СЛАВСЬКО: відпочинок, готелі та житло — ЦІНИ 2025
- Область: Львівська
- Район: Стрийський
- До найближчого обласного центру: 140 км
- Індекс: 82660
Славсько (до 2023 року — Славське) — це гірськолижний курорт в однойменному селищі Львівської області, розташований у мальовничій долині річок Опір та Славки серед вкритих лісами хребтів гірських масивів Сколівські Бескиди та Горгани. Він відомий з XIX століття і входить до трійки найбільших та найпопулярніших центрів зимового відпочинку в Україні.
Славсько приваблює різноманітністю лижних трас, завдяки якому він цікавий і новачкам, і досвідченим лижникам та сноубордистам, гарним вибором житла, розвиненою інфраструктурою, транспортною доступністю та адекватними цінами. А ще широкими можливостями для поза лижних активностей, спокійного відпочинку та релаксу.
Зміст
Приховати- Готелі та житло у Славському
- Лижні траси та підйомники у Славському
- Дозвілля у Славському
- Найпопулярніші готелі
- Дитячий відпочинок
- Охорона здоров’я
- Банки, банкомати та термінали
- Харчування
- Які ціни в 2025 році у Славському
- Скільки коштує відпочити у Славському тиждень із харчуванням та дорогою?
- Поширені запитання
- Як дістатися до Славського
Готелі та житло у Славському
У самому Славськові та його околицях, у тому числі біля підніжжя гірських хребтів, працюють кілька сотень об’єктів розміщення:
- готельно-ресторанні комплекси;
- міні-готелі;
- котеджі;
- вілли;
- приватні садиби;
- гостьові будинки.
Крім того, тут досить багато пропозицій від місцевих, які здають кімнати, будинки та апартаменти туристам. Тож підібрати відповідний за рівнем комфорту та вартості варіант не буде проблемою.
Підшукуючи житло у Славському, варто звертати увагу не тільки на запропоновані умови та ціну, а й на його розташування.
- Якщо приїхали кататися на лижах, краще зупинитися неподалік підйомників. Щоправда, такі варіанти, як і готелі в центрі селища, коштуватимуть дорожче.
- Садиби у приватному секторі чи турбази у віддалених від центру куточках, навпаки, обійдуться дешевше.
Також треба враховувати, що громадського транспорту в селищі немає, тому добиратися до потрібної локації доведеться або пішки, або на місцевому таксі, роль якого виконують УАЗи та ГАЗи.
Нижче наведено посилання на огляди одних із найпопулярніших готелів Славського.
Лижні траси та підйомники у Славському
У Славському близько 30 лижних трас, облаштованих на схилах гір:
- Тростян;
- Погар;
- Кремінь;
- Високий Верх;
- Менчул.
Спуски різної протяжності та рівня складності, тому місце для катання знайдеться всім, незалежно від навичок та підготовки.
Тростян (1232 метри)
Гора Тростян знаходиться всього за 2 км від центру селища.
Це найпопулярніша зона катання на лижах та сноубордах у Славському. На її схилах прокладено 11 трас різного рівня складності загальною довжиною 22 км з перепадом висот від 130 до 550 метрів.
Шість спусків сертифіковані міжнародною федерацією лижного спорту та підходять для професійних спортсменів: тут можна проводити міжнародні змагання зі слалому та слалому-супергіганту. Ці, як і інші екстремальні та складні спуски (40–50°), розташовані у верхній частині гори. Вони розраховані на досвідчених та добре підготовлених лижників.
Більш пологі спуски (30–35°), які підходять для любителів, знаходяться трохи нижче; найпопулярніші траси середнього рівня складності прокладені західним схилом Тростяна. Легкі спуски, призначені для лижників-початківців і сноубордистів, знаходяться в нижній частині гори. Для новачків, які освоюють ази катання разом з інструктором, унизу західного схилу виділено окрему зону, яку в народі називають Великою долиною чайників.
