ВЕРХОВИНА: відпочинок, готелі та житло — ЦІНИ 2025
- Область: Івано-Франківська
- Район: Верховинський
- До найближчого обласного центру: 120 км
- Індекс: 78700
Верховина — це селище в Івано-Франківської області, розташоване на берегах річки Чорний Черемош в оточенні карпатських вершин. Від інших курортів регіону він вигідно відрізняється універсальністю: тут і лижні траси, і безліч туристичних маршрутів у гори та на полонини, і півтора десятки найцікавіших музеїв, і концентрований гуцульський колорит.
Це мальовниче селище, яке розмістилося високо в горах, — найкраще місце, щоб зрозуміти та відчути Карпати, дізнатися історію та доторкнутися до давніх традицій регіону. Тут маса можливостей для різного відпочинку, як активного, так і спокійного, і взимку, і влітку.
Щоправда, добратися до Верховини складніше, ніж на інші популярні карпатські курорти, без пересадок не вийде. Але й туристів з цієї причини тут помітно менше, а отже, менше натовпу, шуму та суєти.
Зміст
Приховати- Готелі та житло у Верховині
- Лижні траси та підйомники у Верховині
- Дозвілля у Верховині
- Найпопулярніші готелі
- Дитячий відпочинок
- Охорона здоров’я
- Банки, банкомати та термінали
- Харчування
- Які ціни у 2025 році у Верховині
- Скільки коштує відпочити у Верховині тиждень із харчуванням та дорогою?
- Поширені запитання
- Як дістатися до Верховини
Готелі та житло у Верховині
У Верховині та сусідніх присілках маса варіантів розміщення на будь-який смак та бюджет. Тут є:
- готельно-ресторанні комплекси;
- курортні готелі;
- приватні садиби;
- пансіонати;
- котеджі;
- міні-готелі;
- гостьові будинки.
Тим, хто хоче бути ближчим до природи, пропонують розміщення в кемпінгах та глемпінгах. Найбільш бюджетні варіанти — у приватному секторі, де можна винайняти кімнату або окремий будинок.
Нижче наведено посилання на огляди одних із найпопулярніших готелів Верховини.
Лижні траси та підйомники у Верховині
Гірськолижним курортом Верховину можна назвати з натяжкою. Тим не менш, тут є де покататися взимку.
На горі Пушкар (812 метрів), неподалік східної околиці села, в сезон працює бугельний витяг довжиною 320 метрів. Від його верхньої станції спускаються дві траси, обидві досить пологі, але зустрічаються горбисті ділянки та ділянки з більш стрімким спуском. Траса ліворуч від витягу трохи ширша. Протяжність спусків — близько 400 метрів, перепад висот — трохи більше ніж 70 метрів.
Лижні траси у Верховині підходять для лижників-початківців та любителів зимових катань, які ще невпевнено почуваються на більш крутих схилах. А от просунутим райдерам та професійним спортсменам робити тут нічого, такі зазвичай їдуть на Драгобрат чи до Буковеля.
Натомість Верховина може похвалитися відсутністю довгих черг на витяг та відносно невисокою вартістю прокату. До речі, пункт прокату гірськолижного спорядження, де можна орендувати лижі, сноуборди та елементи екіпіровки, працює біля нижньої станції. Тут же можна скористатися послугами інструктора з гірських лиж та сноуборду.
Дозвілля у Верховині
Верховина — це одне з найкращих місць відпочинку в Карпатах, незалежно від того, як ви вважаєте за краще проводити час у відпустці: активно, розслаблено чи пізнавально. Тут маса занять та розваг для дорослих та дітей, доступних цілий рік.
У холодну пору року тут можна кататися на лижах, санках і сноутюбах, прогулюватися по засніженому лісу верхи на конях або в санях, запряжених кіньми, а вечорами відігріватись в саунах і лазнях, які є в більшості готелів курорту.
Особлива удача, якщо вийде опинитися у Верховині у період різдвяно-новорічних свят. Це чудова можливість стати свідком або навіть учасником яскравих святкувань у гуцульських традиціях: тут, як і в будь-якому іншому місці Карпат, трепетно зберігають давні гуцульські обряди та звичаї.
