СИНЯК: відпочинок, готелі та житло — ЦІНИ 2025

  • Область: Закарпатська
  • Район: Мукачевський
  • До найближчого обласного центру: 64 км
  • Індекс: 89642

Синяк — це відомий бальнеологічний курорт у Закарпатті, що виник на базі цілющих сірководневих джерел, який у зимовий час також стає локацією для гірськолижного відпочинку. Він знаходиться неподалік однойменного села, розташованого в передгір’ї масиву Синяк в оточенні покритих густими лісами верхівок.

Більшість гостей курорту приїжджають сюди насамперед поправити здоров’я у місцевому санаторії, а катання на лижах чи сноуборді розглядають скоріше як приємний бонус. Тому назвати Синяк повноцінним гірськолижним курортом сьогодні складнокатаються тут здебільшого жителі та гості сусідніх міст та сіл, зокрема, Мукачево та Чинадієво, і найчастіше лише на вихідних.

Але для тих, хто шукає прості та неідеальні траси, хто любить кататись без великого скупчення людей та шукає можливість відпочити бюджетно, Синяк може стати чудовим варіантом.

Зміст

Приховати

Готелі та житло у Синяку

Вибір житла у Синяку досить скромний. Найочевидніший і затребуваний варіант розміщення тут — це санаторій «Синяк», на території якого розташовані лижні підйомники. Тут пропонують номери різного ступеня комфортності: від «Економ» до «Люкс».

Також невеликі готелі, приватні садиби та гостьові будинки працюють у самому селі Синяк та в його околицях, а також у розташованому поряд Чинадієво.

Тим, хто їде до Синяка машиною, може бути зручно розглянути варіанти проживання на сусідніх бальнеологічних курортах, таких як Свалява, Поляна, Солочин тощо. Там вибір набагато ширший:

  • готельні комплекси;
  • СПА-готелі;
  • котеджі;
  • турбази.

Нижче наведено посилання на огляди одних із найпопулярніших готелів Синяка.

Лижні траси та підйомники у Синяку

Гірськолижні спуски розташовані на території санаторію «Синяк», неподалік адміністративного корпусу. Тут же встановлено два витяги:

  1. бугельний завдовжки 1200 метрів;
  2. мультиліфт завдовжки 350 метрів.

Нижні станції витягів розташовані неподалік одна від одної.

  • Бугельний витяг обслуговує дві лижні траси«червону», розраховану на досвідчених лижників та сноубордистів, та «чорну», тобто складну, яка підійде сучасним райдерам. Перепад висот тут складає 220 метрів.
  • Мультиліфт доставляє на вершину «зеленої», легкої траси, яка також використовується як навчальна та тренувальна: тут зручно здійснювати перші спуски на лижах чи сноуборді. Її довжина — близько 400 метрів, перепад висот — лише 45 метрів.

В цілому, схил на Синяку не надто крутий, але горбистий і місцями звивистий, на деяких ділянках зустрічаються горби і гребені природного походження; основатрав’яна.

Траси тут не найвищої якості, покриття неідеальне, бо його підготовці приділяється недостатньо уваги, тому новачкам навіть на легкому спуску слід бути уважними та обережними. До того ж, снігових гармат тут немає, і якщо снігу випало недостатньо, кататися буде проблематично або зовсім неможливо.

Поруч із нижніми станціями витягів працює каса, пункти прокату гірськолижного спорядження (але варто враховувати, що вибір тут не найширший), кіоски з гарячими напоями та їжею, місця для відпочинку. Там же пропонують свої послуги інструктори з катання на гірських лижах та сноуборд, які навчають як дорослих, так і дітей.

Дозвілля у Синяку

Варіантів того, чим себе зайняти, окрім катання на лижах чи сноуборді, взимку у Синяку небагато.

Якщо ви, віддаючи перевагу життю поруч із витягам, зупинилися в санаторії «Синяк», там доступні більярдна кімната, басейн, кінозал, танцювальний майданчик, сауна. Подібні нехитрі розваги пропонують і деякі готелі та садиби курорту. Як правило, йдеться про можливість зіграти в настільний теніс або більярд, розслабитися у лазні чи басейні; для дітей часто облаштують ігрові кімнати та/або майданчики.