Сніговими гарматами обладнано лише траси центрального схилу. Вони ж готуються ратраками. Інші спуски працюють тільки за наявності природного снігу, благо у Славськом з ним проблем у зимовий час не буває. Траси Тростяна не освітлені, тож вечірнє катання тут не передбачено.
Усі спуски обладнані витягами. Усього їх вісім: сім бугельних та один крісельний.
Погар (857 метрів)
Ця відносно невисока гора знаходиться майже в центрі Славсько, менш ніж за кілометр від залізничної станції селища.
Тут знаходяться одні з найкрутіших і найскладніших трас курорту, призначені для досвідчених лижників та сноубордистів, екстремалів та фрірайдерів. Усього їх три, шириною 30–80 метрів, довжиною від 750 до 1000 метрів з перепадом висот 160–280 метрів. Найстрімкіші спуски розташовані на південному схилі Погара. Тутешні траси цікаві рельєфом: зверху, як правило, спуск пологий, простий, а далі ускладнюється, нахил різко збільшується, зустрічаються бугри та кам’яні виступи.
У нижній частині гори є короткі спуски для початківців. Також обладнана невелика траса для сноутюбінгу.
Траси Погара оснащені сніговими гарматами, які забезпечують стабільний сніговий покрив навіть у безсніжну погоду, вранці та ввечері на спусках працюють ратраки, що утрамбовують сніг. Є освітлення, завдяки якому можливе вечірнє катання (щоправда, включається воно лише за наявності необхідної кількості бажаючих).
На Погарі працюють два витяги — крісельний і бугельний — і розташовані між ними два мультиліфти біля підніжжя гори, що обслуговують легкі спуски.
Кремінь (731 метр)
Невелика гора з пологими схилами, розташована на в’їзді до селища Славсько.
Це ідеальний варіант для новачків та тих, хто ще не дуже впевнено стоїть на лижах чи сноуборді. Тут прокладено кілька широких трас довжиною від 600 до 1000 метрів — легких та середнього рівня, без різких перепадів та крутих спусків, а також одна навчальна. Є також полога і рівна ділянка схилу, де зручно кататися на санках.
На горі Кремінь працює два бугельні витяги («Політехнік» та «ФМІ»), нижні станції яких розташовані близько одна від одної, та навчальний мультиліфт.
Високий Верх (1242 метри)
Найвища гора на околицях Славського. Знаходиться за 6 км від центру селища, між сусідніми селами Волосянка та Верхня Рожанка.
Біля підніжжя гори діє гірськолижний комплекс «Захар Беркут». Тут є дев’ять лижних трас довжиною від 700 до 1800 метрів, прокладених на схилах як самої гори Високий Верх, так і суміжної з нею гори Зворець (1223 метри).
Серед них є як легкі, придатні для лижників-початківців і сноубордистів, так і складніші спуски для досвідчених райдерів і професіоналів. Прості траси знаходяться у верхній лівій частині гори, складні — починаючи з середини схилу та нижче. Обираючи для катання гору Високий Верх, потрібно враховувати, що її вершина безлісна, тому там завжди вітряно.
На території гірськолижного комплексу «Захар Беркут» працює один з найдовших крісельних витягів в Україні — 2800 метрів. Крім нього, до початку спусків лижників доставляють три бугельні витяги. За певних погодних умов додатково може монтуватися мультиліфт для дітей та початківців.
Менчул (1072 метри)
Гора Менчул знаходиться поблизу села Грабовець за 8 км від селища Славсько і є найвіддаленішою локацією для катання на курорті. Це її головна вада, яка, втім, компенсується невеликими чергами на витяги.
На схилах гори обладнано чотири лижні траси завдовжки до 2000 метрів. Ці спуски — середньої складності та складні — і розраховані на досвідчених лижників та сноубордистів. Вони не прямі, подекуди горбисті, з різкими поворотами, але це робить їх цікавими для райдерів. Одна з трас проходить між сосен, лісом — мальовничо та водночас екстремально. Крім того, у нижній частині схилу є кілька варіантів розв’язки — по різні боки витягу.