Музеї
Якщо хочеться ближче познайомитися з культурою та історією краю, вирушайте у музеї — їх у Верховині понад десяток.
Найвідоміший музей Гуцульщины, що працює у двоповерховому дерев’яному будинку в центрі села майже сто років. Це історико-краєзнавчий музей, який знайомить з історією, природою, культурою, побутом та мистецтвом Гуцульщини. Тут представлені предмети побуту, народний одяг, місцевий живопис, вироби із дерева та глини. Окрема експозиція присвячена історії Верховини. У музеї проводять майстер-класи з виготовлення гуцульських килимів.
З побутом, традиціями, ремеслами та мистецтвом гуцулів також можна познайомитись у приватних музеях «У трембітаря» і ім. Романа Кумлика. В обох представлені цікаві колекції гуцульських музичних інструментів. Тут же можна взяти участь у майстер-класах з гри на трембіті, дримбі, цимбалах та ін.
Ще один цікавий музей у Верховині, Музей гуцульської магії, присвячений мольфарам, як в гуцульській культурі називають людей, наділених надприродними здібностями. Тут зібрані предмети, які використовували карпатські маги: роги, палиці, каміння та багато іншого. Засновник музею називає себе нащадком мольфарів та під час екскурсії розповідає багато цікавого.
Серед інших музеїв, де варто побувати під час відпочинку у Верховині:
- будинок-музей фільму «Тіні забутих предків», розташований у хаті місцевих жителів, в якій під час зйомок мешкав режисер стрічки Сергій Параджанов;
- музей вишиванки;
- музей-сироварня «Хата-зграя».
У сусідньому присілку Криворівня знаходяться літературно-меморіальний музей Івана Франка та музей-садиба Михайла Грушевського.
Активний відпочинок
У теплу пору року найпопулярніше заняття у Верховині — трекінг і походи в гори. Звідси, наприклад, зручно підніматись на Говерлу, найвищу точку Українських Карпат. Відправною точкою служить контрольно-пропускний пункт, звідки стартують два маршрути:
- синій — більш короткий, але і крутіший;
- зелений — більш простий і пологий.
Перший приведе на вершину в середньому за дві години, другий за три години.
З Верховини також популярні маршрути на гору Піп Іван, де знаходиться обсерваторія «Білий слон», гору Біла Кобила, з вершини якої відкриваються захоплюючі краєвиди на Чорногірський хребет, до каньйону Коморі Довбуша на горі Синиці та Писаного Каміння.
У Верховині, крім того, чудові умови для рафтинг: тут тече річка Чорний Черемош з бурхливим потоком та крутими порогами, діє табір та школи рафтингу, де пропонують спуски на байдарках, рафтах та каяках. Адреналін та незабутні враження можна отримати, зробивши політ на параплані у тандемі з інструктором.
Якщо екстрим не до душі, можна вирушити на полонини велосипедом або верхи, де побувати на місцевих сироварнях — побачити процес приготування гуцульських сирів, продегустувати сорти, що сподобалися, взяти участь у майстер-класі. А потім збирати ягоди, гриби та ароматні цілющі трави.
Є Верховині, що запропонувати і любителям риболовлі. Тут діє кілька форелевих господарств, де можна спокійно порибалити з друзями: все необхідне спорядження дадуть на місці, а улов потім приготують у місцевій колибі за авторським рецептом.
Найпопулярніші готелі
Готель «Верховель»
«Верховель» — це чотирьохзірковий готель європейського рівня, розташований у самому центрі Верховини, за п’ять хвилин ходьби від автостанції та місцевого ринку. На вибір тут пропонують 42 комфортабельні номери категорій «Економ», «Стандарт», «Люкс», «Делюкс», «Напівлюкс», «Апартаменти». Кожен має сучасний дизайн інтер’єру та укомплектований добротними, якісними меблями та технікою, включаючи просторі ліжка з ортопедичними матрацами, телевізор з кабельним ТБ, електрочайник з набором посуду; у «Апартаментах» також є кухня-студія. В усіх номерах незалежно від категорії є власний санвузол з душовою кабіною або ванною, набором туалетно-косметичного приладдя та рушниками.
