ЯСІНЯ: відпочинок, готелі та житло — ЦІНИ 2025
- Область: Закарпатська
- Район: Рахівський
- До найближчого обласного центру: 110 км
- Індекс: 90630
Ясіня — це мальовниче селище в Закарпатській області, яке розташувалося в однойменній улоговині біля підніжжя гірських масивів Чорногора та Свидовець, де зливаються звивисті русла річок Чорна Тиса та Лазещина. Відомим його зробило вдале розташування поблизу популярних гірськолижних курортів — Драгобрата та Буковеля. Тут дешевше знімати житло та брати напрокат спорядження, але привабливе селище не тільки цим.
- По-перше, в Ясині є власні лижні траси, щоправда, підходять переважно для новачків.
- По-друге, побувати тут — отже, поринути у справжній гуцульський колорит і торкнутися історії.
- По-третє, в самому селищі та його околицях багато цікавих природних, архітектурних та історичних пам’яток.
А ще звідси стартують маршрути на знамениті карпатські «двотисячники» — Говерлу та Петрос, а також інші не менш красиві та величні вершини.
Зміст
Приховати- Готелі та житло в Ясіні
- Лижні траси та підйомники в Ясіні
- Дозвілля в Ясіні
- Найпопулярніші готелі
- Дитячий відпочинок
- Охорона здоров’я
- Банки, банкомати та термінали
- Харчування
- Які ціни у 2025 році в Ясіні
- Скільки коштує відпочити в Ясіні тиждень із харчуванням та дорогою?
- Поширені запитання
- Як дістатися до Ясіні
Готелі та житло в Ясіні
У Ясині гарний вибір житла. В основному послуги розміщення гостям курорту пропонують:
- міні-готелі;
- приватні садиби;
- котеджі;
- туристичні бази;
- готельно-ресторанні комплекси;
- гостьові будинки.
Найбюджетніші варіанти зустрічаються у приватному секторі — місцеві жителі здають туристам кімнати та цілі будинки.
Нижче наведено посилання на огляди одних з найпопулярніших готелів Ясіня.
Лижні траси та підйомники в Ясіні
У гірськолижний сезон, який у Ясині зазвичай триває з середини грудня до початку квітня, тут працює два бугельні витяги. Вони обслуговують кілька трас, призначених переважно для лижників-початківців і сноубордистів.
Один із витягів знаходиться у центрі селища, недалеко від автостанції, на горі Костирівка. Щоб дістатися до нижньої станції, слід орієнтуватися на будівлю Будинку культури, навпроти якого бере початок вуличка, яка веде нагору. Підйом починається відразу за залізничними коліями. Дорога займає близько 10 хвилин.
Довжина витягу — близько 400 метрів, перепад висот — 70 метрів. Він обслуговує чотири траси:
- дві сині, призначені для новачків;
- дві зелені — навчальні.
Схил тут пологий і широкий (близько 200 метрів), однорідний, без природних перешкод. Відмінно підходить для того, щоб зручно та безпечно вчитися техніці їзди на лижах та сноубордах та практикуватися, відпрацьовуючи перші самостійні спуски.
Дорогою до нижньої станції підйомника розташовані пункт прокату гірськолижного спорядження та каса. Там же, як правило, чергують інструктори, які пропонують послуги з навчання катання на гірських лижах та сноубордах. Поруч працюють заклади громадського харчування, кіоски з їжею та напоями, магазини, готелі. Біля верхньої станції стоїть дерев’яна капличка, з якої відкриваються панорамні види Ясині та околиць.
Бугельний витяг у центрі Ясіні працює лише за певної товщини снігового покриву та за умови достатньої кількості бажаючих кататися.
Другий витяг, відомий як «Спортивна школа», знаходиться більш ніж за два кілометри від центру Ясіні, недалеко від залізничної станції навпроти старої фабрики. Тут на схилі обладнано кілька бугельних витягів, але взимку працює лише один — той, що вище. Зручніше добиратися до верхньої станції, але і до неї веде досить крутий підйом.
Довжина «бугеля» становить 800 метрів, перепад висот — 120–150 метрів. Тут діє дві траси; вони, на відміну від спусків, розташованих на Костировці, більш круті, горбаті та розраховані на досвідчених лижників. У верхній частині схилу спуски стрімкі, у нижній — більш пологі.