Поруч із нижньою станцією знаходиться пологий прямий спуск для навчання новачків.
На горі Менчул працює два бугельні витяги — «Варшава» та «Грабовець».
У всіх зонах для катання курорту Славсько, зазвичай поблизу нижніх станцій витягів, діють пункти прокату гірськолижного спорядження та інвентарю. Працюють вони і при багатьох готелях курорту. Отже, якщо ви приїхали без екіпірування, все необхідне (гірські лижі, палиці, черевики, сноуборди, захисні окуляри, маски тощо) можна орендувати на місці. На території курорту також працюють центри ремонту лиж.
На всіх хребтах Славсько та околиць, де прокладено траси, діють лижні школи, в яких новачків вчать азам катання, а вже досвідченим лижникам допомагають удосконалювати майстерність та освоювати нові техніки катання. Є можливість займатися з інструктором індивідуально чи відвідувати групові заняття.
Дозвілля у Славському
Взимку до Славська їдуть кататися на лижах та сноубордах. Але й крім них занять та розваг тут вистачає. Найпопулярніші — катання на санках і сноутюбах, прогулянки на снігоходах і запряжених кіньми санях, спідглайдинг (екстремальний вид активного відпочинку, що є комбінацією фрірайду і польоту з парашутом).
Вечорами у Славську теж нудно. Більшість готелів та садиб курорту пропонують гостям пограти у більярд, настільний теніс, боулінг, дартс, весело провести час із друзями за грою у настільні чи відеоігри.
Якщо сил після насиченого дня в горах не залишилося, можна влаштувати релакс у лазні або попаритися на свіжому повітрі в карпатському чані, милуючись гірськими пейзажами.
Якщо енергії, навпаки, через край — можна вирушити на дискотеку чи вечірку: їх проводять багато кафе та барів курорту.
Із закінченням гірськолижного сезону туристичної привабливості Славсько не втрачає. У теплу пору року цікавих занять тут не менше, ніж узимку.
Піші прогулянки в гори
Головною точкою тяжіння залишаються гори. Тут прокладено безліч стежок для піших прогулянок.
Гора Погар
Найпопулярніша в цьому плані гора Погар. Вона знаходиться близько до центру селища, і тут є відносно невеликий набір висоти — довжина маршруту, що широкою дугою огинає схил, становить близько 3 км, а перепад висот — до 300 метрів. Пішки можна піднятися трохи довше, ніж за годину. Дорога мальовничо проходить через ліс. Це простий маршрут, але є й складніший: він іде майже прямо, і набір висоти тут більше — понад 500 метрів.
Обидві стежки приведуть на вершину, де стоїть альтанка з фантастичними краєвидами на карпатські хребти.
Можна комбінувати маршрут: спочатку піднятися на витягу, і від його верхньої станції прогулятися до альтанки. І так само спуститися. Або піднятися пішки, а спуститись на підйомнику.
Гора Ільза
Маркована стежка для піших походів також прокладена схилом гори Ільза і веде на вершину її. Це досить протяжний маршрут майже 19 км, але при цьому нескладний, проходити його можна як влітку, так і взимку. На його подолання йде близько трьох годин.
Гора Високий Верх
Гора Високий Верх також чудово підходить для піших прогулянок. Піднятися на її вершину, з якої відкриваються види, що захоплюють дух, на Сколівські Бескиди, можна як пішки, так і на крісельному витягу.
А дорогою обов’язково побачити печеру «Писана Криниця», відому тим, що колись тут знаходилася схованка ватажка карпатських опришків Олекси Довбуша, а сьогодні б’є джерело кришталево чистої води, яка не замерзає навіть у суворі морози.
