, кавоваркою, посудом та обіднім столом.
Будиночки, що здаються цілком, розраховані на 7 та 9 гостей відповідно. Вони складаються з вітальні з каміном, телевізором та міні-кухнею, двох спалень та двох окремих санвузлів. Взимку забезпечується опалення, цілий рік — доступ до гарячої води (бойлер).
Гості мають можливість замовити триразове комплексне харчування (домашня кухня), яке організується в їдальні садиби. Також можливе приготування страв на індивідуальне замовлення з доставкою в номер. На території працює лазня, дитячий майданчик, альтанки з мангалом, пункт прокату гірськолижного спорядження, влітку сезонний басейн з лежаками та тенісний майданчик. До послуг постояльців також безкоштовне паркування та Wi-Fi, доступний на всій території «Теремка».
Приватна садиба «Ерташ»
«Ерташ» — це приватна садиба, розташована на околиці села Вишка, за 100 метрів від підйомника крісла гірськолижного комплексу Красія. Є триповерховим дерев’яним будинком з шістьма номерами загальною місткістю 14 осіб. На першому поверсі садиби знаходиться просторий загальний лаунж із каміном та двомісний номер. На другому — два двомісні номери та хол з м’яким куточком. На третьому розташовані три двомісні номери. Усі номери мають базовий набір меблів, включаючи дерев’яні ліжка, тумби, розкладне крісло або диван, телевізор з супутниковими каналами і власну ванну кімнату з душем.
У вартість проживання входить континентальний сніданок. Також є можливість за домовленістю замовити дво- чи триразове харчування. На території садиби «Ерташ» працює їдальня, де готують страви домашньої української, угорської та закарпатської кухні, є тераса, місце для пікніка з мангалом, японський чан офуро, стоянка для авто, приміщення для зберігання лиж.
Готель «Mont Blanc»
«Mont Blanc» — це сімейний готель, розташований безпосередньо на схилі гори Красія, поруч із лижними трасами, між першим та другим крісельними витягами. Він складається з двох дерев’яних будівель та пропонує на вибір вісім одно-, дво-, три- та чотиримісних номерів, укомплектованих усім необхідним для комфортного відпочинку. Серед зручностей — двоспальні ліжка, дитяче ліжечко (надається за запитом), телевізор, вішалка або комод для одягу, власний санвузол з душем, Wi-Fi.
Готель «Mont Blanc» передбачає формат «напівпансіон», що означає, що крім проживання, у вартість номера включено два прийоми їжі: сніданок + обід або сніданок + вечерю на вибір. При готелі діє невеликий ресторан «Ратрак» з каміном. Гостям доступні послуги дитячого садка, де дітям до 5 років організовують цікаве дозвілля, включаючи навчання катанню на гірських лижах, лижній школі, прокату спортивного спорядження.
На території облаштовано зону для пікніка з мангалом, є СПА-зона з джакузі, карпатський чан, дитячий майданчик, ігрова кімната з настільними іграми та пазлами, влітку працює сезонний панорамний басейн. Поруч із готелем є приватне паркування. «Mont Blanc» також пропонує послуги трансферу від підніжжя гори до готелю (платно).
Дитячий відпочинок
Красію важко назвати популярним напрямом для відпочинку з дітьми. Разом з тим, тут є всі умови, щоб гарно, з комфортом та цікаво провести час усією родиною.
У готелях та садибах, що працюють на території гірськолижного комплексу та селі Вишка, добрий вибір номерів, у тому числі сімейних — просторих, з усіма зручностями та міні-кухнею, де можна за необхідності розігріти дитяче харчування. У деяких готелях також надається дитяче ліжечко.
Більшість мають на території дитячі майданчики, деякі ще й ігрові кімнати з іграшками на різний вік, пазлами та наборами для творчості. В готелі «Mont Blanc», наприклад, працює дитячий садок, де можна на півдня залишити малюка до п’яти років: там дітлахів навчають катанню на лижах та організовують цікаве дозвілля.
