ТАТАРІВ: відпочинок, готелі та житло — ЦІНИ 2025
- Область: Івано-Франківська
- Район: Надвірнянський
- До найближчого обласного центру: 80 км
- Індекс: 78596
Татарів — це невелике село в Івано-Франківській області, що лежить у долині гірської річки Прут в оточенні карпатських вершин. Комфортний клімат з помірно теплим літом і м’якою зимою, найчистіше гірське повітря, «знезаражене» фітонцидами хвойних лісів, що покривають схили навколишніх гір, свого часу принесли йому славу кліматичного курорту, куди на відпочинок та для оздоровлення приїжджали з Кракова, Варшави, Відня, інших куточків Європи.
Але останнім часом із розвитком зимових туристичних маршрутів у Карпатах Татарів став важливим транспортним хабом. Саме на його залізничну станцію прибувають потяги, які везуть відпочиваючих до Буковеля, до якого звідси рукою подати.
Татарову взагалі пощастило з розташуванням: серед його сусідів, крім надпопулярного Буковеля, значаться інші відомі гірськолижні курорти та туристичні центри — Яремче, Ворохта, Яблуниця, Драгобрат. Але й самому йому є що показати та запропонувати: цікаві маршрути на вершини та полонини, що проходять у тому числі через один із найкрасивіших водоспадів регіону — Женецький Гук, рафтінг та рибалку у гірських річках, самобутні музеї, колоритні вілли та садиби, з терас яких зручно милуватися багатошаровими карпатськими пейзажами та насолоджуватися гармонією з природою.
Зміст
Приховати- Готелі та житло у Татарові
- Лижні траси та підйомники у Татарові
- Дозвілля у Татарові
- Найпопулярніші готелі
- Дитячий відпочинок
- Охорона здоров’я
- Банки, банкомати та термінали
- Харчування
- Які ціни у 2025 році у Татарові
- Скільки коштує відпочити у Татарові тиждень із харчуванням та дорогою?
- Поширені запитання
- Як дістатися до Татарова
Готелі та житло у Татарові
У невеликому Татарові незрівнянно велика кількість варіантів розміщення — на будь-який смак та кишеню. Тут працюють:
- кілька санаторіїв та пансіонатів;
- чотиризіркові готельні комплекси;
- міні-готелі;
- садиби;
- котеджі.
Номери найрізноманітніші: від бюджетних із загальними зручностями та кухнею до апартаментів на кілька кімнат та окремих будиночків з терасами, мангалами та приватними парковками.
Розміститися також можна у приватному секторі, де місцеві жителі здають гостям курорту кімнати та будинки. Це найекономніший варіант проживання у Татарові.
Нижче наведено посилання на огляди одних із найпопулярніших готелів Татарова.
Лижні траси та підйомники у Татарові
У Татарові немає своїх гірськолижних спусків, але за півгодини їзди від нього розташовані одні з найвідоміших зимових курортів Карпат із трасами різного рівня.
Буковель
Найвідоміший і один із найближчих — Буковель. На сьогодні йому немає рівних за кількістю, якістю та різноманітністю лижних трас. Тут їх близько 70-ти, різної протяжності та рівня складності — для людей із різною підготовкою та навичками.
- Для новачків доступні «сині» — широкі та пологі, де зручно вчитися кататися та здійснювати перші спуски під контролем інструктора.
- Для любителів, які бажають відточувати майстерність, — «червоні».
- Для досвідчених райдерів та професійних спортсменів у Буковелі облаштовані складні «чорні» спуски та зони для фрірайду.
Є тут траси для катання на санках та сноутюбах.
Всі спуски курорту обслуговуються сучасними витягами, переважно крісельними, оснащені системами штучного осніження та готуються ратраками.
Яблуниця
Ще ближче до Татарова Яблуниця. У цьому курортному селі діє близько десятка лижних трас — переважно легких та середньої складності. Вони не дуже довгі, але з різноманітним рельєфом та можливістю змінювати траєкторію спуску. Тож тут сподобається і новачкам, які тільки планують стати на лижі чи сноуборд, і тим, хто добре підготовлений та шукає цікаві, при цьому не екстремальні, спуски.