Велотуризм
Маса можливостей у Славському для велотуризма.
Наприклад, на території туристичного комплексу «Захар Беркут» біля підніжжя гори Високий Верх діє байк-парк із двома трасами для швидкісного спуску та однією — для спокійного катання.
Від залізничної станції селища прокладено сучасну 7-кілометрову велосипедну доріжку до села Волосянка. Цікава вона тим, що під час поїздки можна пройти інтерактивний велоквест «Слідами Чугайстра», який передбачає виконання одинадцяти завдань та пошук десяти мавок.
На горі Погар діє двокілометрова траса для маунтинбайка з 24 трамплінами, яка побудована так, щоб бути під силу новачкам, і при цьому залишатися цікавою для професіоналів.
Поїздки на джипах і квадроциклах
У теплу пору року у Славському також пропонують поїздки на джипах і квадроциклах — як торованими доріжками, так і бездоріжжям. Маршрути різні, всі вони гарантують цікавий досвід і дивовижні види, а вибирати варто той, який відповідає вашим побажанням та рівню підготовки.
При цьому слід пам’ятати, що і джипи, і квадроцикли (бензинові моделі) негативно впливають на екологію Карпат; все ж таки в гори їдуть дихати свіжим повітрям, а не вихлопними газами. Можливо, краще віддати перевагу більш екологічним видам відпочинку — наприклад, кінним прогулянкам.
Мотузковий парк «Ведмежа лазанка»
Ще один чудовий спосіб цікаво та активно провести час у Славському — мотузковий парк «Ведмежа лазанка», розташований в урочищі Цоцора на околицях курорту.
Він є комплексом ходів, переправ і перешкод, розташованих на висоті від 4 до 8 метрів. Тут передбачено кілька маршрутів різної складності, включаючи трасу для дітей.
Рафтинг та польоти на параплани
Тим, хто любить гострі відчуття та адреналін, у Славському пропонують рафтинг у бурхливих водах річки Опір з її порогами та перекатами, і польоти на параплани, що здійснюються з гори Тростян.
Риболовля та збирання ягід з грибами
Якщо до душі спокійний, медитативний відпочинок, найкращим вибором буде риболовля. Послуги з її організації пропонують багато готелів і садиб Славського, які мають на території власні водоймища, найчастіше з фореллю. Вони забезпечують гостей необхідними снастями та забезпечують умови для гарантовано вдалого клювання, а потім пропонують самостійно приготувати улов на мангалі або довірити це професійним кухарям закладу. Серед таких місць:
- готельний комплекс «Вежа Ведмежа»;
- садиба «Форелевий двір»;
- котедж «Краєвид» та інші.
У теплу пору року в Славському також можна збирати лісові ягоди (бруснику, чорницю, дику малину, калину та інші) та гриби.
Гончарна майстерня
Цікавим досвідом може стати відвідування гончарної майстерні, розташованої на території котеджного комплексу «4 сезони», де можна побачити старовинні зразки українського гончарного мистецтва, дізнатися про секрети майстерності та відчути себе гончарем, спробувавши власноруч виготовити глиняну фігурку на гончарному колі, яка стане оригінальним сувеніром.
Поїздки околицями та пам’ятки
Хороший спосіб урізноманітнити відпочинок у Славську — поїздки його околицями.
Так, всього за кілька кілометрів від курорту, поблизу сусіднього села Тухля, знаходиться козяча ферма, де живуть не тільки кози та козенята, а й вівці, коні та свійські птахи. Тут можна поспілкуватися з доброзичливими тваринами, за бажання навчитися доїти козу, а головне, скуштувати п’ять видів козячого сиру, який тут виробляють.
Неподалік Славського, у селі Верхня Рожанка, варто побачити дерев’яну церква Сходження Святого Духа. Вона побудована на початку XIX століття і є одним із визначних зразків сакральної бойківської архітектури.