Тим, хто добре підготовлений, володіє різними техніками катання на лижах та/або сноубордах і шукає цікаві складні траси, краще піднятися на Драгобрат (з Ясіні туди щодня виконується маса трансферів). Там, на схилах гір Стіг, Близниця та Жандарм, облаштовано близько двох десятків спусків різної складності загальною довжиною майже 10 км, призначених у тому числі для професіоналів та екстремалів. Є тут і локації для любителів позатрасового катання, або фрірайду.
Дозвілля в Ясіні
Усю зиму і майже половину весни головне дозвілля тут — це катання на гірських лижах та сноубордах. Поряд із ними доступні інші зимові забави, у тому числі катання на санчатах та снігоходах. А якщо ставати на лижі чи борд немає бажання, на навколишні гори все одно варто піднятися, хоча б для того, щоб помилуватися краєвидами зимових Карпат, що зачаровують.
Вечорами добре відігріватись у чані (в Ясині це не просто приємна СПА-процедура, а й справжня туристична атракція), сауні чи лазні на дровах, які працюють при багатьох готелях та приватних садибах селища. Там часто пропонують зіграти в більярд, настільний теніс, відеоігри.
Якщо стало нудно або хочеться різноманітності, завжди можна поїхати до Буковеля, до якого звідси всього 23 км. Там і лижних трас більше, і розваг — на будь-який смак та вік, причому цілий рік.
Пам’ятки
У теплу пору року час в Ясині можна проводити за оглядом її визначних пам’яток.
Дерев’яна Струківська церква
Найвідоміша — дерев’яна Струківська церква, яка включена до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Нинішня споруда була збудована у 1824 році, а сам храм виріс із невеликої каплиці, яку, згідно з місцевою легендою, набагато раніше спорудив пастух Іван Струк, з яким пов’язують виникнення селища.
Сьогодні Струківська церква, або церква Вознесіння Господнього, по праву вважається одним із вражаючих зразків гуцульської дерев’яної архітектури. Вона входить до найкрасивіших і найвідоміших дерев’яних храмів України. Усередині зберігся різьблений іконостас першої половини XIX сторіччя.
Поруч стоїть 11-метрова дзвіниця, яку було перенесено сюди з іншої частини селища; вона молодша за Струківську церкву на 11 років і не менш цікава в архітектурному плані.
Водоспад Труфанець
Поруч із південною околицею Ясині знаходиться один із найкрасивіших і найвищих водоспадів Закарпаття — Труфанець. Він розташований на схилах гірського масиву Свидовець та утворений однойменним струмком, який є притоком річки Чорна Тиса. Водний потік біжить по крутих, порослих мохом порогах, утворюючи каскад, що зачаровує, висотою 36 метрів.
Найкрасивіший Труфанець навесні, коли його наповнюють талі сніги з гірських вершин і часті в цю пору року дощі.
Лінії Арпада
Поблизу східної околиці селища збереглися окремі елементи лінії Арпада — Однією з найбільш вражаючих систем оборонних укріплень часів Другої світової війни, створеної угорськими військами. У районі Ясині знаходилися найбільш укріплені ділянки лінії, відомі як Керешмезський оборонний вузол.
Сьогодні тут можна побачити залишки протитанкових ровів, кам’яних перешкод, дотів, окопів, невеликих бункерів та сховищ. Всього на околицях селища збереглося близько півсотні об’єктів лінії Арпада, включно зі скельними дотами.
Єврейський цвинтар
У північній частині Ясині на високому пагорбі розташоване старе єврейський цвинтар, що існує з ХІХ століття. Воно має не самий доглянутий вигляд, але серед декількох сотень надгробних плит, що покосилися, легко знайти добре збереглися.
На них можна розглянути імена людей, що лежать тут, дати життя і смерті за єврейським календарем, а також вигравірувані орнаменти, зображення рослин, тварин, птахів, шестикінцевої зірки, інших релігійних символів іудаїзму.
Походи в гори
Але головна визначна пам’ятка Ясіні — це, беззаперечно, гори.
На околицях курорту знаходяться найбільш відомі та величні вершини Українських Карпат. Звідси стартують десятки туристичних маршрутів гірськими масивами Чорногора та Свидовець, у тому числі на знамениті «двотисячники» Говерлу та Петрос. Вони охоплюють мальовничі полонини, водоспади, найвідоміший із яких — Драгобратський, льодовикові гірські озера:
- Догяска;
- Івор;
- Вороне око та інші.