Ворохта
У сусідній Ворохті, розташованої найближче до Татарову, лижних трас небагато, зате вони різного рівня. Є навчальна для новачків та дітей, легка та більш складна для тих, хто впевнено стоїть на лижах чи сноуборді та готовий до крутих ділянок і перешкод. Їх обслуговують канатно-крісельний витяг, «бугель» та мультиліфт.
Там же, у Ворохті, знаходяться професійні трампліни, збудовані ще сто років тому, де тренувалися спортсмени зі стрибків на лижах.
Драгобрат
Професіоналам та екстремалам краще їхати на Драгобрат (спочатку доведеться дістатися до селища Ясіня, а звідти трансфером нагору), де багато «чорних» трас із цікавими маршрутами та локацій для позатрасового катання, тобто фрірайду.
Взяти в оренду гірськолижне спорядження завжди можна на місці, біля спусків, але краще зробити це в самому Татарові — так обійдеться дешевше. Тут працює кілька пунктів прокату. Один, мережі «Спортцентр», знаходиться на виїзді із села у бік Ворохти, інший — у самому центрі, поряд із поворотом на Буковель. Там можна орендувати лижі, сноуборди, комплекти, захисне екіпірування, аксесуари тощо.
Дозвілля у Татарові
В Татарові немає можливостей для катання на лижах, але біля нього зосереджені найвідоміші гірськолижні курорти: Буковель — за 15 хвилин їзди, Яблуниця — за півгодини; трохи більше доведеться діставатися Драгобрату.
Якщо зимові Карпати для вас означають не тільки лижні спуски, Татарову є що запропонувати. Вдень тут можна гуляти, дихаючи свіжим морозним повітрям, милуватися засніженими вершинами, блукати лісовими стежками, відчуваючи себе в зимовій казці, а вечорами ніжитись у гарячих чанах.
Ще можна провести дозвілля у Татарові пізнавально, завітавши до його нечисленних пам’яток.
Церква Св. Димитрія Солунського
Найвідоміша з них — це дерев’яна церква Св. Димитрія Солунського, що стоїть у центрі села. Вона була збудована в середині XIX століття у гуцульському стилі. П’ятизрубний храм споруджений із смереки та покритий гонтом, усередині збереглися цінні зразки темперного живопису. Поруч із церквою стоїть двоярусна дерев’яна дзвіниця з восьмигранним шатровим дахом.
Музеї
Музей історії та старожитностей
Музей історії та старожитностей Татарова — це ще одне цікаве місце, куди варто зайти. Він маленький, складається лише з двох кімнат, але оригінальний: знайомить з історією села, традиціями та побутом його мешканців.
Серед експонатів є предмети одягу та взуття, вишиті рушники, старовинні знаряддя праці, фотографії, які показують, як виглядав Татаров у різні періоди своєї історії. Окрема виставка у музеї присвячена Революції гідності та російсько-українській війні. Вхід вільний.
Музей гуцульського побуту
Ще один музей аналогічної тематики — Музей гуцульського побуту — відкритий на території готельного комплексу «Коруна». Його експозиція розміщується у справжній гуцульській хаті, побудованій сто років тому в карпатському селі Шепіт та відносно нещодавно перенесеній на територію комплексу.
Музейна колекція включає різні предмети побуту карпатських горян: одяг, посуд, меблі, дитяче ліжечко, ткацький верстат та ін. Відвідати його можна безкоштовно в будь-який день тижня.
Активний відпочинок
З настанням тепла кількість варіантів дозвілля в Татарові суттєво розширюється насамперед за рахунок трекінгу, піших і велосипедних походів.
Із села стартує безліч цікавих маршрутів, у тому числі в гори. Пройти їх можна самостійно (за наявності необхідних знань та навичок) або з гідами, скориставшись послугами місцевих турагентств, які організовують походи, сходження та екскурсії.