Але ще більше в окрузі природних пам’яток:
- водоспади Гуркало, Шипіт та Кам’янка;
- озеро Журавлине, яке називають Мертвим;
- скелі Довбуша;
- озеро Синевір та інші.
Найпопулярніші готелі
Готель ««Шале Фільварок»
«Шале Фільварок» — це готель на околиці Славського, розташований за 20 хвилин ходьби від центру курорту. Найближчі витяги — на гору Високий Верх — знаходяться в 1,5 км. Його номерний фонд складається з 15 номерів категорій «Економ», «Стандарт», «Стандарт покращений», «Делюкс», «Напівлюкс» і «Люкс», багато з яких мають вид на гори.
Це невеликі світлі кімнати з обробкою з натурального дерева з базовим набором меблів, включаючи одно- або двоспальне ліжко, розкладний диван та шафу для одягу, телевізором зі Smart TV, холодильником. Усі номери мають власний санвузол з душовою кабіною. У холодну пору року працює опалення.
У вартість проживання входить сніданок, який подається в ресторані готелю, де також можна харчуватися за меню, що складається зі страв української та європейської кухні. У розпорядженні гостей сауна з контрастним басейном, альтанки з мангалом, футбольне поле, спортивний майданчик, столи для гри в більярд та настільний теніс, загальний лаунж, кімната для ігор, автостоянка. Влітку доступний відкритий басейн з зоною відпочинку і баром, а також дитячий басейн. На території працює прокат велосипедів та екскурсійне бюро; доступні послуги трансферу від залізничного вокзалу Славсько до готелю та від готелю до витягів «Захар Беркут».
У «Шале Фільварок» дозволяється розміщення з свійськими тваринами вагою до 10 кг (разова оплата — 500 гривень).
Готель «Агора Шале»
«Агора Шале» — це сучасний готель, розташований за 700 метрів від нижньої станції підйомника крісла на гору Погар, де прокладено лижні траси, і в кілометрі від залізничної станції Славсько.
Для розміщення тут пропонують шість дво- та тримісних номерів категорії «Стандарт», «Люкс» і «Делюкс». Кожен оснащений якісними меблями та технікою та має всі зручності, включаючи власний санвузол, та вихід на загальну терасу. Для проживання також доступний окремий котедж на 4 особи з кухнею, терасою і панорамними вікнами з видом на гірські хребти.
У вартість номера включені сніданки. Є можливість замовляти комплексні обіди та вечері. До послуг гостей лазня на дровах, карпатський чан та японський чан-офуро.
Готель «Захар Беркут»
«Захар Беркут» — це готель розташований біля підніжжя гори Високий Верх у селі Волосянка за кілька кілометрів від Славсько. Він є частиною однойменного туристичного комплексу, який також включає міні-готель та колибу на вершині гори, кафе швидкого харчування, крісельний та кілька бугельних витягів із комплексом трас.
Своїм гостям готель пропонує 24 просторі світлі номери різних категорій: однокімнатні «Економ» та «Стандарт», а також двокімнатні «Напівлюкс» та «Люкс». Серед зручностей — широкі двоспальні ліжка, телевізор із супутниковим ТБ, письмовий стіл зі стільцями, електрочайник, власний санвузол з душем.
Сніданки входять у вартість проживання. Обідати та вечеряти пропонують у ресторані «Захар Беркут», меню якого поєднує класичні страви української та європейської кухні з автентичними кулінарними традиціями карпатського регіону.
Гості готелю можуть користуватися сауною з басейном та джакузі, грати в більярд, настільний теніс, настільний футбол, бадмінтон, волейбол, настільні ігри. Для маленьких постояльців на території обладнано дитячий майданчик з батутом та zip-line та ігрова кімната з міні-лабіринтом. Влітку працює зона відпочинку з великим відкритим басейном, що підігрівається, де є дитяча секція, лежаками і парасольками від сонця.