У хорошу погоду можна прогулятися селом та побачити:

  • католицький храм Воздвиження Чесного Хреста;
  • статую Богоматері Бідних, привезену сюди з бельгійського містечка Банні;
  • каплицю-грот.

Гарячі джерела

Якщо погода не сприятиме катанню на лижах, можна на цілий день поїхати на гарячі джерела, якими славиться регіон.

Найвідоміші термальні комплекси знаходяться у місті Берегове та на околицях села Косонь. Провести час у такому природному СПА — не просто приємно, особливо в холодну пору року, а й корисно для здоров’я.

Замкам Закарпаття

Якщо цікавитеся історією та архітектурою, чудовий варіант — відправитися в міні-подорож по замкам Закарпаття, тим більше, що найцікавіші знаходяться недалеко від Синяка.

Почніть з відвідування старовинного замку Сент-Міклош, розташованого в селищі Чинадієво всього за 12 км від гірськолижного курорту, де крім старовинних суворих інтер’єрів можна оглянути експозиції кельтської та скіфської культур.

Потім завітайте до сусіднього села Карпати, де знаходиться казковий палац графів Шенборнів: у його стінах сьогодні розташовано санаторій «Карпати», але відвідування замку доступне всім бажаючим.

Звідти вирушайте в Мукачево, де знаходиться одна з найвідоміших фортифікаційних споруд України, що добре збереглася, — замок «Паланок».

Завершіть поїздку до Ужгорода відвідуванням місцевого замку, на території якого сьогодні зберігається безліч історичних артефактів та предметів мистецтва.

Свалява

Ще один цікавий напрямок — сусіднє невелике курортне місто Свалява, розташоване за 25 км від Синяка. Сюди варто вибратися:

  • попити цілющої води з місцевих джерел;
  • побачити старовинну дерев’яну Михайлівську церкву з іконостасом XVII століття;
  • торкнутися 500-річного дуба, який є пам’яткою природи локального значення;
  • відвідати історичний музей.

Активний відпочинок

У теплу пору року дозвілля в Синяку також можна урізноманітнити походами в гори.

Один із найпопулярніших маршрутів — на гору Дунавка, яка є найвищою точкою гірського масиву Синяк (її висота 1018 метрів). Її схили вкриті дубово-грабовими та буковими лісами, на вершині зустрічаються вікові сосни. Найзручніше підніматися сюди із сусіднього курортного села Поляна, по дорозі можна буде побачити сфагнове болото Синяк в однойменному урочищі та Синє озеро. Останнє примітне двома воронками, які, як вважається, є кратерами давнього вулкана, і цілющими властивостями своєї води, що не дивно, адже живиться воно водами сірководневих джерел.

В масиві Синяк є ще одна гора, що варта уваги — Обавський камінь заввишки близько тисячі метрів. Її вершина є просторим оглядовим майданчиком, з якого відкриваються панорамні види сусідніх гір; у ясну погоду звідси можна навіть розглянути замок «Паланок». На гору веде маркований маршрут довжиною 4 км, який бере початок прямо з території санаторію «Синяк».

Природні пам’ятки

На околицях бальнеологічного та гірськолижного курорту Синяк є ще чимало природних пам’яток.

Серед них, наприклад, водоспад Скакало, один із найменших у регіоні (його висота всього чотири метри), але й найкрасивіших. Його утворюють води річки Синявки, яка в цьому місці «спотикається» об лісову гряду і поділяється на три невеликі потоки, кожен з яких шумно «скаче» з каменю на камінь (звідси і назва водоспаду).

З Синяка також можна з’їздити до:

  • водоспаду Шипіт;
  • озера Синевир;
  • місця падіння метеорита поблизу села Княгиня;
  • букових пралісів Карпат, що входять до об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО.

Санаторій «Синяк»

«Синяк» — це санаторій, розташований серед лісу біля підніжжя гірського масиву Синяк, недалеко від однойменного села. Він приймає туристів як на лікування та оздоровлення (спеціалізується на лікуванні захворювань опорно-рухового апарату, нервової та сечостатевої систем з використанням сірководневої мінеральної води Синяцького родовища), так і просто для відпочинку.