Один із найпопулярніших маршрутів з Татарова — на гору Хом’як. Він не довгий і відносно простий, підходить для новачків та дітей. Дорога йде вздовж річки Женець до водоспаду Женецький Гук, звідти через полонину Хом’яків до схилу гори і далі кам’янистою стежкою на вершину, з якої відкриваються захоплюючі краєвиди на Чорногірський хребет з Говерлою та Петросом. За бажанням маршрут можна продовжити до гори Синяк.
Похід до водоспаду Женецький Гук — не менш затребуваний. Він починається на околиці Татарова, йде трасою у бік Яремче і в районі підвісного мосту повертає ліворуч. Далі шлях лежить асфальтовою доріжкою, що йде вздовж русла річки Женець до водоспаду, який вважається одним із найкрасивіших у Карпатах. Він утворився трохи більше півстоліття тому внаслідок повені. Вода тут падає сильним потоком з висоти 15 метрів, заворожуючи силою і своєрідним гулом, за який місцеві і прозвали його Гуком.
З Татарова також можна пройтися до Поляни кохання, по дорозі спробувати цілющу воду із сірководневого джерела, піднятися на гору Ягідну, до урочища Бащенка, де колись розташовувалися відомі курортні комплекси та санаторії. Якщо не лякають більш протяжні та складні маршрути, у Татарові пропонують сходження на гори Говерла, Піп Іван, походи до озера Несамовитого.
У теплу пору року тут також організують сплави на рафтах, каяках, байдарках і катамаранах річкою Прут, кінні прогулянки та поїздки на квадроциклах мальовничими околицями. Хороші можливості в Татарові і для любителів риболовлі: ловити рибу можна прямо у річці Прут або у форелевих ставках на території господарств. Восени навколишні ліси усіяни грибами та ягодами — «полювання» за ними також може стати цікавим та захоплюючим проведенням часу.
Поїздки та екскурсії
Ну, а якщо стане нудно, завжди є можливість вирушити на сусідні курорти: за розвагами — до Буковеля, за сувенірами — до Яремчі, за історією — до Ворохти з її кам’яними мостами-віадуками та старовинними церквами та до Микуличину, що зберіг дерев’яні вілли часів Австро-Угорщини та самобутні музеї.
Найпопулярніші готелі
Готельний комплекс «Коруна»
«Коруна» — це готельний комплекс розташований недалеко від центру Татарова. Відстань до курорту Буковель складає 15 км. Для розміщення тут пропонують 65 номерів категорій «Стандарт», «Напівлюкс» та «Люкс», а також апартаменти. Більшість їх розташовані в автентичних дерев’яних гуцульських будиночках, відреставрованих із збереженням особливостей традиційної архітектури. Усі номери світлі та просторі, з великими вікнами, оснащені сучасними меблями та технікою, включаючи зручні ліжка, гардеробну шафу, телевізор із супутниковим ТБ, робочий стіл, електрочайник з набором посуду для приготування чаю та кави, а також мають власний санвузол з душем або ванною, де є фен та косметичні аксесуари.
Апартаменти є трирівневими номерами, що складаються з двох спалень, великої вітальні з каміном, обладнаної кухні та двох окремих санвузлів. У кожному номері є тераса та балкони. Апартаменти розраховані на розміщення до 8 осіб.
На території комплексу діє ресторан гуцульської та європейської кухні. Щоранку тут подають сніданок у форматі «шведський стіл», який включено у вартість проживання. Тут можна обідати і вечеряти, але вже за окрему плату, вибираючи страви з меню. У розпорядженні гостей також великий відкритий басейн з зоною джакузі і маленький басейн з підігрівом, що підходить для дітей. Поруч із басейнами облаштована велика зона відпочинку з лежаками та парасольками від сонця.