За додаткову плату доступний японський чан-офуро, альтанки з мангалом, послуги пральні, організація екскурсій та трансфер до/від готелю.
Готель «Вежа Ведмежа»
«Вежа Ведмежа» — це чотирьохзірковий готель, стилізований під середньовічний замок. Знаходиться в заповідному урочищі серед карпатських гір, за півтора кілометри від південної околиці Славського, поблизу села Волосянка. Відстань до найближчого гірськолижного комплексу — «Захар Беркут» — становить 600 метрів.
Для проживання доступні номери різних категорій — від «Економ-стандарт» до трикімнатних «Люкс» та дворівневих «Апартаментів» з каміном і панорамними вікнами з видом на гори, а також окремі котеджі та будиночки. Всі номери оформлені в класичному стилі в теплих тонах, оснащені необхідними меблями та технікою для комфортного відпочинку, мають окрему ванну кімнату, де є фен, халат та набір туалетно-косметичних речей.
У готелі працює ресторан «Трапезна» з кількома залами та терасами, де щоранку подається сніданок, який входить у вартість проживання. Він спеціалізується на стравах європейської, української та польської кухні; існує окреме меню для дітей. У ціну номера також включено користування СПА-зоною, яка складається з фінської сауни, римської парної та відра-водоспаду для контрастного обливання, відкритим басейном з підігрівом із зоною відпочинку, доступним у теплу пору року, та стоянкою для авто.
Серед розваг, які пропонує Вежа Ведмежа, — мотузковий парк, майданчик для пейнтболу, тир, бадмінтон, настільний теніс, баскетбол, середньовічні атракції (стрільба з лука та арбалета), риболовля. Для малюків на території готелю облаштовані ігрова кімната та відкритий дитячий майданчик, доступні послуги няні. Серед інших сервісів, що пропонуються готелем, — прокат гірськолижного спорядження, трансфер до витягів, організація велопрогулянок та екскурсій.
Допускається розміщення з домашніми тваринами (доплата — 200 гривень на добу).
Комплекс «Двір Княжої Корони»
«Двір Княжої Корони» — це готельно-ресторанний комплекс, розташований у центрі гірськолижного курорту Славсько, за 5–7 хвилин ходьби від залізничної станції. Його номерний фонд складається з 14 одно- та двокімнатних номерів різних категорій, оформлених у лаконічному європейському стилі. Всі вони обставлені добротними меблями та оснащені якісною сучасною технікою. У кожному є власний санвузол. У вартість номера включено сніданок, який подається в ресторані готелю, що спеціалізується на стравах класичної європейської кухні.
До послуг гостей фінська сауна, римська парна, великий відкритий басейн з лежаками та панорамним видом на гори, що функціонує в теплу пору року, дитячий майданчик з батутом та гіркою, прокат велосипедів, послуги масажу, трансфер.
Дитячий відпочинок
Славсько цілком можна розглядати для відпочинку з дітьми, причому цілий рік.
Взимку це чудова можливість поставити їх на лижі чи сноуборд: незважаючи на те, що переважна більшість трас тут середньої складності та складні, на кожній з локацій є невеликі пологі спуски, де проходить навчання та катаються діти. У прокаті без проблем можна орендувати спорядження та амуніцію різних розмірів. Їхати в Славсько з дитиною варто і просто заради того, щоб подарувати їй справжню зимову казку та масу зимових розваг: дітлахи із задоволенням катаються тут на санчатах, снігоходах, сноутюбах, запряжених кіньми санях, ліпить сніговиків.
У теплу пору року з дітьми в Славську можна ходити в піші походи в гори, благо тут вистачає невисоких вершин і простих маршрутів, збирати гриби та ягоди в лісі, спостерігати за коровами та вівцями, що пасуться на полонинах, їздити на екскурсії.