Щодо катання на лижах та сноубордах, окремих дитячих трас у Красії немає, але є легкі — пологі та широкі — спуски, які відмінно підходять для навчання дітей та їхнього катання. До того ж, лижні школи курорту пропонують послуги інструкторів, які займаються з малюками, а в місцевих прокатах можна орендувати спорядження та захисне екіпірування різних розмірів. Але набагато більшою популярністю у дітлахів у Красії користуються не лижі та борди, а сноутюби — це набагато веселіше і безпечніше.
У теплу пору року з дітьми можна ходити в гори, збирати ягоди та гриби, влаштовувати пікніки, піші чи кінні прогулянки лісом, їздити на екскурсії Закарпаттям.
Охорона здоров’я
Біля підніжжя гори Красія, поряд з нижньою станцією підйомника крісла працює медпункт, де в разі потреби — наприклад, травми — нададуть першу медичну допомогу. З легким нездужанням можна звернутися туди чи до фельдшерсько-акушерського пункту в селі Вишка.
Найближча лікарня знаходиться у селищі Великий Березний за 24 км від гірськолижного комплексу: тут працює центральна районна лікарня з центром первинної медико-санітарної допомоги, де надають стаціонарну допомогу дорослим та дітям (без проведення хірургічних втручань).
Там же, в селищі Великий Березний знаходяться найближчі до курорту Красія аптеки.
Щоб у невідповідний момент не опинитися без потрібних ліків, рекомендуємо взяти з собою на відпочинок аптечку з найнеобхіднішими препаратами (насамперед тими, які ви приймаєте на постійній основі, а також знеболюючими, жарознижувальними, протизапальними, сорбентами, антисептиками, перев’язувальними матеріалами тощо).
Банки, банкомати та термінали
Ані на території гірськолижного комплексу Красія, ні в селі Вишка, поряд з яким він знаходиться, немає банків та банкоматів.
Найближчі слід шукати у селищі Великий Березний, розташованому за 24 км від курорту. Тут працюють:
- відділення «Ощадбанку» з банкоматом (вул. Шевченка, 45);
- три банкомати та стільки ж терміналів самообслуговування «ПриватБанку» (вул. Шевченка, 6, вул. Шевченка, 36, вул. Шевченка, 20);
- відділення та банкомат «Комінвестбанку» (вул. Шевченка, 29).
При цьому обійтися без готівки на відпочинку в Красії не вийде: місць, де приймають банківські картки, тут одиниці. Тому запас готівки потрібно або привозити з собою, або мати можливість поїхати за ними до сусіднього селища.
Харчування
- Майже всі готелі та більшість садиб, які приймають гостей на території гірськолижного комплексу Красія та селі Вишка, включають у вартість проживання сніданок.
- Деякі працюють у форматі «напівпансіон», який передбачає включені в ціну номери два прийоми їжі: найчастіше це сніданок + обід або сніданок + вечеря (на вибір постояльців).
- У садибах курорту гостям нерідко пропонують дво- чи триразове комплексне харчування — за окрему плату. Зазвичай воно складається зі страв домашньої закарпатської та традиційної української кухні.
У зоні катання також вистачає місць, де можна швидко перекусити, зігрітися гарячим напоєм або пообідати. Кафе та кіоски з фастфудом та напоями є поряд з нижньою станцією витягу; в середині схилу, на пересадці між першим і другим підйомниками, також працюють кафе, їдальні та ресторани розташованих тут готелів — «Alpen House», «Mont Blanc», «Красія Резорт», «Перлина Красії».
А ось готувати самостійно на відпочинку у Красії навряд чи вийде.
- По-перше, купувати продукти тут нема де: на території гірськолижного комплексу немає торгових точок, а в самому селі Вишка працює лише один сільмаг із дуже скромним асортиментом.
- По-друге, знайти житло з повноцінною кухнею, де була б вся необхідна техніка, посуд та приладдя для приготування їжі, на курорті непросто. В основному зустрічаються номери з міні-кухнею, де є тільки холодильник, мікрохвильова піч, електрочайник, іноді кавоварка. Тобто можна приготувати гарячі напої і розігріти їжу, але відварити/запекти/посмажити щось не вийде.
Які ціни у 2025 році у Красії
Скільки коштує відпочити в Красії тиждень із харчуванням та дорогою?
Поширені запитання (FAQ)
Де знаходиться Красія?