Санаторій складається з лікувального та п’яти спальних корпусів. Для проживання тут доступні номери різних категорій: від бюджетних «Економ» зі зручностями загального користування до трикімнатних «Люкс». Вони відрізняються площею та комплектацією, але в кожному обов’язково є базовий набір меблів, телевізор, деякі холодильники. У номерах «Люкс» є кондиціонер і міні-кухня. Більшість номерів санаторію обладнані власним санвузлом з ванною або душем, тільки для бюджетних кімнат душ, туалет та умивальник спільні на блок.

Санаторій «Синяк» має свою їдальню, де організується триразове харчування, яке входить у вартість проживання, а також кафе і бар. У розпорядженні гостей бювет мінеральної води, спортивні майданчики, клуб з кінозалом, бібліотека, більярдна кімната, сауна, басейн, тренажерний зал, стоянка для авто, два підйомники.

Міні-готель «Поляна Птахів»

«Поляна Птахів» — це міні-готель розташований поблизу лісу на околиці села Синяк. Тут пропонують розміщення у просторих світлих номерах, кожен із яких оформлений в індивідуальному стилі. У номерах є одне двоспальне або два односпальні ліжка, телевізор з плоским екраном і супутниковим ТБ, комод або шафа для одягу, а також власна ванна кімната, де є фен і рушники. У деяких номерах є балкон з видом на гори, розкладний диван та система клімат-контролю.

У вартість проживання входить сніданок (континентальний або англійський). Комплексні обіди та вечері доступні для замовлення за окрему платню. Також є можливість замовляти окремі страви меню. На території готелю обладнана альтанка з мангалом, багаття, дитячий майданчик, тераса. Є безкоштовний Wi-Fi.

Готель «Beaumont Resort & SPA»

«Beaumont Resort & SPA» — це невеликий курортний готель розташований у центрі села Синяк. Його номерний фонд складається з комфортабельних номерів місткістю до чотирьох осіб, оформлених у класичному стилі та обставлених сучасними високоякісними меблями та технікою. Серед зручностей — просторі ліжка з тумбами, телевізор з супутниковими каналами, міні-бар, гардероб, набір для приготування чаю, мікрохвильова піч. У кожному номері є санвузол з ванною або душовою кабіною, туалетно-косметичним приладдям та феном.

При готелі Beaumont працює однойменний ресторан, що спеціалізується на закарпатській та європейській кухні. Тут щоранку подають сніданок, який входить у вартість проживання. Обідати та вечеряти можна стравами з меню.

Гості готелю можуть скористатися послугами оздоровчого комплексу, що пропонує різні оздоровчі процедури, у тому числі з використанням Синяцької сірководневої води та мінеральної води «Поляна Квасова». На території є власна свердловина та бювет. У розпорядженні гостей також альтанки для відпочинку, приватна автостоянка, безкоштовний Wi-Fi, тераса, туристичне бюро.

Котедж «Синяк Vilux»

«Синяк Vilux» — це котедж з великою доглянутою територією, розташований серед лісу та гір за кількасот метрів від санаторію «Синяк». У ньому облаштовано 18 затишних комфортабельних номерів категорії «Стандарт» та «Напівлюкс» місткістю від двох до чотирьох осіб, оформлені у класичному стилі у нейтральних тонах. У кожному номері є зручні ліжка, шафа, комод, телевізор, холодильник, невеликий стіл зі стільцями, а також власна ванна кімната з душовою кабіною.

На території котеджу обладнані альтанки та мангал, є невеликий ставок, басейн, тераса для відпочинку. До послуг гостей також лазня на дровах та чан на березі річки.