Ще більше занять та розваг для хлопців пропонують місцеві готелі. У багатьох є дитячі майданчики з драбинками, гойдалками, батутами, гірками та пісочницями, ігрові кімнати з книжками, іграшками, конструкторами та мультфільмами. У басейнах роблять секції для дітей чи встановлюють окремі дитячі басейни з підігрівом.
Сімейні готелі, такі, як «Захар Беркут» або «Вежа Ведмежа», за запитом ставлять у номер дитяче ліжечко, в ресторанах пропонують дитяче меню, а деякі взагалі готують їжу для малюків за індивідуальним замовленням, надають послуги няні.
Охорона здоров’я
У селищі Славсько працює Славська міська лікарня (поліклінічне відділення), розташована за адресою: вул. Архангельського, 17. Тут можна потрапити на прийом до терапевта, педіатра, сімейного лікаря, а також отримати консультацію вузьких фахівців:
- ортопеда-травматолога;
- хірурга;
- акушера-гінеколога;
- кардіолога;
- ендокринолога;
- невропатолога та інших.
Якщо медична допомога знадобиться ввечері або у вихідні дні, коли лікарня не працює, можна звернутися до медпунктів, що функціонують у зонах катання поряд із витягами (наприклад, у разі травми) або приватної клініки «Турбота» (вул. Архангельського 3-А, вул. Т. Шевченка, 1).
Із серйозними проблемами краще їхати до міста Сколе, розташованого за 30 км від Славського, де знаходиться центральна районна лікарня.
У центральній частині курорту працює кілька аптек, де за необхідності можна придбати препарати та медикаменти основних груп, але ціни тут трохи завищені.
Банки, банкомати та термінали
У селищі Славсько працює відділення «Ощадбанку» із банкоматом, розташоване за адресою: вул. Шептицького, 3-А. Ще один банкомат цього банку знаходиться у районі залізничної станції Славсько.
У центральній частині селища, у приміщенні супермаркету «Рукавичка», що розташований за адресою: вул. І. Франка, 4-Д, також працюють банкомат та термінал самообслуговування «ПриватБанку».
У розпал гірськолижного сезону до банкоматів можуть бути черги, а гроші у них швидко закінчуються. Тому, вирушаючи на відпочинок у Славсько, краще мати при собі запас готівки. Тим більше, що безготівковий розрахунок на курорті не дуже поширений: банківські картки до оплати приймають лише деякі готелі, заклади громадського харчування та торгові об’єкти.
Харчування
Багато готелів та готельні комплекси курорту Славсько включають у вартість проживання сніданки, які подають у власних кафе або ресторанах. Там же — вже за додаткову плату — пропонують комплексні обіди та вечері, або вибирати страви, що сподобалися, та напої по меню. У приватних садибах власники часто пропонують гостям дво- чи триразове харчування (за бажанням за окрему плату).
За межами готелів у Славському теж вистачає місць, де можна і швидко перекусити, і ґрунтовно підкріпитись. Біля нижніх та верхніх станцій підйомників працюють невеликі кафе та кіоски з домашньою їжею та гарячими напоями, а біля підніжжя та на вершині деяких гір з лижними трасами, включаючи Тростян та Високий Верх, можна посидіти у гарному ресторанчику чи колибі з приголомшливим виглядом.
Піцерії, кафе, ресторани є у всіх районах курорту та поруч із популярними туристичними локаціями на його околицях. Більшість із них пропонують страви класичної європейської, традиційної української, регіональної карпатської та, зокрема, колоритної бойківської кухні. Серед найбільш відвідуваних:
- ресторан «Максим»;
- піцерія «Esposito’s»;
- колиба «Забава» приватної садиби «VХаті»;
- ресторан «Трапезна» готельного комплексу «Вежа Ведмежа»;
- кафе «Лілія»;
- ресторани готелів «Шале Фільварок», «Захар Беркут», «Лагуна Карпат»;
- колиба «Форель».
Готувати самому на відпочинку у Славську теж можна, якщо зняти номер з кухнею.