Гірськолижний комплекс Красія розташований у Закарпатській області, за 70 км від Ужгорода, на околиці невеликого села Вишка. Основна інфраструктура курорту зосереджена біля підніжжя однойменної гори, на схилі якої облаштовані лижні траси, а також на пологих ділянках схилу від його нижньої частини до середини, де знаходиться пересадкова станція між двома крісельними підйомниками.
Коли відкривається сезон у Красії?
Це залежить від погоди. Найчастіше сезон стартує у другій половині грудня та триває до кінця лютого — першої половини березня.
Які траси у Красії?
Спуски на гірськолижному курорті Красія різні за рівнем складності.
Більшість із них «червоні», тобто розраховані на лижників та сноубордистів, які впевнено катаються, але також є «чорні», призначені для досвідчених райдерів-екстремалів та професійних спортсменів, та «сині», де катаються новачки та аматори.
Траси тут завширшки від 100 до 250 метрів, а головна має довжину понад 3,5 км із перепадом висот 600 метрів і є однією з найдовших в Україні. Вони оснащені системами штучного засніження та готуються ратраками.
Скільки коштує скіпас у Красії?
Вартість абонементів на витяги курорту оновлюється безпосередньо на старті кожного гірськолижного сезону. Для орієнтиру наводимо ціни сезону 2023–2024.
- Один підйом на вершину (на двох підйомниках крісел) — 300 гривень
- Абонемент на дві години — в 450 гривень
- Абонемент на півдня (з 09:00 до 13:00 або з 13:00 до 17:00) — 600 гривень
- Абонемент на один день — 850 гривень
- Абонемент на два дні — 1530 гривень
- Абонемент на три дні — 2295 гривень
- Абонемент на чотири дні — 3060 гривень
- Абонемент на п’ять днів — 3825 гривень
Ці ціни діяли у будні. У вихідні, а також святкові дні (з 1 по 5 січня) вартість разового підйому та абонементів була вищою. Крім основного, діє пільговий тариф, який поширюється на пенсіонерів, дітей віком від 6 до 12 років та учасників бойових дій. Для дітей віком до 6 років прохід на витяги безкоштовний.
Абонементи дійсні лише для трьох витягів, що належать гірськолижному комплексу Красія. Одномісний підйомник ГК «Локомотив», розташований поруч, у разі потреби оплачується окремо, як і бугельний витяг на території туристичного комплексу «Новий сезон».
Чи є можливості для фрірайду у Красії?
Так, на північному схилі гори Красія паралельно з облаштованими спусками є маршрути для позатрасового катання, тобто фрірайду. Вони стартують недалеко від верхньої станції крісельного та бугельного витягів. Але щоб спускатися тут, потрібно професійно володіти техніками катання на гірських лижах чи сноуборді та усвідомлювати, що ці траси небезпечні та не обслуговуються рятувальниками.
Яке житло у Красії?
Послуги розміщення гостям курорту переважно пропонують готелі, приватні садиби та котеджі. Більшість із них знаходяться безпосередньо на гірському схилі та біля його підніжжя. Декілька садиб та гостьових будинків також є у самому селі Вишка.
Номери різні — від класичних «Стандарт» до комфортабельних «Люкс» та «Апартаменти». На території, як правило, є зони барбекю з мангалами, спортивні та/або дитячі майданчики, часто лазні, карпатські чани та сезонні басейни.
Як дістатися до Красії
Найзручніше — через Ужгород. До столиці Закарпаття ходять пасажирські потяги з Києва, Запоріжжя, Одеси, Харкова, Кам’янця-Подільського, Львова, Луцька, Чернівців, маршрут яких також охоплює десятки інших населених пунктів. Від залізничного вокзалу Ужгорода протягом усього зимового сезону регулярно ходять автобуси у напрямку села Вишка, на околиці якого знаходиться курорт Красія.
З Ужгорода також можна доїхати електричками, які зупиняються на залізничній станції села Кострина, а звідти до гірськолижного комплексу дістатися таксі, автобусом або замовивши трансфер (відстань між ними всього 7 км). У Кострині також зупиняє пасажирський потяг «Київ — Чоп».