ЯБЛУНИЦЯ: відпочинок, готелі та житло — ЦІНИ 2025
- Область: Івано-Франківська
- Район: Надвірнянський
- До найближчого обласного центру: 93 км
- Індекс: 78592
Яблуниця — це гірськолижний курорт у однойменному карпатському селі, розташованому на кордоні Івано-Франківської та Закарпатської областей в оточенні найвідоміших та найкрасивіших вершин Українських Карпат — Говерли, Петроса, Хом’яка та інших.
Взимку тут зазвичай немає відбою від туристів, але багато хто вибирає Яблуницю насамперед за її близькість до Буковеля. Це й не дивно: житло тут коштує на порядок дешевше, людей менше, а щодня діставатися буковельських трас і назад не проблема навіть без свого авто.
При цьому в Яблуниці є і свої досить непогані лижні спуски та витяги, особливо зручні для новачків та любителів зимового катання, гарний вибір готелів та садиб, працюють прокати гірськолижного спорядження та колоритні колиби. А влітку це одне з найкращих місць у Карпатах для походів у гори, цікавих екскурсій регіоном та просто спокійного відпочинку серед неймовірних ландшафтів та казкової природи.
Зміст
Приховати- Готелі та житло в Яблуниці
- Лижні траси та підйомники в Яблуниці
- Дозвілля в Яблуниці
- Найпопулярніші готелі
- Дитячий відпочинок
- Охорона здоров’я
- Банки, банкомати та термінали
- Харчування
- Які ціни у 2025 році в Яблуниці
- Скільки коштує відпочити в Яблуниці тиждень із харчуванням та дорогою?
- Поширені запитання
- Як дістатися Яблуниці
Готелі та житло в Яблуниці
У Яблуниці по-справжньому великий вибір варіантів розміщення на будь-який смак та бюджет. Є:
- готельно-курортні комплекси з комфортабельними номерами, ресторанами, СПА-центрами, басейнами, спортивними та дитячими майданчиками;
- приватні садиби з колибами;
- міні-готелі з кімнатами з усіма зручностями;
- дерев’яні котеджі з апартаментами;
- окремі шале;
- гостьові будинки.
Нижче наведено посилання на огляди одних із найпопулярніших готелів Яблуниці.
Лижні траси та підйомники в Яблуниці
Для катання на лижах та сноубордах у Яблуниці пристосовані схили кількох гір, включаючи вершини Дол, Коза та Микулінка.
Тут встановлено п’ять підйомників, кожен з яких обслуговує одну, рідше дві траси. Всі вони належать різним готелям та туристичним комплексам, єдиного абонементу на всі витяги у Яблуниці немає.
«Корівка»
Бугельний витяг довжиною трохи більше 300 метрів, розташований на горі Дол. Є власністю готельного комплексу «Горгани».
Тут прокладено одну трасу з перепадом висот близько 50 метрів. Спуск досить широкий, прямий і пологий, відмінно підходить для навчання катанню на лижах та сноубордах та вдосконалення навичок — буде ідеальним для новачків та тих, хто поки що не впевнений у своїх силах.
Схил не обладнаний системами штучного засніження, тому розраховувати доводиться лише на природний сніг: у дні, коли його випадає замало, траса може не працювати. Біля підніжжя схилу та поруч із верхньою станцією підйомника «Корівка» можна орендувати гірськолижне спорядження та захисне екіпірування.
«Коза»
Бугельний витяг, що належить однойменному гірськолижному комплексу.
Тут облаштовано трасу завдовжки 540 метрів із двома варіантами спуску. Вона відноситься до категорії легких, хоча полога тільки від вершини до середини схилу, а ближче до низу спуск стає стрімкішим. При цьому траса досить простора, обгороджена. Крім неї, є невеликий навчальний спуск. Тож «Коза» підійде і початківцям, і більш досвідченим любителям гірських лиж та сноубордингу.
Схил тут завжди доглянутий, потрібний об’єм снігу за необхідності забезпечують снігові гармати, а утрамбовують ратраки для комфортного катання. Внизу працює пункт прокату спорядження, доступні послуги інструкторів, є безкоштовне паркування.
«Кооперативний»
Один із трьох бугельних витягів, встановлених на горі Микулинка, і єдиний працюючий з них. Колишня назва — «Динамо-2».