Гостьовий двір «Пролiсок»

«Пролiсок» — це гостьовий двір, розташований у тихому мальовничому місці за 150 метрів від санаторію «Синяк» поблизу однойменного села. Це чудовий варіант для тих, хто шукає недороге житло на курорті Синяк. Гостьовий двір складається із трьох двоповерхових дерев’яних котеджів, у яких облаштовано 10 двомісних номерів категорій «Стандарт» та «Напівлюкс». Вони невеликі, усередині оздоблені деревом, укомплектовані базовим набором меблів та техніки. Серед зручностей — два односпальні або одне двоспальне ліжка, телевізор із супутниковим ТБ, власний санвузол, що складається з душової кабіни, умивальника та унітазу. Кімнати «Стандарт» мають загальний на два номери хол з диваном, двома кріслами, холодильником, столом та електрочайником. У номерах «Напівлюкс» з окремим входом додатково є вітальня з м’яким куточком, столом, холодильником та набором посуду для приготування чаю/кави.

На території гостьового будинку обладнано спільну кухню, де можна готувати самостійно (є газова плита, мийка, електрочайник, посуд), а також працює їдальня на 14 місць з можливістю замовлення комплексного харчування. До послуг гостей Wi-Fi, доступний у зонах загального користування, місце для зберігання та сушіння лиж. За додаткову плату можна скористатися сауною та пральною машиною.

Дитячий відпочинок

Неважливо, з якою метою ви приїхали до Синяка — підлікуватись чи оздоровитись у місцевому санаторії, покататися на лижах чи просто відпочити у тихому мальовничому місці серед гір та лісів, — сміливо беріть із собою дітей.

У санаторії проживання для малюків можливе без обмежень, а для дітей віком від 4 років доступні ще й лікувально-оздоровчі процедури (їх тип та кількість фахівці установи підбирають індивідуально). Тут є і варіанти для дитячого дозвілля: ігрові та спортивні майданчики, кінотеатр, велика зелена територія з альтанками, міні-зоопарк.

Взимку на курорті Синяк з дітьми можна кататися на лижах та сноуборді — витяги зі спусками знаходяться прямо на території санаторію. Тут є «зелена» траса, проста, з невеликим ухилом, яка відмінно підходить для навчання дітей катанню на лижах або борді та безпечному відпрацюванню перших самостійних спусків. Внизу витягів працюють прокати, де можна взяти в оренду спорядження та екіпірування для дітей. А якщо до лиж малюк поки не доріс, запропонуйте йому санки та «плюшки».

У селі Синяк та його околицях є готелі та садиби з комфортабельними номерами, де можна розміститися з дітьми. У багатьох є можливість годувати дитину.

Охорона здоров’я

У селі Синяк немає закладів охорони здоров’я.

Найближчі лікарні знаходяться у Сваляві (25 км) та Мукачеві (28 км). Там можна отримати невідкладну медичну допомогу та консультацію вузького спеціаліста, пройти лабораторну та інструментальну діагностику. Крім державних, і в Сваляві, і в Мукачеві працюють приватні медичні центри та лабораторії.

Аптек у Синяку теж немає. Аптечний пункт із базовим асортиментом медикаментів працює на території санаторію «Синяк».

Набагато більший вибір у Сваляві, де діє близько двох десятків аптек, включаючи аптеки всеукраїнських мереж.

Тому, вирушаючи на відпочинок до Синяка, завжди краще мати з собою аптечку, де будуть зібрані найнеобхідніші медикаменти: жарознижувальне, знеболювальне, антигістамінні засоби, антисептики, перев’язувальні матеріали тощо.

Банки, банкомати та термінали

Банківських відділень у Синяку немає. Єдиний банкомат«Sense Bank» — працює на території санаторію «Синяк».

З урахуванням того, що і в готелях, і в магазинах, і в закладах громадського харчування курорту діє переважно розрахунок готівкою (можливість розплатитися карткою надають одиниці), без «живих» грошей тут не обійтися. Тому ними варто запастися заздалегідь або мати можливість за необхідності поїхати до Сваляви чи Мукачева, де працюють відділення та банкомати «ПриватБанку», «Ощадбанку» та «Комінвестбанку».

Харчування

Проживання із включеним у вартість триразовим харчуванням на курорті Синяк пропонує лише однойменний санаторій. Частина готелів включають у вартість номера сніданок, а обідати та вечеряти пропонують у власному кафе або ресторані, замовляючи комплексні прийоми їжі або окремі страви за меню.