У вартість проживання входять сніданки, які організовуються за системою «шведський стіл». Обідати та вечеряти пропонують у ресторані готелю, що спеціалізується на стравах української та європейської кухні. Гості «Верховеля» також можуть безкоштовно користуватися послугами СПА-центру комплексу, що включає критий басейн, фінську сауну, хамам, джакузі, тропічний душ, доріжку Кнейпа та зону відпочинку. За додаткову оплату можна замовити масаж. На території готелю працює міні-маркет, сувенірна лавка, облаштована парковка з цілодобовим відеоспостереженням. Доступні послуги з організації дозвілля: рафтинг, велотуризм, кінні прогулянки, походи в гори, риболовля та ін.
Комплекс «Magurka Rest Place»
«Magurka Rest Place» — це відпочинковий комплекс, розташований у тихому затишному місці поряд з лісом, недалеко від центру Верховини. Він складається із шести дерев’яних котеджів: п’яти двоповерхових та одного триповерхового (готельного типу). У кожному з них облаштовані просторі комфортабельні номери, де є зручні ліжка, телевізор, шафа для одягу, в деяких — ще й розкладний диван, а також санвузол з душовою кабіною. Поруч із котеджами є тераси з видом на гори. Можна зняти окремий номер або будиночок цілком (місткість — від 4 до 15 осіб).
Сніданки включено у вартість проживання. Обіди та вечері можна готувати самостійно на обладнаній кухні (електроплита, холодильник, мийка, посуд, чайник), яка є у кожному котеджі, або харчуватись у ресторані комплексу за меню.
На території готелю «Magurka» є два відкритих басейни з підігрівом — дорослий та дитячий, які працюють цілий рік (користування входить у вартість проживання). Поруч облаштована зона відпочинку з лежаками, м’якими пуфами та баром. У розпорядженні гостей комплексу також лазня з кімнатою відпочинку, карпатський чан, альтанки, мангал, автостоянка, безкоштовний Wi-Fi на всій території.
Еко-садиба «Krokus House»
«Krokus House» — це еко-садиба, розташована біля підніжжя гори Магурка по сусідству зі смерековим лісом. Тут у двоповерховому дерев’яному котеджі, побудованому у гуцульському стилі, облаштовано 6 номерів місткістю 2–4 особи. Всі вони мають власну ванну кімнату, укомплектовані необхідними для комфортного відпочинку меблями та технікою, включаючи телевізор, шафу або комод, телевізор, холодильник, електрочайник. У деяких номерах є міні-кухня та балкон з видом на гори.
Щоранку у вітальні садиби сервірують континентальний сніданок, який надається за бажанням гостей та оплачується окремо від проживання. Крім того, в будівлі готелю обладнана загальна кухня, де є все необхідне для приготування їжі (електроплита, посуд, холодильник, мийка) з обідньою зоною.
У розпорядженні гостей альтанки для відпочинку, дитячий майданчик, баскетбольне кільце, майданчик для гри у волейбол, бадмінтон, великі тераси, приватна парковка, Wi-Fi на всій території. Допускається розміщення з домашніми тваринами на запит.
Приватна садиба «Сонячна садиба»
«Сонячна садиба» — це приватна садиба розташована на околиці селища Верховина біля підніжжя гори Магурка. Є дерев’яним двоповерховим будинком з маленькими і великими апартаментами місткістю від 2 до 9 осіб. Номери світлі та затишні, у кожному є зручні ліжка, комод або гардеробна шафа, телевізор із супутниковим ТБ, а також власна кухня та індивідуальний санвузол з душовою кабіною, набором туалетно-косметичного приладдя, рушниками та феном.
На першому поверсі садиби обладнана спільна кухня з плитою, холодильником, двома мийками, мікрохвильовою піччю, електрочайником, якісним посудом та столовими приладами. Там же знаходиться обідня зона. На території облаштовано дитячий майданчик з батутом та пісочницею, дві альтанки, є мангал, гойдалка, гамак. Для гостей, які приїхали на машині, є безкоштовна парковка. Wi-Fi по всій території.