Тут є одна траса довжиною 850 метрів з перепадом висот 185 метрів. Вона «червона», тобто середнього рівня складності, підходить для досвідчених лижників та сноубордистів. Спуск прямий, місцями горбистий, готується ратраком. Неподалік траси працює кілька пунктів прокату лиж та сноубордів.
«Яблуницький перевал»
Бугельний витяг довжиною близько 500 метрів, розташований неподалік однойменної садиби. Він обслуговує дві траси.
- Основна, протяжністю трохи більше півкілометра, призначена для початківців та любителів гірських лиж та сноубордингу. Загалом вона нескладна, але є ділянки із нерівностями. Траєкторія непряма, що дає можливість для різних варіацій спуску та робить його цікавим. Нижня частина схилу полога, тут зручно вчитися кататися і відпрацьовувати техніки.
- Друга траса, яку називають «лісовою», трохи довша за основну, проходить між деревами, але визначається як «синя», тобто легка.
Поряд з нижньою станцією витягу діє прокат гірськолижного спорядження, є можливість скористатися послугами інструктора, обладнана парковка.
«У Павла»
Бугельний витяг, що знаходиться поряд з однойменною садибою, доступний не тільки її гостям, а й усім охочим.
Схил тут невеликий, трохи менше 500 метрів, але завдяки різноманітному рельєфу цікавий і для початківців, і для досвідчених лижників і сноубордистів. Тут є пологі ділянки і з більш крутим нахилом, прямі та з нерівностями. При цьому траса досить широка, можна варіювати траєкторію спуску.
На території садиби є прокат спорядження (у тому числі дитячого), можна взяти уроки катання на гірських лижах чи сноуборді.
Тож, траси в Яблуниці здебільшого легкі та середньої складності, відмінно підходять для новачків і тих, кого лякають багатолюдні спуски Буковеля. А ось просунутим райдерам та шанувальникам екстремального катання тут буде нудно. Вечірнього катання в Яблуниці теж немає — траси не освітлюються, витяги працюють максимум до 17:00.
Дозвілля в Яблуниці
Взимку курортне життя Яблуниці концентрується на лижних схилах. Ті, хто тільки планує осягати ази зимового катання або поки що невпевнено стоїть на лижах чи сноуборді, часто обирають місцеві траси: вони не довгі, пологі, небагатолюдні — на них з комфортом і без зайвого стресу можна навчатися і здійснювати перші спуски.
Якщо через погоду траси виявляються закритими (причиною, наприклад, може бути недостатня товщина снігового покриву, а снігові гармати є далеко не на всіх схилах Яблуниці), можна залишитися в готелі — грати в більярд, настільний теніс, паритися в сауні чи лазні.
Етнопарк «Полонина Перці»
Всією сім’єю чи компанією цікаво відправитися до етнопарку «Полонина Перці». Це незвичайне місце, що поєднує в собі своєрідний музей карпатського побуту, парк розваг і арт-простір.
Парк відтворює типове гуцульське село з безліччю «тематичних» хат. Наприклад, тут є кузня, де можна побачити, як працює коваль, і самому долучитися до ковальського ремесла, фешн-хата, всередині якої представлено зібрання зразків одягу різних епох, деякі з них можна приміряти та зробити фото. У міні-сироварні на території парку пропонують продегустувати карпатські сири — вурду, будзь, бринзу, а в хаті Мольфара отримати передбачення від чарівника.
У парку «Полонина Перці» також проводять цікаві майстер-класи для дітей та дорослих:
- з гончарного ремесла;
- створення ляльок-мотанок;
- бісероплетіння;
- малювання;
- ліплення сирних коней;
- грі на карпатських музичних інструментах — трембіті, дримбі, гуцульській сопілці;
- створення різдвяних вінків;
- розпису великодніх яєць;
- виготовлення предметів побуту та декору з дерева, міді, бронзи тощо.
Ще можна побувати на колоритних гуцульських святах, покататися на сноутюбах, поспілкуватися з тваринами, що живуть тут, а на додачу побачити найбільший у країні дерев’яний Тризуб заввишки понад 15 метрів, встановлений при вході на територію парку.
Церква Успіння Пресвятої Діви Марії
У Яблуниці також варто побачити дерев’яну церква Успіння Пресвятої Діви Марії кінця XIX століття, яка є пам’яткою архітектури місцевого значення.