Поїздки околицями
З Ясині також варто з’їздити до сусідніх сіл, зокрема, в Кваси, відомі джерелами цілющих мінеральних вод, Лазещину, звідки також зручно підніматися на Говерлу та Петрос та Ділове, де знаходиться географічний центр Європи.
Найпопулярніші готелі
Туристична баз «Едельвейс»
«Едельвейс» — це одна з найстаріших туристичних баз Закарпаття, яка працює понад півстоліття. Знаходиться в центрі Ясіні, недалеко від автостанції та нижньої станції витягу на гору Костирівка. Приймає гостей цілий рік.
Для розміщення тут доступний 41 номер категорій «Економ», «Стандарт» та «Комфорт» (двокімнатний) місткістю до 4 осіб кожен. Комплектація мінімальна: двоспальне або два односпальні ліжка, тумба, телевізор з кабельним або супутниковим ТБ, вішалка або шафа для одягу. Частина номерів мають власний санвузол, інші передбачають користування спільним туалетом і душовою.
Постояльці «Едельвейсу» мають можливість замовити дворазове харчування в їдальні або харчуватися по меню в кафе турбази, що спеціалізується на стравах гуцульської кухні. До послуг гостей японська сауна офуро, більярд, настільний теніс, прокат гірськолижного спорядження (лижі, сноуборди, одяг та аксесуари), організація екскурсій, автостоянка, Wi-Fi на всій території. Влітку працює басейн.
Міні-готель «Славіта»
«Славіта» — це міні-готель, розташований у самому центрі селища Ясіня, за 10 хвилин ходьби від підйомника на гору Костировка, що обслуговує кілька трас. За півгодини їзди знаходяться знамениті гірськолижні курорти Драгобрат і Буковель.
Готель є триповерховою будівлею з вісьмома номерами загальною місткістю 21 особа. На першому поверсі знаходиться обідня зала з каміном та міні-баром, а дво-, три- та чотиримісні номери розташовані на другому та третьому поверхах. В усіх номерах стоять зручні ліжка (двоспальне або два односпальні — залежно від категорії), телевізор із супутниковим ТБ, вішалка для одягу, а також власний санвузол з душовою кабіною. Двокімнатний номер складається з вітальні з розкладним куточком і комодом та спальні, де є двоспальне ліжко, телевізор та санвузол.
У вартість проживання входить дворазове харчування (страви домашньої гуцульської, угорської та української кухні; великі порції). У розпорядженні гостей міні-готелю «Славіта» сауна з кімнатою відпочинку та контрастним басейном, безкоштовний Wi-Fi, парковка, місце для сушіння лиж та сноубордів, прокат спортивного спорядження. Є можливість користуватись мангалом. Гостям, крім того, пропонують послуги з організації екскурсій, походів, а також трансферу на Драгобрат та Буковель.
Апарт-готель «5 Камінів»
«5 Камінів» — це сімейний апарт-готель розташований у селищі Ясіня на березі річки Чорна Тиса, недалеко від гірськолижних курортів Буковель та Драгобрат. Він складається з п’яти апартаментів, кожні з яких укомплектовані сучасними якісними меблями та технікою і мають все необхідне для комфортного відпочинку, включаючи телевізор та кондиціонер. У кожному номері є камін, власна ванна кімната і кухня з холодильником, електрочайником, кавоваркою, мікрохвильовою піччю, електроплитою, посудомийною машиною та набором посуду для приготування та їжи.
При готелі працює ресторан, де готують страви традиційної української, гуцульської та сучасної європейської кухні. На території облаштована простора зона барбекю, працює СПА-центр із двома критими басейнами з підігрівом (дорослим з гіркою та дитячим), фінською сауною, джакузі, літніми терасами та зонами відпочинку з шезлонгами та лежаками, є ігрові майданчики та невелика кімната для дітей.
Готель «Forward Pool&Sauna»
«Forward Pool&Sauna» — це невеликий готель у центрі селища Ясіня, розташований неподалік автостанції та підйомника з трасами на горі Костирівка. Відстань до гірськолижного курорту Драгобрат складає 13 км, до Буковеля — 20 км. Гостям пропонують на вибір вісім комфортабельних дво- та тримісних номерів, кожен з яких має балкон з видом на гори. Всі кімнати оздоблені натуральним деревом, укомплектовані зручними ліжками, тумбами, шафою для одягу, телевізором з плоским екраном. У кожному номері є ванна кімната з душовою кабіною, феном і туалетно-косметичними засобами.