Приватна садиба «Лілея»
«Лілея» — це приватна садиба за 20 хвилин від центру Верховини. До гори Пушкар, де знаходиться гірськолижний витяг із трасами — 400 метрів. На її великій доглянутій території стоїть триповерховий дерев’яний будинок з дев’ятьма номерами різних категорій та два котеджі на 2 та 6 спалень. Всі номери оздоблені натуральним деревом та каменем, деякі оснащені власною ванною кімнатою, розміщення в інших передбачає користування спільним санвузлом на поверсі. У кожному номері є ліжка (одне двоспальне або два односпальні), вішалка або комод для одягу, телевізор з кабельним ТБ, столик та велике крісло, безкоштовний Wi-Fi. У котеджах, крім спалень, є вітальня з обладнаною міні-кухнею та обідньою зоною.
На території садиби облаштовано спільну літню кухню, оснащену всім необхідним для приготування та прийому їжі, є сад, тераса, кам’яна альтанка з вбудованим мангалом (дрова надають за окрему плату), гамаки, батут, приватне паркування. На подвір’ї є платна лазня. Допускається проживання із свійськими тваринами до 10 кг.
Дитячий відпочинок
Верховина — це чудове місце для відпочинку з дітьми. Тут кришталево чисте гірське повітря, насичене ароматами хвої та різнотрав’я, немає спеки влітку та сильних морозів узимку, комфортно у будь-яку пору року.
Влітку з дітлахами можна підніматися в гори (вибираючи невисокі вершини та нескладні маршрути), ходити на полонини, де крім іншого відвідувати невеликі сироварні, збирати ягоди та гриби, влаштовувати кінні прогулянки, знайомити їх з історією, побутом та традиціями гуцулів, буваючи у місцевих музеях, де, окрім цікавих експозицій, часто проводять спеціальні майстер-класи для дітей та театралізовані шоу. Взимку тут добре вчити дітей кататися на лижах чи сноубордах: людей небагато, траси легені.
Якщо не хочеться самостійно продумувати дозвілля дитини, можна купити їй путівку до одного з дитячих таборів Верховини (найвідоміші — «Гердан Кемп» та «Верховина»).
З маленькими дітьми тут також можна добре провести відпустку. У Верховині багато готелів та приватних садиб із комфортабельними номерами, кухнями, де можна готувати для малюка, дитячими майданчиками та басейнами на території.
Охорона здоров’я
У Верховині працює районна багатопрофільна лікарня, розташована за адресою вул. Невестюка, 2, з поліклінікою та пунктом екстреної медичної допомоги. Тут діють спеціалізовані відділення, включаючи терапевтичне, хірургічне, неврологічне, дитяче та інші, та клініко-діагностична лабораторія. У селищі також відкрито декілька приватних медичних центрів та клінік, стоматологія.
Поряд із лижними схилами на горі Пушкар у сезон працює рятувальна служба, де також за необхідності можна отримати першу медичну допомогу.
У селищі Верховина, переважно в центральній його частині, працюють кілька аптек, у тому числі всеукраїнських мереж, з гарним асортиментом та прийнятними цінами.
Цілодобова аптека знаходиться за адресою: вул. І. Франка, 6. Аптечний кіоск відкрито у тому числі в будівлі готельного комплексу «Верховель».
Банки, банкомати та термінали
- У Верховині працює відділення «ПриватБанка» з банкоматом та терміналом самообслуговування за адресою: вул. І. Франка, 8–А, ще один банкомат та термінал знаходяться за адресою: вул. І. Франка, 1.
- У селищі також відкриті відділення «Ощадбанку» (вул. І. Франка, 30); банкомати банку працюють за адресою: вул. І. Франка, 30 та вул. І. Франка, 3 (у будівлі сільської ради Верховини).
- Тут також можна скористатися банкоматом «Райффайзен Банку», який знаходиться за адресою: вул. І. Франка, 109.