Яблуницький перевал
Але переважна більшість місцевих визначних пам’яток — природні. Чого вартий знаменитий Яблуницький перевал розташований на південно-західній околиці села.
На його схилах, що поросли смерековими лісами, знаходяться одні з найпопулярніших оглядових майданчиків, з яких відкривається захоплююча панорама Чорногори з її найвищими вершинами та Свидовець. На перевалі також працює великий сувенірний ринок із гарним вибором традиційних карпатських сувенірів.
Трохи менш відома локація з чудовими видами — хребет Яблуниці у північній частині села, всього за 15 хвилин від дороги. Звідси можна милуватися панорамами навколишніх гір і самого села (найкрасивіші вони в теплу пору року), влаштувати пікнік на лісовій галявині або навіть поставити намет, зустрічати світанки та проводити заходи сонця.
Карпатський національний природний парк
Все це, як і сама Яблуниця, є частиною Карпатського національного природного парку, одного з найбільших в Україні. Тут зосереджено безліч карпатських скарбів:
- знамениті двотисячники Говерла, Петрос, Бребенескул і Піп Іван з обсерваторією;
- масив Горгани з озером Синевир;
- букові праліси;
- мальовничі водоспади;
- високогірні льодовикові озера і річки;
- скелясті ущелини;
- полонини.
Територією парку прокладено майже 140 км туристичних стежок різної складності, що пов’язують найпримітніші його локації. З околиць Яблуниці та сусідніх сіл стартують маршрути на найвідоміші карпатські вершини, до водоспадів Женецький Гук та Наринецький, до бука-велетня, тут же бере початок стежка Довбуша.
Карпатський природний парк — це ще й відмінне місце для різноманітних активностей. Влітку тут можна влаштувати рафтинг на річці Чорний Черемош, ловити форель у гірських річках або форелевих господарствах, кататися верхи або велосипедом (на території парку прокладені спеціальні маршрути різної складності), збирати гриби та ягоди.
Екскурсії
З Яблуниці, розташованої між Прикарпаттям та Закарпаттям, зручно подорожувати регіоном. Зовсім поруч є такі знакові туристичні центри Карпат, як Яремче з водоспадами Пробій та Дівочі Сльози та Ворохта з кам’яними віадуками. Трохи далі — Кваси з джерелами цілющих мінеральних вод, старовинні Мукачеве та Ужгород, замок Сент-Міклош, палац Шенборнів та ін.
Найпопулярніші готелі
Комплекс «Альпійський»
«Альпійський» —це невеликий готельний комплекс, розташований у центральній частині Яблуниці, недалеко від бугельного витягу «Корівка» та за 15 хвилин їзди від Буковеля. Він складається з триповерхового корпусу та трьох дворівневих котеджів.
У корпусі знаходяться номери чотирьох категорій: двомісний мансардний, двомісний з балконом, тримісний з балконом та двокімнатний «Люкс». Комплектація, залежно від типу номера, включає два односпальні або одне двоспальне ліжка, тумбочки, вішалку або шафу для одягу, диван, телевізор з супутниковими каналами, міні-холодильник, а також власний санвузол з душовою кабіною, феном і засобами особистої гігієни. У «Люксі», крім спальні, є вітальня з розкладним диваном та кріслом, а також мікрохвильова піч та електрочайник.
Котеджі розраховані на 7 осіб та мають окремий вхід. На другому поверсі у них розташовані дві спальні з двоспальними ліжками, телевізорами та окремими санвузлами. На першому облаштовано вітальню з диваном, розкладним кріслом, каміном, телевізором та санвузлом. Там же знаходиться кухня з електроплитою, холодильником, електрочайником, кава-машиною та кухонним приладдям.
При готелі «Альпійський» працює кафе домашньої української кухні, обладнаний дитячий майданчик, є альтанки з мангалами та наборами для барбекю, тенісний стіл, сауна з контрастним басейном (оплачується окремо), автостоянка, що охороняється. По всій території готелю доступний безкоштовний Wi-Fi.