Для дітей у готелі «Коруна» обладнано дитячу кімнату, а в період зимових свят працює няня. Для дорослих гостей доступні сауна, тенісний корт, тренажерний зал, більярдна. На території комплексу працює Музей гуцульського побуту та галерея сучасного мистецтва. Є автостоянка та безкоштовний Wi-Fi.
Дозволяється розміщення з домашніми тваринами (за окрему плату).
Міні-готель «Ашер»
«Ашер» — це міні-готель розташований у тихому мальовничому місці за 20 хвилин ходьби від центру Татарова. На вибір тут комфортабельні номери місткістю від 2 до 4 осіб, а також котедж на чотири номери, який можна орендувати цілком. Всі вони мають окремий вхід та власний санвузол з душовою кабіною, укомплектовані базовим набором меблів, телевізором із плоским екраном та супутниковими каналами, холодильником та електрочайником. Деякі номери мають міні-кухню з мікрохвильовою піччю та можливістю користуватися мультиваркою.
На території готелю обладнана спільна кухня, де можна готувати, обідня зона, дитячий ігровий майданчик з гірками, батутом, пісочницею та іграшками, зона барбекю з альтанками та мангалами, парковка та тераса з видом на гори. До послуг гостей відкритий басейн, доступний у теплу пору року, та лазня, користуватися якими можна за окрему плату. Безкоштовний Wi-Fi надається на всій території готелю.
Готель «Форест хаус»
«Форест хаус» — це невеликий затишний готель, розташований на березі річки Прут, біля підніжжя гірських схилів, за 10 км від Буковеля. Тут облаштовано 15 одно- та двокімнатних номерів категорій «Стандарт», «Напівлюкс» та «Люкс». Вони відрізняються площею та комплектацією, але в кожному є все необхідне для комфортного відпочинку: зручні ліжка, телевізор, власний санвузол з рушниками та набором туалетно-косметичних речей. Для оренди також доступний двоповерховий дерев’яний котедж на 8–10 гостей, на першому поверсі якого знаходиться вітальня з каміном, обладнана кухня, сауна та санвузол, а на другому — чотири спальні та ще один санвузол.
У вартість проживання входить сніданок. Також можна харчуватися меню в ресторані української кухні, що працює на першому поверсі готелю. У розпорядженні гостей є альтанка з мангалом, два відкритих басейни (великий і дитячий) з лежаками, зона відпочинку на березі річки, карпатські чани, дитячий майданчик, стоянка для авто, Wi-Fi по всій території. У готелі пропонують послуги з організації екскурсії та інших активностей.
Приватна садиба «Дикий мед»
«Дикий мед» — це приватна садиба, розташована в тихому місці на північній околиці Татарова, за 13 км від курорту Буковель, поблизу лісу та річки Женець біля підніжжя карпатських схилів. Неподалік готелю знаходиться полонина Залім з великою гойдалкою, водоспади Женецький Гук та Наринецький, а також магазин «АТБ».
Садиба складається з кількох дерев’яних котеджів, де облаштовано 22 номери різних категорій — від «Економ» до «Люкс» — з невигадливим інтер’єром та простою обстановкою. Всі вони, незалежно від типу, мають індивідуальний санвузол з душем, набором рушників, феном та засобами особистої гігієни. Серед інших зручностей — двоспальні або односпальні ліжка, тумби, вішалка, комод або шафа для одягу, телевізор з супутниковими каналами. У вартість номера входить сніданок.
На території садиби «Дикий мед» працюють колиба та кафе, де пропонують страви гуцульської та традиційної української кухні. Влітку доступний невеликий басейн із зоною відпочинку. Для маленьких постояльців облаштовано дитячий майданчик. Є альтанки, мангали, настільний теніс, бадмінтон, ігри, стоянка для авто. За окрему плату можна користуватися сауною та пральнями.