Магазинів тут небагато, але необхідні продукти купити не буде проблемою.
Найбільший вибір — у супермаркетах «Рукавичка» та «Гостинний двір», розташованих у центрі селища. Крім них, на території курорту працюють невеликі магазинчики та міні-маркети, а також спеціалізовані магазини (свіже м’ясо, м’ясоковбасні вироби, випічка тощо). Поруч із залізничною станцією є невеликий ринок.
Які ціни в 2025 році у Славському
Скільки коштує відпочити у Славському тиждень із харчуванням та дорогою?
Поширені запитання (FAQ)
Де знаходиться гірськолижний курорт Славсько?
Курорт Славсько знаходиться в однойменному селищі на півдні Львівської області, на кордоні із Закарпатською та Івано-Франківською областями. Він лежить у долині, утвореній руслами річки Опір та її притоки Славки, на схилах гір Тростян, Погар, Ільза, Високий Верх, Довбушанка та Менчул в оточенні лісистих хребтів Сколівських Бескидів.
Скільки триває гірськолижний сезон у Славському?
Завдяки особливостям клімату кататись на лижах та сноубордах у Славську можна з кінця листопада до середини березня, а нерідко і до початку квітня.
Де кататися на лижах у Славському?
У Славсько для катання доступні близько 30 лижних трас, прокладених на схилах гір Тростян, Погар, Кремінь, Високий Верх та Менчул. Більшість із них складні та середньої складності, розраховані на досвідчених райдерів та професіоналів, але є й прості спуски, які підходять для навчання новачків та катання дітей.
Скільки коштує скіпас у Славському?
В рамках курорту діє кілька зон для катання, що розташовані на схилах різних гір. І на кожній свої витяги, тому єдиного скі-пасу тут немає. Вартість залежить від типу витягу (крісельний, бугельний, мультиліфт) та кількості підйомів: разовий, денний абонемент, абонемент на 3 години, оглядовий і т.д.
У високий сезон, який у Славську триває з кінця грудня до середини січня, та у вихідні дні ціни на витяги вищі. Дитячий квиток/абонемент зазвичай становить 50-60% від ціни дорослого. Для дітей віком до 5 років підйом безкоштовний.
Яке житло у Славську?
У Славську добрий вибір житла. Послуги розміщення пропонують:
- готельні комплекси;
- невеликі готелі;
- приватні садиби;
- котеджі;
- гостьові будинки;
- місцеві мешканці, які здають туристам окремі кімнати чи цілі будинки.
Куди поїхати зі Славсько?
На околицях Славсько багато цікавих місць, які можна відвідати самостійно або у складі екскурсій. Найцікавіші:
- історико-культурний заповідник «Тустань»;
- скелі Довбуша;
- озеро Синевир;
- центр реабілітації бурих ведмедів;
- водоспад Шипіт;
- замок «Паланок» у Мукачеві;
- термальні джерела Берегова та ін.
Як дістатися до Славського
Славсько — це єдиний в Україні гірськолижний курорт із залізничним сполученням. Тут є залізнична станція, через яку проходять потяги сполученням «Київ — Ужгород», «Київ — Солотвино», «Запоріжжя — Солотвино», «Запоріжжя — Ужгород», «Дніпро — Ужгород», «Одеса — Ужгород», «Харків — Ужгород» », «Кам’янець-Подільський — Ужгород», «Луцьк — Ужгород», «Львів — Ужгород». Вони також охоплюють Білу Церкву, Тернопіль, Вінницю, Хмельницький, Суми, Полтаву та низку інших населених пунктів.
З міст, які не мають прямого залізничного сполучення зі Славськом, зручно доїхати поїздом до Львова, а звідти — автобусом або електричкою до курорту. Дорога займає приблизно 2–2,5 години.
Електрички у Славську також ходять із Мукачевого та Ужгорода.
Дістатися Славсько можна і своїм транспортом — дорога тут у хорошому стані.