Без готівки у Верховині обійтися не вийде, оскільки більшість об’єктів розміщення, магазинів, закладів громадського харчування практикують лише готівку; оплату банківською карткою на курорті приймають мало хто.
Харчування
У Верховині багато варіантів з включеним у вартість розміщення сніданком або можливістю отримати його за додаткову плату. Це може бути «шведський стіл» або континентальний сніданок. Обідати та вечеряти готелі найчастіше пропонують у власних кафе та ресторанах, вибираючи страви, що сподобалися, з меню (українська та європейська кухня).
У Верховині дуже зручно готувати самостійно — тут багато готелів, приватних садиб та гостьових будинків надають таку можливість. Ви можете зняти номер або апартаменти з власною кухнею або користуватися спільною кухнею. Зазвичай на таких кухнях є все необхідне: плита, мікрохвильова піч, мийка, холодильник, електрочайник, посуд для приготування та їди. До того ж, на території готелів та садиб часто є мангали, де можна приготувати рибу, м’ясо чи овочі.
Продукти можна купувати на місці: у Верховині є кілька локальних супермаркетів та магазинчиків, де представлені усі основні групи товарів. Найвідоміші — «Наш край» та «Бартка».
У Верховині, до того ж, повно закладів громадського харчування: від їдалень, де можна швидко та недорого пообідати, та піцерій до автентичних гуцульських кафе та ресторанів-колиб. Найбільшою популярністю у мешканців та гостей селища користуються:
- ресторан «Панорама» готелю «Верховель»;
- колиба «Аркан»;
- колиба «Магурка»;
- кафе гостьового будинку «Карпатський водограй»;
- корчма «У Мойші»;
- піцерія «Edison»;
- кав’ярня «Coffee City».
Які ціни у 2025 році у Верховині
Скільки коштує відпочити у Верховині тиждень із харчуванням та дорогою?
Поширені запитання (FAQ)
У Верховині можна кататись на лижах?
Так. На горі Пушкар, що височить у східній частині селища, є бугельний витяг, який обслуговує дві «сині», тобто легкі траси. Їхня довжина трохи менше 400 метрів, обидва спуски пологі, але з горбистими ділянками. Вони хороші для лижників-початківців і сноубордистів: тут зручно освоювати техніки і «накатувати» майстерність.
Скільки коштує піднятися на витягу у Верховині?
Ціни змінюються рік у рік, актуальні розцінки зазвичай стають відомими напередодні або одночасно з початком гірськолижного сезону. Уточнити їх можна на офіційних ресурсах або за телефонами спортивного клубу «SV CLUB», якому належить бугель. Є разові квитки, а також абонементи на півдня та весь день.
Що цікавого у Верховині?
- Навколишні гори: Магурка, Біла Кобила, Крента, Говерла, Піп Іван
- Історико-краєзнавчий музей Гуцульщини
- Будинок-музей фільму «Тіні забутих предків»
- Приватний музей гуцульського побуту, етнографії та музичних інструментів ім. Романа Кумлика
- Музей «У трембітаря»
- Музей «Галєрія»
- Музей гуцульської магії
- Дегустаційні зали сироварень та виноробний
- Оглядова вежа
- Церква Різдва Пресвятої Богородиці у сусідньому селі Криворівня
Чи можливий відпочинок з басейном у Верховині?
Так. Наприклад, у готельних комплексах «Верховель», «Магурка», «Лаванда».
Скільки кілометрів від Ворохти до Верховини?
Відстань між курортними селищами — 31 км.
Як дістатися до Верховини
На відміну від багатьох інших карпатських курортів, у Верховині немає залізничної станції. Найближча знаходиться у селищі Ворохта, розташованому за 30 км від неї. На сьогодні це найшвидший і найзручніший спосіб проїзду: доїхати поїздом до Ворохти, а звідти автобусом, маршруткою або таксі до Верховини.
Пересадку також можна зробити у Яремчі чи Івано-Франківську (звідти регулярно ходять автобуси у бік високогірного селища). У першому випадку дорога займе трохи більше години, у другому близько двох годин.
Із Києва до Верховини також ходять прямі рейсові автобуси.