СПА-готель «Горгани»
«Горгани» — це СПА-готель з власним підйомником бугеля, розташований в центрі села Яблуниця, в 11 км від Буковеля. Для розміщення тут доступні номери найрізноманітніших категорій — від двомісних «Стандарт» і «Напівлюкс» до дворівневих «Сімейних» на чотири кімнати та шале, що окремо стоять. Усі номери укомплектовані сучасними меблями та технікою, включаючи зручні ліжка, телевізор, шафу для одягу, міні-холодильник, а також індивідуальний санвузол з душовою кабіною. У деяких номерах, крім спальні, є вітальня та міні-кухня.
У вартість проживання входить сніданок, який подається в ресторані-колибі готельного комплексу, а також відвідування СПА-центру, куди входять дорослий та дитячий басейни, три види саун, снігова кімната, джакузі та бар. У розпорядженні гостей готелю «Горгани» також великий відкритий басейн з видом на Говерлу та Петрос, поряд з яким облаштована зона відпочинку з лежаками, пляжними парасольками, душем та баром, спортивний майданчик, де можна грати у волейбол, баскетбол та великий теніс, диско- колиба, лаундж-бар та карпатські чани. Взимку працює бугельний витяг, що обслуговує одну «синю» трасу, та прокат гірськолижного спорядження.
Приватна садиба «У Павла»
«У Павла» — це приватна садиба з власним підйомником бугеля на околиці села Яблуниця, розташована недалеко від Яблуницького перевалу, відстань до туристичного комплексу Буковель становить 10 км. Складається із двох дерев’яних двоповерхових котеджів із чотирма двокімнатними номерами (по два на кожному поверсі) та трирівневого котеджу на 9 номерів. Однокімнатні номери садиби укомплектовані двоспальними ліжками, шафою для одягу, телевізором. Двокімнатні складаються зі спальні з ліжком та шафою та вітальнею з розкладним диваном, телевізором та балконом. Усі номери мають власний санвузол з душем.
На території садиби «У Павла» працює колиба, де можна харчуватися по меню або замовити комплексне харчування (один, два або три прийоми їжі), що складається зі страв домашньої кухні. Крім того, в одному із котеджів є спільна кухня, де можна готувати самостійно. До послуг гостей дитячий майданчик, тераса зі столами у дворі, парковка, безкоштовний Wi-Fi. У зимовий час поруч із садибою працює бугельний витяг, прокат лиж та сноубордів, доступні послуги інструктора.
За додаткову плату можна скористатися сауною, замовити трансфер. Допускається розміщення з домашніми тваринами (необхідне попереднє узгодження).
Готель «Brooklyn»
«Brooklyn» — це сучасний готель недалеко від автотраси та Яблуницького перевалу, за 8 км від Буковеля. Є чотириповерховою будівлею, де облаштовано 13 просторих світлих номерів кількох типів: «двомісний», «тримісний», «чотиримісний», а також «двокімнатний з кухнею». Всі вони оснащені необхідними для комфортного перебування меблями та технікою, включаючи просторі ліжка (двоспальні або односпальні), шафу для одягу, диван, телевізор, стіл зі стільцями. Кожен номер має власну ванну кімнату з душем і доступ до Wi-Fi.
На вибір доступні два тарифи: тільки проживання та проживання + сніданок. Є можливість замовити сніданок у номері. При готелі працює кафе-бістро та ресторан гуцульської та європейської кухні, де можна харчуватися за меню. До того ж, є можливість готувати барбекю — поряд з готелем є альтанка з мангалом та необхідним приладдям. До послуг гостей готелю «Brooklyn» сауна (оплачується окремо), конференц-зал, прокат гірськолижного спорядження, міні-маркет, сувенірна крамниця. Доступний трансфер до/від готелю за додаткову плату.
Розміщення з домашніми тваринами не передбачено.
Еко-готель «Вище неба»
«Вище неба» — це еко-готель на південно-західній околиці села Яблуниця, за 10 км від Буковеля. Його номерний фонд складається з 12 номерів категорій «Стандарт» та «Напівлюкс», оформлених з використанням дерева та інших натуральних матеріалів. Всі вони укомплектовані двоспальним або двома односпальними ліжками, розкладним кріслом, холодильником, мають власний санвузол з душовою кабіною та літню терасу. Деякі номери з панорамними вікнами, з яких відкриваються види на гори.