У котеджах та гостьових будинках часто є загальні кухні з газовою плитою, мікрохвильовою піччю, мийкою, електрочайником та набором посуду для приготування їжі. Номерів із власною кухнею в Синяку майже не знайти, а якщо такі варіанти й зустрічаються, то кухня там, як правило, умовна — з мікрохвильовою піччю та чайником, де можна лише розігріти їжу та заварити чай/каву.

При цьому на території багатьох готелів, садиб та котеджів на курорті Синяк є мангали, де можна приготувати рибу, м’ясо чи овочі на грилі.

Із магазинами тут теж негусто. Один працює на території санаторію «Синяк» і там можна купити майже всі основні продукти: крупи, хліб, молочну продукцію, яйця, консерви, м’ясоковбасні вироби тощо. Ще один невеликий магазин є у самому селі.

Найближчі супермаркети знаходяться у Сваляві та Мукачеві, там асортимент продуктів ширший.

Харчування на курорті Синяк можна довірити і закладам громадського харчування. Їх тут небагато, але голодним залишитись не вийде. Серед них:

  • ресторан готелю «Beaumont», що спеціалізується на закарпатській та європейській кухні;
  • ресторан «Чардаш» та кафе «Едельвейс» на території санаторію «Синяк»;
  • кафе «Glin Fish»;
  • кафе-закусочна міні-готелю «Корчма Вовк».

Також невелике кафе із простими домашніми стравами за демократичною ціною працює при сільському магазині продуктів.

Які ціни у 2025 році у Синяку

Скільки коштує відпочити у Синяку тиждень із харчуванням та дорогою?

Поширені запитання (FAQ)

Де знаходиться курорт Синяк?

Бальнеологічний та гірськолижний курорт Синяк знаходиться поблизу однойменного села у Мукачівському районі Закарпатської області. Він лежить біля підніжжя гірського масиву Синяк, який не варто плутати з хребтом та горою з такою самою назвою, що є частиною масиву Горгани на Івано-Франківщині.

Скільки лижних трас на курорті Синяк?

Любителям зимових катань тут доступно три спуски: легкий, він навчальний, середньої складності і складний. Перший обслуговується мультиліфтом, другі два бугельним витягом довжиною 1200 метрів. Покриття трас складно назвати ідеальним: сніг тут часто недостатньо укатаний, та й його може не вистачати, а снігових гармат на схилах немає. Але це робить тутешні спуски цікавими для досвідчених лижників та сноубордистів, які прагнуть удосконалювати навички катання.

Яка ціна на витяг на гірськолижному курорті Синяк?

Ціни на витяги формуються перед кожним новим сезоном. Зазвичай гостям курорту доступні квитки на один підйом (дорослий та дитячий) та абонементи на півдня (з 10:00 до 13:30 та з 13:30 до 17:00), вартість яких різниться у будні та вихідні дні. Для дітей віком до 7 років вхід на витяг безкоштовний. Пенсіонерам, студентам та школярам до 10 років надаються знижки у розмірі 50%.

Що лікують у Синяку?

Санаторій «Синяк» спеціалізується на лікуванні та профілактиці захворювань опорно-рухового апарату, нервової та сечостатевої систем. Для цього використовується сірководнева мінеральна вода з місцевого джерела, яка характеризується як слабосульфідна, сульфатна, натрій-кальцієво-магнієва, слаболужна.

Що входить у вартість путівки до санаторію «Синяк»?

У ціну путівки входить проживання у номері обраної категорії, триразове харчування на вибір та лікування відповідно до призначення санаторного лікаря.

Як дістатися до Синяка

Незважаючи на те, що в селі Синяк немає своєї залізничної станції, добиратися сюди зручніше залізницею.

Спочатку потрібно доїхати поїздом до Мукачева (28 км), Сваляви (25 км) або до села Карпати (15 км), а звідти автобусом або таксі до Синяка. У цьому напрямку ходять прямі поїзди з Києва, Харкова, Одеси, Запоріжжя, Дніпра, Вінниці, Хмельницького, Львова та інших міст.