Котеджний комплекс «Wood House»
«Wood House» — це котеджний комплекс, розташований неподалік центру Татарова, за 15 км від Буковеля. Складається із двоповерхових дерев’яних будиночків з панорамними вікнами. У кожному на першому поверсі знаходиться вітальня з каміном, телевізором і диваном, кухня, де є все необхідне для самостійного приготування їжі: мультиварка, мікрохвильова піч, холодильник, електрочайник, посуд, санвузол з душем або ванною. На другому поверсі облаштовано дві спальні, хол з диваном, ще один санвузол та балкон.
На території комплексу є колиба, де можна замовити страви меню; крім основного, є меню зі стравами, приготованими на вогні. До послуг гостей великий відкритий басейн з підігрівом та відпочинковою зоною, закритий басейн, лаундж-зона, мангал, дитячий ігровий майданчик, парковка, сауна, Wi-Fi на всій території.
Дозволяється розміщення з домашніми тваринами.
Дитячий відпочинок
На відпочинок у Татарів можна сміливо їхати з дітьми. Тут чудові можливості і оздоровити дитину, і організувати для неї цікаве та насичене враженнями дозвілля.
Село оточують хвойні ліси, які роблять тутешнє повітря цілющим: воно насичує дитячий організм киснем, зміцнює імунітет та профілактує захворювання органів дихання, а погода у будь-яку пору року комфортна. Поблизу Татарова багато цікавих природних та історичних локацій, поїздки чи походи до яких розширюють світогляд дитини, збагатять знання та подарують незабутні емоції.
З дітьми можна ходити в гори (поряд є невисокі вершини з простими маршрутами), до водоспадів, гуляти по полонинах, милуючись карпатськими ландшафтами і спостерігаючи за вівцями та коровами, що пасуться під наглядом пастухів, збирати ягоди та гриби, взимку — кататися на лижах і санках на одному із сусідніх гірськолижних курортів.
Більшість готелів та садиб Татарова мають на території дитячий майданчик, деякі ще й ігрову кімнату та дитячі басейни, а окремі, серед яких, наприклад, готель «Коруна», можуть запропонувати послуги няні. У номерах для відпочиваючих з дітьми надаються дитяче ліжечко і столик для годування. Якщо є потреба готувати для дитини, в Татарові легко знайти номер з кухнею, обладнаною необхідною технікою та посудом.
Охорона здоров’я
У Татарові працює лише одна медична установа, це амбулаторія загальної практики сімейної медицини, розташована за адресою: вул. Незалежності, 23. Сюди можна звернутися з легким нездужанням; при виникненні серйозніших проблем зі здоров’ям (травмах, отруєннях і т.д.) краще викликати швидку. Крім державної, у Татарові доступні послуги приватної швидкої допомоги («Айболіт»).
Найближча лікарня знаходиться в селищі Ворохта, розташованому лише за 8 км від Татарова. Тут можна отримати екстрену медичну допомогу, консультацію вузького спеціаліста, пройти ультразвукове обстеження. На території курорту Буковель, що за 14 км від Татарова, працюють приватні медичні центри.
Щодо аптек, то їх у селі працює лише кілька, і широким асортиментом медикаментів вони не можуть похвалитися. Так що, вирушаючи на відпочинок у Татарів, можна взяти з дому аптечку з найнеобхіднішими (жарознижувальними, знеболюючими, антисептичними засобами тощо) або ж бути готовим поїхати за ними, наприклад, у сусідню Ворохту чи Буковель.
Банки, банкомати та термінали
Ані банківських відділень, ні банкоматів у селі Татарів немає.
Найближчі знаходяться у селищі Ворохта та на території курорту Буковель. Без готівки тут обійтися не вийде — банківські картки для оплати приймають лише деякі готелі, заклади громадського харчування та магазини; здебільшого доступний лише готівковий розрахунок.
Харчування
Багато готелів та садиб Татарова включають у вартість проживання сніданок (або надають його за бажанням за окрему плату), а обідати та вечеряти пропонують стравами з меню своїх кафе та ресторанів, що спеціалізуються на локальній та традиційній українській кухні.