У вартість проживання включено сніданок. Обід та вечерю можна замовити за окрему плату — як і сніданок, вони подають у кафе на першому поверсі готелю. Меню різноманітне, великі порції. Готель «Forward Pool&Sauna» має відкритий басейн, доступ до окремої плати, загальний лаундж, безкоштовний Wi-Fi на всій території, зона барбекю.
Гостьовий будинок «Мандрівний»
«Мандрівний» — це Гостьовий будинок, розташований у самому центрі курорту Ясіня, поруч із магазинами та аптеками. Найближчий бугельний витяг з трасами для початківців знаходиться за 100 метрів, поряд працює прокат спортивного спорядження та лижна школа.
Для оренди тут пропонують дво- та тримісні номери «Стандарт», а також різні види апартаментів з кількома спальнями, здатних прийняти до 14 осіб, та окремий будиночок на три спальні місткістю до 9 гостей. Комплектація номерів включає двоспальне або односпальне ліжка, телевізор, шафу або вішалку для одягу, столик. Всі вони мають індивідуальний санвузол з душовою кабіною або ванною. У деяких номерах є міні-кухня з настільною газовою плитою та електрочайником.
На території гостьового будинку обладнана спільна кухня, укомплектована всім необхідним для самостійного приготування їжі: холодильник, плита, мікрохвильова піч, чайник, кавоварка, набір посуду. Є можливість замовляти готове харчування (триразове або будь-який прийом їжі на вибір) за окрему плату. У дворі є альтанка з мангалом та обідньою зоною.
До послуг гостей гостьового будинку «Мандрівний» безкоштовна стоянка для авто, Wi-Fi, доступний на всій території, камера зберігання багажу. Допускається розміщення з тваринами за попереднім погодженням з адміністрацією.
Дитячий відпочинок
У Ясині є все, щоб провести цікавий, насичений та незабутній відпочинок з дітьми.
Взимку тут зручно ставити малюків на лижі — траси у селищі пологі та широкі, без природних перешкод, серед них є й спеціальні навчальні. Взяти в оренду гірськолижне спорядження потрібних розмірів не буде проблемою — по всьому курорту працює чимало пунктів прокату. А інструктори з катання на лижах та сноубордах навчають не лише дорослих, а й дітей різного віку. Якщо лижі не до душі, тутешні схили завжди можна використовувати для катання на санках, а підйомники — щоб милуватися панорамами засніжених хребтів та вікових ялинок.
У теплу пору року занять для дітлахів у Ясині ще більше:
- гуляти навколишніми лісами та галявинами, збираючи ягоди та гриби;
- кататися на велосипедах;
- ходити в гори (серед доступних маршрутів є й прості, які будуть під силу дитині);
- влаштовувати кінні прогулянки;
- їздити на екскурсії примітними місцями Закарпаття.
Готелів з дитячими клубами та аніматорами в Ясині не знайти, але кілька сімейних готелів, що орієнтуються на відпочиваючих із дітьми, у селищі є. Серед них, наприклад, апарт-готель «5 Камінів», де працюють дитячі кімнати, ігрові зали та майданчики з батутами, гойдалками, лабіринтами та гірками, критий дитячий басейн із підігрівом із надувними колами та іграшками. Старшим дітлахам пропонують настільні ігри, бадмінтон, теніс. У ресторані готелю передбачені дитячі стільці для годування.
Охорона здоров’я
Єдина установа охорони здоров’я у селищі — це Ясинська міська лікарня, розташована за адресою: вул. Коцюбинського, 25. Тут працюють стаціонар а також кілька відділень:
- загальне;
- терапевтичне;
- дитяче;
- профільне.
Сюди можна звернутися за екстреною медичною допомогою та отримати консультацію вузького спеціаліста. У селищі також є послуги стоматологічної клініки.
У Ясині працюють кілька аптек, у тому числі всеукраїнських мереж «Подорожник» та «Здорова Батьківщина», які розташовані переважно в центральній частині курорту. Цілодобова аптека («Подорожник») знаходиться за адресою: вул. Миру, 33-В. Тут можна купити всі необхідні препарати: широкий асортимент, а ціни адекватні.
Банки, банкомати та термінали
У селищі Ясіня працює відділення «Ощадбанку» з банкоматом, розташоване у самому центрі, на перетині вулиць Миру та Стефаника. Тут також можна скористатися послугами «ПриватБанку»: працюють два банкомати (вул. Миру, 19 та вул. Миру, 6) та три термінали самообслуговування (вул. Миру, 6, вул. Миру, 33 та вул. Грушевського, 15).