У вартість проживання входить сніданок, користування гарячим басейном, відкритим панорамним басейном Infinity з підігрівом, де можна плавати і одночасно милуватися мальовничими карпатськими краєвидами та альтанками, відвідування панорамної сауни із зоною відпочинку, а також трансфер до найближчих витягів.
У готелі працює ресторан, обладнана видова тераса.
Дитячий відпочинок
Яблуницю цілком можна розглядати для відпочинку з дітьми.
Тут неймовірні краєвиди, кришталево чисте гірське повітря, багато затишних готелів та садиб з комфортабельними номерами з усіма зручностями. За бажання чи необхідності готувати для дитини легко знайти житло з кухнею. На території багатьох готелів у Яблуниці обладнані дитячі майданчики з гойдалками, гірками та лабіринтами. Але чогось на кшталт дитячих клубів, де дитину можна було б залишити на кілька годин, тут немає. Хіба що в деяких готелях можна індивідуально домовитися про послуги няні.
Майже при всіх готелях та садибах курорту працюють ресторани та кафе, що пропонують прості домашні страви, які підходять для дитячого харчування.
Взимку в Яблуниці зручно вчити дітей катанню на лижах та сноубордах: траси тут пологі та переважно легкі, можна взяти напрокат гірськолижне спорядження дитячих розмірів та скористатися послугами інструктора. Крім того, тут можна кататися на санчатах, а в парку розваг «Полонина Перці» — на сноутюбах.
Влітку з дітьми в Яблуниці можна хлюпатися в басейні, влаштовувати пікніки на мальовничих хребтах, підкорювати навколишні вершини (тут вистачає нескладних маршрутів, посильних дітлахам), збирати ягоди та гриби, кататися верхи, знайомитися з найкрасивішими локаціями Карпатського природного парку — водоспадами, льодовиковими озерами, пралісами, мандрувати замками Закарпаття.
Охорона здоров’я
Єдиною установою охорони здоров’я у селі Яблуниця є амбулаторія загальної практики сімейної медицини, куди можна звернутись із легким нездужанням.
При травмах, наприклад, отриманих під час катання, та інших серйозних проблемах зі здоров’ям доведеться викликати швидку державну чи приватну. Медики нададуть допомогу на місці або за потреби госпіталізують до профільної медустанови (найближча лікарня знаходиться в Яремчі за 30 км від Яблуниці).
У селі Яблуниця працює лише одна аптека, розташована за адресою: вул. Героїв Майдану, 75-А. У неї досить непоганий асортимент, що включає найбільш затребувані медикаменти, у тому числі знеболювальні, жарознижувальні, протизапальні, протиалергічні засоби, сорбенти і т.д.
Банки, банкомати та термінали
Обзавестися готівкою в Яблуниці нема де — в селі немає банківських відділень або банкоматів. А без них тут не обійтися: практично скрізь розрахунок провадиться лише готівкою, банківські картки до оплати приймають одиниці.
Найближчі банкомати — «ПриватБанку» і «МТБ Банку» — знаходяться в Буковелі.
Харчування
Багато готелів та приватних садиб Яблуниці пропонують своїм гостям сніданок. Він може бути включений у вартість проживання або за бажанням за окрему плату. У деяких садибах та гостьових будинках у постояльців є можливість замовити комплексне харчування — дво-, триразове або будь-який прийом їжі на вибір. До того ж, майже всі готелі Яблуниці мають свої кафе і ресторани, де можна харчуватися по меню.
Заклади громадського харчування є за межами готелів та садиб. Більша частина їх розташовується вздовж автодороги національного значення «Мукачево — Львів», яка проходить через Яблуницю. Багато кафе, бістро та іншого громадського харчування — біля нижніх та верхніх станцій витягів. Більшість спеціалізується на стравах гуцульської, української та європейської кухні. Найпопулярнішими є:
- кафе «У Ярослава» при однойменній садибі;
- колиба «Крутий заїзд» гірськолижного комплексу «Коза»;
- кафе готелю «Альпійський»;
- ресторан «Батьківський поріг» готельного комплексу «Смерекова хата»;
- колиба «Високий перевал»;
- ресторан готелю « Горгани»;
- кав’ярня «Корівка».
Якщо є бажання, на відпочинку в Яблуниці можна готувати самому. Зняти житло з кухнею — власною в номері/апартаментах або загальною на території — не буде проблемою. До того ж, при багатьох готелях та садибах обладнано мангальні зони, де можна готувати на вогні.