Для різноманітності або у разі, якщо свого кафе на території готелю немає, можна харчуватися в інших закладах Татарова, яких тут достатньо:
- автентичні кафе;
- колоритні колиби;
- ошатні ресторани;
- затишні кав’ярні.
Найвідвідуваніші заклади курорту:
- ресторани готелів «Коруна», «Хатинка у Румуна», «Pigy», «Lavanda Country Club»;
- колиба садиби «Дикий мед» й готелю «Форест Хаус»;
- кафе-колиба «Сузір’я Карпат»;
- ресторан «Cufer»;
- кафе «Mangalna Vatra» та ін.
Тут готують усі найвідоміші страви карпатського регіону: бограч, банош, грибну юшку, деруни з м’ясом, книш та багато інших.
Якщо хочеться, можна готувати й самому. Кухня може бути своя — в номері чи котеджі — або загальна на території готелю чи садиби. Зазвичай на таких кухнях є мікрохвильова піч, мультиварка, холодильник, мийка, електрочайник та посуд для приготування та їди.
На північній околиці Татарова працює магазин «АТБ», де можна купити всі необхідні продукти: асортимент там великий, ціни на деякі товари можуть бути трохи вищими, ніж в інших магазинах мережі.
Крім того, у різних районах села є невеликі продуктові магазини та мінімаркети. Поруч із «АТБ» відкрито м’ясну лавку.
Які ціни у 2025 році у Татарові
Скільки коштує відпочити в Татарові тиждень із харчуванням та дорогою?
Поширені запитання (FAQ)
У Татарові можна кататися на лижах та сноубордах?
У самому селі немає лижних спусків, але поряд з ним є кілька гірськолижних курортів, включаючи знаменитий Буковель, Яблуницю та Ворохту. Тож якщо ви приїхали до Карпат заради зимових катань і зупинилися у Татарові, звідси хоч щодня можна їздити кататися на сусідні спуски — дорога займе не більше півгодини.
Скільки коштує житло у Татарові?
Ціни залежать від типу житла (готель, садиба, котеджний комплекс або гостьовий будинок), категорії номеру, його площі та комплектації, наявності зручностей (номери з власним санвузлом коштують дорожче за аналогічні, але зі зручностями на поверсі або території). На вартість житла може впливати наявність балкона та виду, що відкривається з нього, басейну, ресторану та сауни на території готелю та його розташування. Також дорожче коштуватиме номер із включеним сніданком. Але загалом ціни на житло в Татарові помітно нижчі, ніж у сусідньому Буковелі. Саме тому туристи, які хочуть заощадити, вважають за краще зупинятися тут, а кататися на лижах їздять у Буковель.
Чи є у Татарові готелі з басейном?
Так, у цьому курортному селі багато готелів та деякі садиби мають на території відкриті сезонні басейни із зоною відпочинку та криті басейни з підігрівом, користуватися якими можна цілий рік. Серед них, наприклад, готелі: «Коруна», «Форест хаус», «Ашер», «Wood Hotel», «Lavanda Country Club», «Pigy», «Закрут».
Скільки кілометрів від Татарова до Буковеля?
Відстань між курортами становить 15 км, доїхати можна за 20 хвилин.
Як дістатися з Татарова в Буковель?
На спеціальних шатлах «Татарів — Буковель», що відправляються від залізничної станції курорту кілька разів на день (розклад синхронізований з прибуттям поїздів), автобусах, маршрутках або таксі.
Як дістатися до Татарова
Найпростіше і найзручніше — поїздом. У центрі села знаходиться нещодавно реконструйована залізнична станція, яка щодня приймає пасажирські потяги з Києва, Дніпра, Запоріжжя, Одеси, Кривого Рогу, Харкова, Сум, маршрути яких також охоплюють низку інших населених пунктів.
Потягом, крім того, можна доїхати до Івано-Франківська, а там пересісти на автобус, маршрутку або електричку до Татарова. Дорога займає 2–3 години залежно від виду транспорту.