Розрахунок у готелях, кафе, ресторанах та магазинах курорту здійснюється в основному готівкою; банківські картки до оплати приймають набагато рідше, причому за безготівковий розрахунок у деяких закладах може стягуватися комісія.
Харчування
Багато готелів, приватні садиби та гостьові будинки Ясіні включають у вартість проживання сніданок або дворазове харчування. Деякі пропонують таку опцію за бажанням та за окрему плату: можна замовити тільки сніданок, сніданок та вечерю або триразове харчування. Найчастіше йдеться про страви домашньої гуцульської та української кухні — смачні та ситні. Готують самі власники або найняті ними кухарі, а їди відбуваються у власних їдальнях або кафе готелів.
Якщо є бажання чи необхідність готувати самостійно, у Ясині не буде проблемою знайти житло з кухнею. Найчастіше це апартаменти чи котеджі. У міні-готелях і гостьових будинках нерідко можна готувати на загальних кухнях, обладнаних необхідною технікою, інвентарем і посудом. До того ж, багато готелів і садиб мають зони барбекю, де можна користуватися мангалом.
Продукти продаються у міні-маркетах, що працюють у різних районах селища. Тут можна купити все необхідне — від хліба та круп до свіжого м’яса та молочних продуктів. Овочі та фрукти краще купувати на ринку.
Ціни з курортною надбавкою, але не захмарні.
Більшість маркетів розташовані вздовж головної вулиці Миру. Найвідоміші:
- «Зоряний»;
- «У Янкіля»;
- «Свіран».
Тут також працюють м’ясний магазин «Наша Ряба» та магазини мережі заморожених напівфабрикатів «Галя Балувана».
Крім того, в Ясині не бракує закладів громадського харчування. Кафе та ресторани працюють як у складі готелів, так і самостійно. Найчастіше гості курорту довіряють своє харчування:
- ресторану «Тайстра»;
- кафе «Mango»;
- кафе «У Різьбаря»;
- кафе «Гриль» (при готелі «Дача»);
- кав’ярні «Coffee Inn» (десерти та гарячі напої).
Які ціни у 2025 році в Ясіні
Скільки коштує відпочити в Ясіні тиждень із харчуванням та дорогою?
Поширені запитання (FAQ)
Ясіня — це якась область?
Селище Ясіня знаходиться у Рахівському районі Закарпатської області, неподалік кордону з Івано-Франківською областю. Відстань від нього до гірськолижного курорту Драгобрат складає 13 км, до Буковеля — 23 км.
Чи можна кататися на лижах у Ясіні?
Так, у сезон, який тут триває приблизно з середини грудня до кінця березня — початку квітня, у селищі працюють два бугельні витяги. Перший, завдовжки 400 метрів, розташований у центрі Ясині на горі Костирівка, другий — завдовжки 800 метрів — за два кілометри від центру. Траси тут широкі та пологі, відмінно підходять для того, щоб освоювати лижі та сноуборди та відточувати техніку. А ось досвідченим лижникам і тим більше професійним спортсменам у Ясині буде нудно.
Де шукати бюджетне житло в Ясіні?
Найдешевше зазвичай обходиться проживання в номерах економ-класу міні-готелів та гостьових будинків. Ще більше заощадити можна, винайняти кімнату або будинок у приватному секторі селища.
Чим зайнятися в Ясіні?
- Кататися на лижах і сноубордах
- Паритися в карпатських чанах
- Піднятися на Говерлу та Петрос
- Сходити до водоспаду Труфанець
- Побачити старовинну Струківську церкву
- Кататися на велосипеді мальовничими околицями
- Побувати біля високогірних озер та водоспадів, яким славиться Свидовець
- Збирати гриби та ягоди
- Ловити рибу
- Сплавлятися Чорною Тисою на рафтах
Скільки займає дорога із Ясіні до Буковеля?
Від 20 до 40 хвилин, залежно від виду транспорту та погодних умов.
Як дістатися до Ясіні
Найзручніше — залізницею. У селищі є залізнична станція, на якій роблять зупинку пасажирські потяги, які прямують з Києва, Запоріжжя, Одеси, Харкова, Сум, Луцька. Ними також можна дістатися з Дніпра, Вінниці, Полтави, Хмельницького, Тернополя та інших українських міст.
Ще один варіант — доїхати до Івано-Франківська і потім пересісти на рейсовий автобус до Ясині (дорога займе близько двох годин).