Щоправда, вибір продуктів у селі не найширший. Тут працює лише один супермаркет — «Норма», розташований на трасі поряд із Яблуницьким перевалом, із непоганим асортиментом, але досить високими цінами. У Яблуниці також працює з десяток невеликих магазинчиків та міні-маркетів, де вибір менший, але ціни більш адекватні.
Якщо ви на машині, за продуктами краще їздити до сусіднього села Татарів, де працює магазин мережі «АТБ», є м’ясні лавки, пекарні.
Які ціни у 2025 році в Яблуниці
Скільки коштує відпочити в Яблуниці тиждень із харчуванням та дорогою?
Поширені запитання (FAQ)
Де у Карпатах знаходиться Яблуниця?
Гірськолижний курорт Яблуниця знаходиться в однойменному селі Івано-Франківської області, розташованому на кордоні із Закарпатською областю, поряд із популярним курортом Буковель. Відстань до Івано-Франківська складає 93 км.
Де кататися на лижах у Яблуниці?
На території Яблуниці є кілька гір, на схилах яких прокладено спуски для зимового катання. Серед них гори Дол, Микулінка та Коза. Траси тут легкі та середньої складності, зручні насамперед для новачків та любителів. Їх обслуговують п’ять бугельних витягів, що належать різним туристичним комплексам, готелям та садибам. Поряд із спусками є вся необхідна інфраструктура: пункти прокату гірськолижного спорядження, лижні школи, кафе, магазини.
Які ціни на витяги в Яблуниці?
Витяги в Яблуниці належать різним власникам, тому єдиного скі-пасу, який би діяв на всіх, немає. Ціни оновлюються щосезону, їх потрібно дізнаватися ближче до старту безпосередньо у власників. Наприклад, у сезоні 2023–2024 на послуги витягу гірськолижного комплексу «Коза» були такі розцінки:
- разовий квиток (один підйом) — 100 гривень;
- абонемент на чотири години — 400 гривень;
- абонемент на весь день — 500 гривень;
- дитячий абонемент на чотири години — 300 гривень;
- дитячий абонемент на день — 400 гривень.
Чи є недороге житло в Яблуниці?
У Яблуниці досить великий вибір житла, і підібрати бюджетні варіанти тут не важко.
Зазвичай найдешевшими виявляються номери економ-класу в приватних садибах та гостьових будинках. Вони мають мінімальну комплектацію, санвузол може бути як індивідуальним, так і загальним на кілька номерів або поверх.
Найдешевше житло в Яблуниці — це будинки місцевих жителів, які здають в оренду туристам.
Що можна побачити в Яблуниці?
У Яблуниці обов’язково потрібно побувати в парку розваг «Полонина Перці», побачити старовинну дерев’яну церкву Пресвятої Діви Марії, піднятися на Яблуницький перевал, щоб звідти помилуватися панорамами найвідоміших карпатських вершин, пройтися або проїхатися туристичними маршрутами Карпатського національного природного парку.
Де можливий відпочинок у Яблуниці з басейном?
Літні басейни, у тому числі панорамні, з зонами відпочинку та видовими терасами є на території багатьох готелів та деяких садиб Яблуниці. Серед них готелі:
- «Горгани»;
- «Вище неба»;
- «Панорама Карпат»;
- «Багатий дуб»;
- «Парламент».
Яка відстань від Яблуниці до Буковеля?
Відстань від Яблуниці до Буковеля складає 11 км. Подолати його можна на своєму авто, таксі чи маршрутці за 15–20 хвилин.
Як дістатися Яблуниці
Найпростіше — залізницею. Найближча залізнична станція знаходиться в селі Татарів, розташованому за 10 км від Яблуниці. Тут роблять зупинку пасажирські потяги із Києва, Одеси, Запоріжжя, Дніпра, Харкова, Кривого Рогу, Сум. Залишок шляху можна подолати автобусом, таксі або скористатися послугою трансферу.
Дістатися Яблуниці також можна через Івано-Франківськ, у якого добре налагоджено залізничне та автобусне сполучення з багатьма містами України. Звідси до курортного села щонайменше раз на годину ходять маршрутки та автобуси. Відстань між Івано-Франківськом та Яблуницею 93 км, дорога займає близько двох годин.